|
شناسه خبر: 9004

دوئل شاسی‌بلندی‌های یک میلیاردی

پیش‌فروش لاماری‌ایما با قیمت ۹۹۰ میلیون انجام می‌شود. با این پول حداقل پنج شاسی‌بلند دیگر در بازار فروخته می‌شود

پیش‌فروش لاماری‌ایما از روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام می‌شود. در این مرحله متقاضیان جدید‌ترین خودرو چینی باید نزدیک یک میلیارد تومان پرداخت کنند و سه ماه منتظر دریافت آن باشند. در بازار به‌جز لاماری‌ایما حداقل چهار شاسی‌بلند چینی و رنو داستر تقریبا با این قیمت فروخته و جزو شاسی‌بلند‌های یک میلیاردی محسوب می‌شوند.

پیش‌فروش لاماری‌ایما

به گزارش فرارو، قیمت لاماری‌ایما در طرح پیش‌فروش آرین موتور ۹۸۹ میلیون تومان اعلام شده است. این طرح روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام می‌شود و یک هفته ادامه دارد. لاماری ایما مدل ۱۴۰۱ در رنگ‌های سفید و مشکی عرضه خواهد شد و موعد تحویل این خودرو ۹۰ روز کاری اعلام شده است. لاماری ایما با موتور ۱.۵ لیتری روانه خیابان‌ها خواهد شد. موتوری که یکی از قدرتمند‌ترین موتور‌های فعلی در ایران محسوب می‌شود چراکه حداکثر گشتاور آن ۲۸۵ نیو‌تون‌متر و توان خروجی آن ۱۹۵ اسب بخار است. هنوز اطلاعات دقیقی درباره شتاب و حداکثر سرعت این خودرو منتشر نشده، اما مصرف سوخت ترکیبی این شاسی‌بلند هفت‌ونیم لیتر و حجم باک آن ۵۵ لیتر است. در بخش آپشن‌های این خودرو به سیستم تهویه اتوماتیک، سیستم ورود و استارت بدون کلید، در صندوق برقی، ترمز کمکی، نورپردازی داخلی با ۶۴ رنگ، شش کیسه هوا، پاور ویندوز و سانروف اشاره شده است. اما لاماری‌ایما تنها شاسی‌بلند یک میلیاردی در ایران نیست.

هایما S7 توربو پلاس؛ ۹۸۰ میلیون

قیمت لاماری‌ایما در کارخانه با هایما S7 توربو پلاس در بازار برابری می‌کند. هر دو تقریبا ۹۸۰ میلیون تومان فروخته می‌شوند و هایما S7 توربو پلاس حداقل ازنظر اقتصادی یکی از رقبای لاماری‌ایما محسوب می‌شود. هایما S7 توربو پلاس با موتور ۱.۸ لیتری سال ۱۴۰۰ روانه خیابان‌ها شد. موتور این خودرو حداکثر گشتاور ۲۳۰ نیوتون‌متر و توان ۱۷۰ اسب بخار را تولید می‌کند. راننده هایما S7 توربو پلاس می‌تواند ظرف ۱۰.۵ ثانیه سرعت خودرو را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساند و نهایتا با سرعت ۱۷۰ کیلومتربرساعت رانندگی کند. همچنین در معرفی هایما S7 توربوپلاس مصرف سوخت ترکیبی این خودرو ۸.۶ لیتر اعلام شده و حجم باک آن ۶۱ لیتر است.

رنو داستر؛ یک میلیارد

قیمت لاماری‌ایما در طرح پیش‌فروش آرین موتور نزدیک به رنو داستر در بازار آزاد اعلام شده است. لاماری‌ایما نزدیک ۹۹۰ میلیون تومان پیش‌فروش می‌شود و برای خرید رنو داستر مدل ۲۰۱۸ از بازار آزاد باید تقریبا یک میلیارد تومان پرداخت کرد. مدل‌های فعلی رنو داستر که در ایران که مربوط به سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ هستند، دو دیفرانسیل محسوب می‌شوند و حجم موتور آن‌ها دو لیتر است. از دیگر مشخصات رنو داستر می‌شود به شتاب ۱۱.۴ ثانیه‌ای آن اشاره کرد. حداکثر سرعت رنو داستر به ۱۸۰ کیلومتربرثانیه می‌رسد. مصرف سوخت ترکیبی آن تقریبا ۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برآورد می‌شود. موتور دو لیتری رنو داستر می‌تواند حداکثر گشتاور ۱۹۵ نیوتون‌متری و توانی معادل ۱۳۵ اسب‌بخار تولید کند.

تیگو هفت؛ یک میلیارد

لاماری‌ایما از نظر اقتصادی رقیب تیگو هفت است. قیمت لاماری‌ایما درحالی در کارخانه قرار است ۹۸۰ میلیون تومان باشد که تیگو هفت از مدیر‌ان‌خودرو در بازار تقریبا با همین قیمت دست به دست می‌شود. تیگو هفت تقریبا پنج سال در ایران بوده و نسخه اکسلنت این خودرو که محصول سال‌های ۶۵ و ۹۶ هستند، با موتور ۱.۵ لیتری عرضه می‌شود. در آیتم عملکرد فنی تیگو هفت می‌توانیم به حداکثر گشتاور خروجی ۲۱۰ نیوتون‌متر و قدرت ۱۴۷ اسب بخار اشاره کنیم. خصی که پشت فرمان تیگو هفت قرار می‌گیرد، می‌تواند نهایتا با سرعت ۱۹۰ کیلومتربرساعت رانندگی کند و ظرف ۱۰.۲ ثانیه سرعت خودرو را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساند. طبق اعلام مدیران‌خودرو مصرف سوخت ترکیبی تیگو هفت ۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

دایون Y5؛ یک میلیارد

قیمت لاماری در طرح پیش‌فروش آرین موتور تفاوت چندانی با دایون Y5 در بازار ندارد. برای خرید هر دو باید تقریبا یک میلیارد تومان پرداخت کرد. دایون Y5 را ایلیا موتور در سال ۱۴۰۰ عرضه کرد و این خودرو را باید جزو شاسی‌بلندی‌های یک میلیاردی حساب کنیم. موتور توربوشارژ دایون Y5 از نوع دو لیتری است و حداکثر گشتاور خروجی و توان آن به‌ترتیب ۲۸۰ نیوتون‌متر و ۲۰۲ اسب بخار است. حداکثر سرعت دایون Y5 به ۱۷۰ کیلومتر برساعت می‌رسد و شتاب این خودرو ۱۲ ثانیه خواهد بود. از دیگر مشخصات فنی این خودرو می‌شود به مصرف سوخت ترکیبی ۹.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و حجم باک ۷۲ لیتری اشاره کرد.

G۰۱ اس دبلیو دی؛ یک میلیارد

قیمت لاماری‌ایما نزدیک به G01 اس دبلیو دی اعلام شده است. قرار است طرح پیش‌فروش لاماری‌ایما با قیمت ۹۹۰ میلیون تومان انجام شود و G01 اس دبلیو دی مدل ۹۹ نیز تقریبا با همین قیمت در بازار خرید و فروش می‌شود. البته خرید G01 اس دبلیو دی مدل ۱۴۰۰ ممکن است بیشتر از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد. محصولی که سومین مونتاژ سیف‌خودرو به‌شمار می‌رود و دارای موتور ۱.۵ لیتری است. این موتور می‌تواند توانی معادل ۱۵۵ اسب بخار تولید کند. گشتاور خروجی موتور G01 اس دبلیو دی نیز به ۲۲۰ نیوتون‌متر می‌رسد.

مقایسه لاماری‌ایما با شاسی‌بلند‌های یک میلیاردی

خودرو

حجم موتور

حداکثرگشتارو

حداکثر توان خروجی

شتاب

مصرف سوخت ترکیبی

حداکثر سرعت

لاماری‌ایما

۱.۵ لیتر

۲۳۰ نیوتون‌متر

۱۷۰ اسب بخار

اعلام نشده

۷.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

اعلام نشده

هایما S7 توربوپلاس

۱.۸ لیتر

۲۳۰ نیوتون‌متر

۱۷۰ اسب بخار

۱۰.۵ ثانیه

۸.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

۱۷۰ کیلومتربرساعت

رنو داستر

دو لیتر

۱۹۵ نیوتون‌متر

۱۳۵ اسب بخار

۱۱.۴ ثانیه

۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

۱۸۰ کیلومتربرساعت

تیگو هفت

۱.۵ لیتر

۲۱۰ نیوتون‌متر

۱۴۷ اسب بخار

۱۰.۲ ثانیه

۶.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

۱۹۰ کیلومتربرساعت

دایون Y5

دو لیتر

۲۸۰ نیوتون‌متر

۲۰۲ اسب بخار

۱۲ ثانیه

۹.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

۱۷۰ کیلومتربرساعت

G01 اس دبلیو دی

۱.۵ لیتر

۲۲۰ نیوتون‌متر

۱۵۵ اسب بخار

۱۲.۷ ثانیه

۹.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

۱۸۰ کیلومتربرساعت

 

ارسال نظر