|
شناسه خبر: 9850

بلاتکلیفی خودروهای وارداتی در گمرک

واردات خودرو از سال۱۳۹۷ ممنوع است ولی همچنان چندهزار خودرو که قبل از ممنوعیت وارد شده، در گمرک و بنادر بلاتکلیف باقی مانده است

اعلام برخی واردکنندگان و البته تایید مسوولان مربوطه از به‌سرقت‌رفتن قطعات خودروهای وارداتی که در گمرک و بنادر قرار داشته‌اند، حکایت دارد. آن‌طورکه مدیرعامل سازمان اموال تملیکی گفته، اکنون تعداد زیادی خودروی وارداتی دپوشده وجود دارد که بسیاری از قطعات آن‌ها به سرقت رفته‌اند. چندی پیش و در جریان امحای فنی سه دستگاه خودروی آمریکایی که در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار داشت، مدیرعامل این سازمان در بخشی از اظهاراتش درمورد چرایی عدم بازصادرات این خودروها به موضوع قابل تاملی اشاره کرد و گفت که برخی قطعات‌ آن‌ها در این سال‌ها به سرقت رفته یا در هنگام جابه‌جایی آسیب دیده است.
واردات خودرو از سال۱۳۹۷ ممنوع است ولی همچنان چندهزار خودرو که قبل از ممنوعیت وارد شده، در گمرک و بنادر بلاتکلیف باقی مانده است. در این بین ممکن است خودروهایی برای مصارف خاص وارد کشور شود. این در حالی است که جریان سرقت از خودروهای وارداتی در مبادی ورودی، از برخی واردکنندگان نیز موردبررسی قرار گرفت و عنوان شد که پیش آمده، خودرویی وارد گمرک شده بود و در فاصله ترخیص، برخی قطعات جانبی آن به سرقت رفته است.
این موضوع از مسوولان مربوطه نیز پیگیری شد و در همین رابطه اجتهادی- مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، ضمن تایید این جریان به ایسنا گفت: یکی از دغدغه‌های فعلی سازمان اموال تملیکی این است که درحال‌حاضر تعداد زیادی خودرو در بندرانزلی قرار دارد که بسیاری از قطعات آن‌ها در سال‌های گذشته به سرقت رفته‌اند. اینکه در محوطه سازمان منطقه آزاد انزلی است یا گمرک مطمئن نیستم ولی مسوولیت برعهده نهاد یا سازمانی است که خودروها در محوطه آن پارک شده و آن‌ها را در اختیار دارند.

 

ارسال نظر