|
شناسه خبر: 9759

سرانجام بازگشت اموال مسروقه مشتریان بانک ملی

بانک ملی همچنین اعلام کرده که درحال‌حاضر، اموال مسروقه بانک ملی در خزانه بانک قرار دارد و دادستانی باید به بانک نامه بدهد تا براساس این نامه اموال به صاحبان تحویل داده شود

درحالی‌که بیش از یک‌ماه از دستگیری سارقان بانک‌ملی و اعلام برگشت بخش قابل‌توجهی از اموال گذشته است، هنوز کسی موفق به دریافت اموال خود نشده و این اموال در خزانه بانک‌ملی قرار دارد تا دادستانی برای تحویل آن‌ها به بانک نامه بزند.
در اواسط خردادماه امسال معادل ۱۶۸صندوق اجاره‌ای از شعبه دانشگاه بانک‌ملی به سرقت رفت و سرانجام پلیس اعلام کرد که حدود ۴۸ساعت بعد سارقان را شناسایی و بازداشت کرده است.
براساس اعلام پلیس، عاملان این سرقت ۱۰نفر بوده و دو متهم دیگر این پرونده نیز در کشور همسایه شناسایی و بازداشت شدند که به‌زودی از طریق اینترپل وارد کشور خواهند شد.
همچنین، پلیس بیش از ۹۰درصد اقلام مسروقه از این صندوق‌ها را نیز از سارقان کشف و ضبط کرد.
اکنون پس از گذشت بیش از یک‌ماه از دستگیری سارقان بانک‌ملی، آخرین وضعیت و اقدامات برای بازگشت اموال به‌سرقت‌رفته به صاحبان آن‌ها موردسوال است. در این زمینه، بانک ملی به ایسنا توضیح داد که درحال‌حاضر، صاحبان اموال مسروقه بانک به اداره امور شعب مرکزی بانک در تهران دعوت می‌شوند که در آنجا با حضور نماینده حقوقی و ارزیاب بانک، تصاویر اموال و اجناس موردنظر تطبیق داده و صحت‌سنجی شوند تا سرانجام با کد و شماره اعلامی جنس و مال مربوطه به دادستانی مراجعه کنند.
در ادامه توضیحات بانک آمده است که این مرحله رسیدگی به اموال سرقت‌رفته بانک همچنان درحال انجام است و هنوز مال و جنسی به صاحبان تحویل داده نشده است.
بانک ملی همچنین اعلام کرده که درحال‌حاضر، اموال مسروقه بانک ملی در خزانه بانک قرار دارد و دادستانی باید به بانک نامه بدهد تا براساس این نامه اموال به صاحبان تحویل داده شود.
همچنین، برخی از صاحبان اموال مسروقه بانک‌ملی نیز در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کردند: براساس اسناد و مدارکی که مالکیت اموال مسروقه را تایید می‌کرد، فرایند شناسایی و کدگذاری اموال را انجام دادیم اما از آنجاکه هنوز همه صاحبان این اموال مراجعه نکرده‌اند، به ما گفته‌اند که پس از مراجعه تمامی صاحبان، برای تحویل و تعیین تکلیف اموال مربوطه تصمیم گرفته می‌شود.
یکی از صاحبان اموال به‌سرقت‌رفته بانک‌ملی می‌گوید که تاکنون کسی نتوانسته اموال خود را تحویل بگیرد.

 

ارسال نظر