|
شناسه خبر: 8510

قیمت قطعات استوک کامپیوتر

خرید کارت گرافیک دوگیگابایتی کامیپیوتر ممکن است پنج میلیون تومان خرج روی دستتان بگذارد. در فروشگاه‌های لوازم جانبی استوک همین قطعه را به‌نصف قیمت می‌فروشند

 قطعات استوک کامپیوتر بعد از افزایش قیمت ارز در سال‌های گذشته کسب و کار جدیدی را در کشورمان به‌وجود آورده است. منظور از قطعات استوک، لوازم جانبی کارکرده و قدیمی است که قیمت آن‌ها می‌تواند به‌نصف نمونه‌های نو کاهش پیدا کند. مثلا خرید کارت گرافیک دوگیگابایتی Gforce نزدیک به پنج میلیون تومان خرج روی دستتان می‌گذارد و فروشنده‌های قطعات استوک دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بابت این قطعه از شما می‌گیرند. تعداد بالای سایت‌ها و فروشگاه‌های فعال در این عرصه نشان می‌دهد استقبال مردم از آن‌ها قابل توجه است.

قیمت قطعات استوک کامپیوتر

به گزارش فرارو، قطعات کامیپوتر استوک می‌توانند نصف نمونه‌های نو قیمت داشته باشند. مثلا خرید کارت گرافیک Gforce GTX 660 2G DDR5 که نزدیک به پنج میلیون تومان هزینه دارد، به‌شکل استوک دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تمام می‌شود. مادربورد ASUS H61-PLUS تقریبا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و همین قطعه در فروشگاه‌های فروش قطعات استوک یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به‌فروش می‌رسد.

CPU اینتل سری Wolfdale مدل E8400 در دیجی‌کالا نزدیک به ۱۲۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل استوک آن ۷۵ هزار تومان. رم هشت گیگابایت DELTA RGB توسط برخی از فروشگاه‌های لوازم جانبی کامپیوتر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به کاربران فروخته می‌شود و فروشگاه‌های لوازم استوک برای آن یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت گذاشتند.

خرید کیس MSI SEKIRA 100R Case ممکن است نزدیک به هفت میلیون تومان برای شما خرج داشته باشد و نمونه استوک آن پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان. کیبورد بی‌سیم لاجیتک مدل G۶۱۳ که مخصوص گیم است، تقریبا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و در فروشگاه‌های قطعات استوک بابت آن دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از شما می‌گیرند.

وقتی عبارت هارد اس اس دی‌ای دیتا XPG GAMMIX S11 PRO M.2 2280 2TB NVMe را گوگل می‌کنید، با رقم‌های نزدیک به هشت میلیون تومان روبرو می‌شوید. نمونه استوک همین قطعه پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش دارند. ماوس نو بازی ایسوس مدل TUF Gaming M3 ergonomic RGB را ممکن است نزدیک به ۸۵۰ هزار تومان به شما بفروشند و نمونه استوک آن را ۵۹۰ هزار تومان.

قطعه

قیمت مدل استوک

قیمت مدل نو

کارت گرافیک Gforce GTX 660 2G DDR5

دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

پنج میلیون تومان

مادربورد ASUS H61-PLUS

یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان

دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

CPU اینتل سری Wolfdale مدل E8400

۷۵ هزار تومان

۱۲۰ هزار تومان

رم هشت گیگابایت DELTA RGB

ک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

کیس MSI SEKIRA 100R Case

پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

هفت میلیون تومان

کیبورد بی‌سیم لاجیتک مدل G613

دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

اس اس دی ای دیتا XPG GAMMIX S11 PRO M.2 2280 2TB NVMe

پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

هشت میلیون تومان

ماوس بازی ایسوس مدل TUF Gaming M3 ergonomic RGB

۵۹۰ هزار تومان

۸۵۰ هزار تومان

قطعات استوک یعنی چی؟

قطعات استوک کامپیوتر همان لوازم جانبی کارکرده و قدیمی است. بالارفتن قیمت ارز تقریبا بازار خرید و فروش تمام کالا‌های دست‌دوم در کشورمان را رونق داده است. از خودرو و موبایل گرفته تا لپ‌تاپ و قطعات کامپیوتر. تا اینجا خلاصه‌ای از تعریف کالای استوک را گفتیم و طبیعتا حسن بزرگ خرید این نوع کالا‌ها در کشورمان قیمت پایین آن‌ها نسبت به مدل‌های نو محسوب می‌شود. در زمینه سیستم‌های PC تقریبا تمام قطعات و حتی لپ‌تاپ‌ها را می‌شود به‌شکل استوک خرید. الان فروشگاه‌های آنلاین زیادی لپ تاپ‌های مختلف استوک و لوازم جانبی آن‌ها مثل آداپتور، باتری، هارد، LCD و کیبورد را می‌فروشند و مردم هم بابت گران بودن مدل‌های نو از این نوع کسب و کار استقبال کرده‌اند.

ارسال نظر