|
شناسه خبر: 8440

پراداخت وام ۳۹ میلیونی به دانشجویان کلید خورد؟ + شرایط

بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مهلت ثبت نام برای دریافت انواع وام ها ۲۵ اردیبهشت ماه اعلام شده است.

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبلغ و ضوابط دریافت وام‌های ضروری و ویژه دکتری را تا ۲۷ فروردین ماه اعلام می‌کند؛ همچنین مبلغ وام تحصیلی به دانشجویان متأهل ۳۹ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

صندوق رفاه دانشجویان پیش از این اعلام کرده بود شرایط، ضوابط و مبالغ وام ضروری را تا ۲۷ فروردین ماه و قبل از آغاز فرآیند ثبت‌نام اعلام می کند؛ این اطلاع رسانی شامل وام ویژه دکتری از منابع صندوق رفاه دانشجویان و بانک توسعه تعاون نیز می شود

وام ودیعه مسکن متأهلی

وام ودیعه مسکن متأهلی به دانشجویان همه مقاطع تحصیلی به شرط یک بار پرداخت در طول هر مقطع تحصیلی پرداخت می‌شود. بر این اساس، در تهران وام ودیعه مسکن متأهلی ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، در کلانشهرها ۲۶ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است. مهلت ثبت‌نام این وام‌ها ۲۵ اردیبهشت به اتمام می‌رسد.

دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای می توانند این وام را دریافت کنند. همچنین دانشجو باید متأهل، فاقد خوابگاه و دارای سند تعهد و اجاره نامه دارای کد رهگیری باشد. به دانشجویان شاغل به تحصیل در آخرین نیمسال تحصیلی مجاز، وام مسکن تعلق نمی گیرد.

در صورتی که زوجین دانشجو باشند فقط یکی از آنها می‌تواند از وام مسکن بهره مند شود.

وام شهریه

وام شهریه از منابع صندوق رفاه دانشجویان و بانک قرض الحسنه مهر ایران به دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته با مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می شود، این وام همچنین برای دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته، دکتری حرفه‌ای و دکتری پیوسته مبلغ ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

طبق مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، مبلغ ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وام شهریه به دانشجوهای دکتری تخصصی ناپیوسته پرداخت می شود.

ارسال نظر