|
شناسه خبر: 9912

رییس سازمان ملی بهره‌وری: ناکارآمدی مدیران، بدتر از حقوق‌های نجومی است

اتلاف کهکشانی!

آیین رونمایی از اولین گزارش «بهره‌وری شرکت‌های دولتی» و نشست خبری رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران صبح دیروز با حضور خبرنگاران برگزار شد. رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران اعلام کرد که در سنوات گذشته درباره موضوع حقوق‌های نجومی صحبت‌های بسیاری مطرح شد اما مهم‌تر از آن مدیران ناکارآمد هستند که آسیب بیشتری در زمینه بهره‌وری به یک مجموعه وارد می‌کنند.

میرسامان پیشوایی در نشست خبری دیروز درباره ارائه اولین گزارش بهره‌وری شرکت‌های دولتی، در پاسخ به پرسش درباره اینکه چرا مجموعه‌های دولتی در گزارش‌های خود، عملکردشان را با گذشته مقایسه می‌کنند و این چه مشکلاتی در حوزه بهره‌وری ایجاد می‌کند، اظهار کرد: این یک درد کهنه است که وقتی به‌عنوان‌مثال وزارت راه می‌خواهد گزارشی به مردم و رسانه‌ها بدهد، می‌گوید در سال گذشته، ۱۰۰۰کیلومتر راه ساخته‌ایم. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا مردم باید برای این عملکرد شما دست بزنند یا از آن انتقاد کنند؟ صرف ارائه آمار و اعداد درست نیست، بلکه در مطالبه عملکرد و پاسخگویی دستگاه‌های مختلف به شرکت‌های دولتی باید میزان بهره‌وری و کارآمدی مدیران را ارزیابی کرد. در گزارش بهره‌وری شرکت‌های دولتی نیز اعلام کردیم که در حوزه بهره‌وری کدام شرکت‌ها خوب و کدام شرکت‌ها بد عمل کردند. همچنین در گزارشی که سال گذشته درباره دستگاه‌های اجرایی ارائه کردیم به همین منوال عمل شده که به نظر می‌رسد در ارتقا و انتصاب مدیران باید مدنظر قرار گیرد.
پیشوایی گفت: در سال‌های گذشته، صحبت‌های بسیاری درباره حقوق‌های نجومی و مدیران نجومی‌بگیر مطرح شده اما مساله‌ای که الان مهم‌تر است ائتلاف کهکشانی است. به این معنا که ممکن است یک مدیر حقوق نجومی هم دریافت نکند اما میلیون‌ها بلکه میلیاردها تومان را با امضاهای خود هدر بدهد که باید جلوی این ائتلاف‌ها را بگیریم؛ بنابراین می‌توان به‌جرات گفت که ضرر مدیران ناکارآمد بیشتر از حقوق‌های نجومی و نجومی‌بگیران است.

 انتشار عمومی اطلاعات شرکت‌های دولتی
رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به اینکه طبق بند «د» تبصره21 قانون بودجه1399 و بند«ج» تبصره20 قانون بودجه1400، ارزیابی بهره‌وری شرکت‌های دولتی به‌عهده سازمان ملی بهره‌وری ایران گذاشته شده است، گفت: برای اولین‌بار سازمان بهره‌وری گزارش سنجش بهره‌وری شرکت‌های دولتی (عملکرد 1399-1398) را منتشر کرده است؛ به‌نحوی‌که اطلاعات تک‌تک این شرکت‌ها به تفکیک نام آن‌ها در سامانه «سبا» در دسترس عموم مردم قرار گرفته است که گام بلندی در راستای انتشار عمومی اطلاعات شرکت‌های دولتی در حوزه بهره‌وری است. امیدواریم این شفاف‌سازی زمینه مطالبه‌گری عموم مردم، نخبگان و رسانه‌ها را فراهم و منجر به افزایش ارتقای بهره‌وری شرکت‌های دولتی شود.
میرسامان پیشوایی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم دولت سیزدهم، تحقق رشد اقتصادی 3/5درصدی از محل بهره‌وری است که گام بلندی در راستای اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور است و در بلندمدت موجب رفاه عمومی خواهد شد، افزود: شرکت‌‌های دولتی یکی از موجودیت‌هایی است که در حوزه بهره‌وری کشور نقش بسزایی دارند، به‌طوری‌که حدود 2300همت از بودجه عمومی کشور به این شرکت‌ها اختصاص دارد، درصورتی‌که بودجه دولت حدود 1300همت است.
وی با بیان اینکه نقش شرکت‌های دولتی چه به‌لحاظ نقش مستقیم‌شان در اقتصاد و چه نقش غیرمستقیم‌شان در ارائه خدمات، کلیدی است، خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که از گذشته تاکنون درمورد این شرکت‌ها وجود داشته، کمبود شفافیت در عملکرد و گزارش‌دهی و پاسخگویی آنهاست. وی با اشاره به اینکه حدود 130شرکت دولتی تا به امروز اطلاعات خود را ارائه نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: طبق قانون بودجه 1401، برای مدیران عامل و هیات‌مدیران شرکت‌های دولتی که گزارش صورت‌های مالی خود را در اختیار سازمان ملی بهره‌وری قرار نداده‌اند، مجازات 6ماه تا دو سال حبس در نظر گرفته شده است.
عضو هیات‌علمی دانشگاه علم و صنعت همچنین با تاکید بر اتصال نظام جبران خدمات به بهره‌وری، تصریح کرد: بر این اساس، در سال گذشته پاداش اعضای هیات‌مدیره این شرکت‌ها مبتنی‌بر بهره‌وری پرداخت شده است که این امر در سال جاری هم مطابق با قانون بودجه سال1401 ادامه خواهد یافت. معتقدیم اگر شرکت دولتی ارزش‌افزوده‌ای ایجاد می‌کند، حتما باید در جبران خدماتش لحاظ شود.
 

 

ارسال نظر