|
شناسه خبر: 8409

ورود دلار به سطح ۲۷ و ۸۰۰ هزار تومانی/ صعود سکه به کانال ۱۳ میلیونی

قیمت دلار نقدی که امروز را در بازار آزاد تا حدودی کاهشی آغاز کرده بود، در ادامه افزایشی شده است. سکه نیز به کانال ۱۳ میلیون تومانی وارد شد.

 بازار دلار، طلا و سکه، امروز نوساناتی دارد. قیمت دلار نقدی که امروز را تا حدودی کاهشی آغاز کرده بود، در ادامه افزایشی شده است. برخی کانال‌های تلگرامی، نرخ دلار را در لحظه تنظیم این خبر ۲۷,۸۶۰ تومان اعلام کرده‌اند.

دلار فردایی نیز در این کانال‌ها، به حدود ۲۷,۹۲۰ هم رسیده است. روز گذشته، قیمت دلارتا حدودی ثابت بود. برخی کانال‌های تلگرامی، نرخ دلار را بین ۲۷,۶۵۰ تا ۲۷,۷۰۰ تومان اعلام می‌کردند. دلار فردایی نیز در این کانال‌ها، در همین بازه قیمتی بود اما به تدریج افزایش یافت و به ۲۷,۸۰۰ تومان هم رسید.

امروز قیمت دلار در صرافی ملی نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۲۵۲۷۹ تومان ثبت شده است

علاوه بر دلار، در بازار طلا و سکه نیز امروز نوساناتی وجود دارد. بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و به یک میلیون و ۳۱۵ هزار و ۱۵۲ تومان رسیده است.

قیمت سکه طرح جدید اکنون روند افزاشی دارد و ۱۳ میلیون و ۲۰ هزار تومان ثبت شده است.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم در لحظه تنظیم این خبر صعودی است و با نرخ ۱۲ میلیون و هزار ۹۰۰ تومان معامله می‌شود.

اما نرخ اونس جهانی در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و به قیمت ۱,۹۴۷٫۵۷ دلار معامله می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که روی بازارهای دلار، طلا و سکه در ایران اثر می‌گذارد مذاکرات وین است. به نظر می‌رسد افرایش انتشار اخبار تردیدآمیز در این زمینه قیمت‌ها را در بازارهای مالی افزایشی کرده است. آخرین اخبار مذاکرات چه می‌گویند؟

رییس‌جمهور: در مذاکرات هسته‌ای حتی یک گام عقب‌نشینی نمی‌کنیم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شهدای هسته‌ای پرچمداران دورانی مهم از تاریخ کشور هستند، گفت: دشمن به خوبی می‌داند ایران به هیچ وجه به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست و فقط از استقلال و قدرتمند شدن ملت ایران هراس دارد. دولت وظیفه خود می‌داند که در مذاکرات حتی یک گام از حقوق ملت عقب‌نشینی نکند.

سیدابراهیم رئیسی، افزود: دشمنان به خوبی می‌دانند که سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ندارد و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بیش از ۱۵ بار در گزارش‌های خود تایید کرده که هیچ تخلفی در فعالیت‌های هسته‌ای ایران دیده نشده است.

او با بیان اینکه اراده جمهوری اسلامی ایران آن است که از حق مسلم ملت بزرگ ایران با تمام وجود دفاع کند، اظهار داشت: هرگز اجازه نخواهیم داد سلطه‌گران به حقوق مسلم ملت ایران کوچکترین دست‌درازی کرده یا فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران را دچار کندی یا توقف کنند و مسیر دستیابی روزافزون به دستاوردها و توانمندی‌های صلح آمیز هسته‌ای با قدرت و قوت ادامه خواهد یافت.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امروز در نشستی افزود: ما در دستگاه دیپلماسی آمادگی داریم برای تقویت توان شرکتهای دانش بنیان و صادرات محصولاتشان برای صادرات و اشتغال آفرینی کمک کنیم. حتما دنبال این هستیم تحریمها از میان برداشته شود ولی عزتمندانه و پایدار و تاکید آقای رئیسی این است که نگاه ها نباید معطوف به وین باشد.

ارسال نظر