|
شناسه خبر: 8455

سیاست‌های نادرست در زمینه تولید و واردات خودرو بازار مصرفی را به هم ریخته است

تخته‌گاز خودرو

بازار خودرو با جهش قیمتی مواجه شده است؛ به‌طوری‌که تمام خودروهای پراید موجود در بازار دیروز گران شدند.

پژو پارس ۱۴۰۱ هم ۲۳میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به ۲۹۹میلیون تومان رسید. پژو۲۰۶ تیپ دو ۱۴۰۱ روز دوشنبه۲۰میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته بود و با قیمت ۲۸۲میلیون تومان به فروش رسید. سمند LX ۱۴۰۱ هم با ۱۷میلیون تومان افزایش قیمت به ۲۷۶میلیون تومان، سمندEF۷ ۱۴۰۱ با ۴۰میلیون تومان افزایش قیمت به ۳۰۰میلیون تومان، سمند EF۷ دوگانه‌سوز با ۳۳میلیون تومان افزایش قیمت به ۳۵۵میلیون تومان رسید. رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران با اشاره به عوامل موثر در افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر گفت: تقاضا برای خودروهای مدل 1401 بیشتر است و این موضوع باعث افزایش حدود 20میلیون تومانی این خودروها شده است.

«سعید موتمنی»، رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران درمورد دلایل افزایش قیمت خودرو‌ در روزهای اخیر، گفت: افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر دلایل متعددی دارد اما یکی از دلایل آن کاهش عرضه خودرو ازسوی خودروسازان به بازار است. در روزهای اخیر نسبت‌به اواخر سال گذشته عرضه خودرو ازسوی خودروسازان کاهش یافته و همین موضوع بر افزایش قیمت خودرو در بازار تاثیر گذاشته است. نوسانات ارزی و همچنین مباحث مطرح‌شده در رابطه با ممنوعیت واردات خودرو نیز بر افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر موثر بوده است. اگرچه خودرو یک کالای مصرفی است اما با توجه به وضعیت تولید و عرضه در مبادلات ما یک کالای سرمایه‌ای قلمداد می‌شود؛ بنابراین تغییرات نرخ ارز بر قیمت آن موثر است و با کاهش یا افزایش قیمت شاهد تغییرات قیمت در این کالا هستیم. وی همچنین به تقاضای بیشتر برای خودروهای مدل1401 اشاره کرد و گفت: در روزهای نخست سال، اختلاف قیمت خودروهای مدل1401 با خودروهای مدل1400 حدود 15 تا 16میلیون تومان بود که این اختلاف قیمت اکنون بین 20 تا 22میلیون تومان است. رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو اظهار داشت: برخی خریداران خودرو در انتظار ورود خودروهای مدل1401 به بازار بودند؛ بنابراین تقاضای خرید این خودرو در بازار افزایش یافته و افزایش تقاضا نیز باعث افزایش قیمت این خودروها شده است. اگرچه تقاضای خرید خودرو در بازار زیاد نیست اما تقاضا نسبت‌به عرضه بیشتر است و همین موضوع نیز منجر به افزایش قیمت‌ها و اختلاف قیمت بازار و کارخانه می‌شود. آشفتگی و نابسامانی در بازار خودرو از اواخر سال97 یعنی از زمانی که عرضه خودرو در بازار کم شده، ایجاد شده است. سال گذشته قرار بود یک‌میلیون دستگاه خودرو در کشور تولید شود اما تولید آن حدود 800هزار دستگاه بود. نیاز کشور به خودرو سالانه یک‌میلیون دستگاه است؛ بنابراین وقتی تقاضای موردنیاز تامین نمی‌شود، واسطه‌گری هم افزایش می‌یابد.
 
تعادل قیمت با واردات خودرو
وی با بیان اینکه قیمت کارخانه‌ای خودرو206 تیپ2 حدود 149میلیون تومان است، گفت: اگر نمی‌توان نیاز بازار را تامین کرد باید اجازه واردات را بدهند؛ زیرا با تامین نیاز بازار می‌توان تعادل قیمت را در بازار ایجاد کرد. این درحالی است که این خودرو در بازار به قیمت 287میلیون تومان عرضه می‌شود. بر اثر عرضه کم خودرو قیمت خودرو کارخانه‌ای و قیمت خودرو در بازار حدود 120میلیون تومان تفاوت دارد و مشتری مجبور به پرداخت هزینه بیشتر است. وقتی نیاز بازار تامین نمی‌شود درنتیجه مصرف‌کننده نهایی باید هزینه زیادی بپردازد و این در حالی است که می‌تواند با واردات خودرو بازار خودرو را متعادل کرد. وی در پاسخ به این سوال که در پایان سال گذشته مدیران دو خودروسازی بزرگ کشور اعلام کردند که عرضه خودرو به بازار را افزایش می‌دهند، آیا افزایش عرضه در بازار مشهود است، گفت: خیر، اثری از افزایش عرضه خودرو در بازار مشاهده نمی‌شود؛ زیرا اگر افزایش عرضه صورت گرفته بود، قیمت‌ خودرو
 افزایش نمی‌یافت.
 
خودروسازان روی گرانی تمرکز دارند تا کیفیت
سعید قاسمی، کارشناس خودرو به خبرنگار «صبح‌نو» می‌گوید: «بهای تمام‌شده تولید خودرو در کشور با وجود انرژی و مواد اولیه و نرخ دستمزد پایین به نرخ ریال به‌دلیل ضعف مدیریت، بسیار بالاست و متاسفانه هزینه ناکارآمدی مدیریتی شرکت‌های خودروسازی را مردم با خرید خودروهای گران می‌پردازند.

 متاسفانه خودروسازان با ادعاهایی نظیر زیان‌ده بودن به‌دلیل فروش خودرو با قیمت‌های دستوری هرچند ماه یکبار درخواست افزایش می‌دهند و در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت هم به‌جای الزام این شرکت‌ها به اصلاح ساختار و کاهش هزینه‌های سربار، هزینه این ناکارآمدی را با افزایش قیمت خودرو تامین می‌کند تا مسابقه افزایش قیمت بازار و کارخانه ادامه‌دار شود. افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو پیش از اعلام شفاف هزینه‌های تمام‌شده تولید منطقی نیست، بر همین اساس یکی از موضوعاتی که پیش از افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو باید مدنظر قرار گیرد، روشن شدن سازوکار تعیین بهای تمام‌شده آن است؛ به این معنا که باید مشخص شود، چرا بهای تمام‌شده خودرو با وجود ظرفیت‌های خوب در کشور، بالاست؟»
این کارشناس می‌گوید: «باید میزان تاثیرگذاری بهای قطعه، دستمزد پرسنل، هزینه‌های بالاسری و… در قیمت تمام‌شده به‌طور شفاف مشخص شود. ناکارآمدی مدیریتی و بهره‌وری پایین این صنعت و نبود رقیب دلیل اصلی تداوم گرانی خودرو است. حتی برنامه مشخصی برای افزایش تولید و مهار رشد بهای تمام‌شده خودرو، ارائه نمی‌شود. کارایی و بهره‌وری در تولید ازجمله عوامل مهم در صنعت خودرو است، خودروسازان به‌جای آنکه به‌دنبال فناوری و بهره‌وری بیشتر در طول فرایند تولید باشند، بر گرانی تمرکز دارند، بر همین اساس باید با روشی منطقی و با استفاده از ظرفیت نخبگان و متخصصان بهای تمام‌شده خودرو در زمانبندی مشخص کاهش یابد تا به بهایی منطقی برسد و وزارت صمت باید هرچه سریع‌تر اصلاح ساختار خودروسازان را در دستورکار قرار دهد.»
 
حمایت هوشمندانه از تولید داخل لازم است
قاسمی درباره دلایل گرانی خودرو توضیح می‌دهد: «موضوعاتی مانند فاصله قیمت خودرو در بازار و کارخانه مطرح می‌شود و خودروسازان ادعا می‌کنند که دلالان از این اختلاف قیمتی سود می‌برند؛ بنابراین به‌جای اینکه این سود نصیب سوداگران شود بهتر است با افزایش قیمت خودرو در کارخانه، تولیدکنندگان از آن منتفع شوند. اختلاف قیمت ایجادشده بین قیمت خودرو در کارخانه و بازار ناشی از عرضه محدود خودروسازان است، به این معنا که از آنجا که عرضه و تقاضا متناسب نیست، قیمت خودرو در بازار افزایش می‌یابد و این افزایش قیمت مجدد به بازار منتقل شده و تاثیری در ساماندهی بازار ندارد.»
او می‌افزاید: «کاهش تولید یکی از دلایل اصلی گرانی خودرو است، مادامی‌که خودروسازان تولید خود را افزایش ندهند و با برنامه‌ریزی درست به‌دنبال کاهش قیمت تمام‌شده محصولات خود نباشند، بازار خودرو ساماندهی نمی‌شود. خودروسازان هم هرچند ماه یکبار با اکتفا به اینکه نرخ تورم رشد داشته، موافقت مسوولان را برای افزایش قیمت خودرو جلب می‌کنند و این چرخه باطل همچنان ادامه خواهد داشت و خودروسازان در بازار انحصاری کشور محصولات خود را گران می‌کنند. حمایت هوشمندانه از تولید داخل ادامه داد یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا افزایش مکرر قیمت خودرو در سال‌های اخیر بر بهای سایر کالاها نیز حتی اثر روانی دارد. وزیر صمت باید نسبت‌به این موضوع پاسخگو باشد؛ زیرا در افزایش قیمت ۱۸درصد قیمت خودرو تنها دلایل خودروسازان مبنی‌بر زیان‌ده بودن و… مدنظر قرار گرفته است.»

قیمت روز خودرو در جدول زیر آمده است
نام محصول     قیمت
 پراید ۱۱۱      ۱۹۰میلیون تومان
پراید ۱۳۱     ۱۶۳میلیون تومان
دنا پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۰     ۴۶۵میلیون تومان
دنا معمولی      ۳۵۱میلیون تومان
تیبا هاچ‌بک پلاس     ۲۰۲میلیون تومان
پژو۲۰۶ تیپ دو     ۲۶۹میلیون تومان
پژو۲۰۶ تیپ پنج      ۳۲۶میلیون تومان
پژو پارس اتوماتیک      ۴۴۳میلیون تومان
تارا اتوماتیک      ۵۳۶میلیون تومان
سمند LX ۱۴۰۱     ۲۷۶میلیون تومان
سمند ef7 ۱۴۰۱     ۳۰۰میلیون تومان

 

ارسال نظر