|
شناسه خبر: 9137

سمند برای همیشه از خط تولید خارج می‌شود

مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ انجام‌شده امیدواریم تا ماه آینده با حضور وزیر صمت در آذربایجان، سمند برای همیشه از خط تولید خارج شود.

مهدی خطیبی امروز در حاشیه مراسم بازدید وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت از ایران‌خودرو با تأکید بر اینکه از ابتدای خرداد ماه تولید خودروهای ناقص از فرآیند تولید خارج شده است، گفت: از این به بعد خودروهای تولیدی ما به‌صورت کامل تولید خواهد شد، بر این اساس خودروهای تولیدی به‌صورت ۱۰۰درصد حمل و تحویل به مشتری می‌شود.

وی افزود: به‌طور متوسط روزانه ۲۵۰۰ دستگاه در ایران‌خودرو تولید می‌شود و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته سیر تولید صعودی خواهد بود و تلاش می‌کنیم تولید خودرو را به ۲۹۰۰ دستگاه در روز برسانیم.

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به اینکه ظرف چند روز آینده با تأمین فرمان هیدرولیکی خودروی تارا روزانه ۱۵۰ دستگاه به تولیدات اضافه می‌شود، گفت: با فرآیند عبور مستقیم تولید خودرو حدود ۸۰ درصد از مشکلات ایران‌خودرو حل خواهد شد، البته در مجموع سیستم ایران‌خودرو برای تولید خودروهای ناقص قفل شده است.

خطیبی تصریح کرد: در مجموع ۲۶ هزار دستگاه ناقص در ایران‌خودرو وجود دارد که ۱۸ هزار دستگاه آن مربوط به سمند سورن در تبریز است که بعد از تعطیلات تابستانی اعلام می کنیم که تعداد خودروهای ناقص در کل سایت‌های ما حذف شده و دیگر هیچ خودروی ناقصی به آن اضافه نخواهد شد.

  مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد ایران‌خودرو از سه ماه قبل اعلام کرد: سمند و پژو ۴۰۵ از خط تولید ایران‌خودرو خارج خواهد شد، گفت: ‌البته این خودروسازی تعهد دارد تا ۹ هزار دستگاه سمند به تاکسیرانی تحویل دهد که برای عمل به آن برنامه تعریف شده تا بر اساس اقدامات سختگیرانه‌ای که در مورد تولید این ۹ هزار دستگاه وجود دارد، قطعاً این تعداد خودرو با کیفیت‌تر از تولیدات قبل خواهد بود.

خطیبی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده، امیدواریم تا ماه آینده با حضور وزیر صمت در آذربایجان، سمند برای همیشه از خط تولید خارج شود.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر