|
شناسه خبر: 8350

شوک به بازار / احتمال افزایش قیمت سکه

برخی از تحلیلگران بازار سکه در ایران معتقدند که در هفته گذشته یکی از عواملی که سد راه معامله گران صعودی می شد پایین بودن اونس طلا بود و با افزایش آن احتمال قدرت نمایی معامله گران در بازار بیشتر خواهد شد .

 بازار سکه درآخرین روز معاملاتی هفته گذشته شاهد افزایش قیمت سکه بود. معامله گران افزایشی روز پنجشنبه گذشته با کمک قیمت دلار توانستند قدرت را دست بگیرند و بیش از ۱۵۰ هزار تومان بر قیمت سکه بیفزایند. این فلز گران بها در روز یاد شده با ۱۲ میلیون  ۷۷۰ هزار تومان معامله شد.

شوک جدید به بازار سکه

بازار جهانی طلا در روز گذشته عملکرد خوبی از خود ثبت کرد و توانست به محدوده ۱۹۵۰ دلار برسد . این در حالی است که در اوایل اسفند ما سال گذشته با شروع جنگ روسیه و اوکراین قیمت اونس طلا به بالای ۲ هزار و ۷۰ دلار هم رسیده بود اما بعد از مدتی این فلز گران بهای جهانی آرایش نزولی به خود گرفت و حتی تا زیر مرز ۱۸۰۰ دلار هم عقب نشینی کرده بود.

برخی از تحلیلگران بازار سکه در ایران معتقدند که در هفته گذشته یکی از عواملی که سد راه معامله گران صعودی می شد پایین بودن اونس طلا بود و با افزایش آن احتمال قدرت نمایی معامله گران در بازار بیشتر خواهد شد و یک شوک جدید به قیمت سکه وارد خواهد شد.

از طرفی هم عده ای معتقدند که در صورتی که قیمت این فلز گران بهای داخلی بتواند خود را به بالای ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برساند احتمال کانال شکنی در این بازار قوی تر شده و سکه  می تواند تا بالای ۱۳ میلیون تومان هم حرکت کند.

پیش بینی  قیمت سکه از مسیر دلار

برخی دیگر از معامله گران معتقدند اگر قیمت دلار در بازار امروز صعودی شود این امر می تواند بازار سکه را تحت تاثیر قرار دهد و سکه را با افزایش قیمت روبرو کند.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱  چگونه پیش بینی کرده اند؟

رشد قیمت سکه در بازار شبانه

قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته با ۱۲میلیون و ۷۳۵ هزار تومان معامله شد. این قیمت نسبت به معاملات پشت خطی چهارشنبه شب ۳۰ هزار تومان رشد را نشان می دهد.بنابراین معامله گران بازار امرز شنبه ۲۰ فروردین را صعودی پیش بینی کرده اند.

ارسال نظر