|
شناسه خبر: 9996

آغاز فروش کالاهای تملیکی در بورس کالا

هفته گذشته اولین محموله کالاهای در اختیار اموال تملیکی از طریق بورس کالا عرضه شد؛ البته این اقدام چالش‌های زیادی دارد به‌خصوص کالایی که در بورس عرضه می‌شود، باید خدمات پس‌ازفروش داشته و مشخص باشد از کجا آمده است

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از آغاز عرضه کالاهای متروکه و منتقل‌شده به این سازمان در بورس کالا خبر داد. سید عبدالمجید اجتهادی در نشست خبری سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به بازدید رییس‌جمهور در مهرماه سال گذشته از انبار این سازمان و دستوراتی که در این خصوص صادر کرد، اظهار داشت: رییس‌جمهور خواستار اصلاح ساختار سازمان اموال تملیکی بود که با همکاری سازمان اداری و استخدامی انجام شد. در این راستا، در گمرک شهیدرجایی اداره اموال تملیکی تشکیل شد. ۲۲۰تن کالا معادل ۳۵۰کانتینر که برخی برای ۲۰سال گذشته بوده و فاسد و در گمرک شهیدرجایی متروکه شده بودند، منهدم شد. مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه دستور دیگر رییس‌جمهور اصلاح قوانین و مقررات بود، گفت: قانون این سازمان مربوط‌به سال۱۳۷۰ است و شرایط در این سال‌ها بسیار تغییر کرده است؛ لذا لایحه دوفوریتی در همین خصوص به مجلس ارسال شده است.
اجتهادی افزود: ساماندهی انبارهای تملیکی و تعیین‌تکلیف کالاهای موجود در این انبارها از دیگر مواردی بود که رییس‌جمهور دستور بررسی آن را صادر کرد. در این راستا، هفته گذشته اولین محموله کالاهای در اختیار اموال تملیکی از طریق بورس کالا عرضه شد؛ البته این اقدام چالش‌های زیادی دارد به‌خصوص کالایی که در بورس عرضه می‌شود، باید خدمات پس‌ازفروش داشته و مشخص باشد از کجا آمده است.
وی به موافق و مخالف داشتن انهدام خودروهای تملیکی اشاره و اظهار کرد: براساس یک تکلیف قانونی موتور و گیربکس این خودروها در اختیار دانشگاه‌های صنعتی برتر کشور قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی درباره احصای کالاهای موجود در انبارها گفت: قانونا همه کالاهایی که به انبارها وارد و از آن خارج می‌شوند، باید کد شناسایی داشته باشند. ضمن اینکه بخش قاچاق سامانه جامع اموال تملیکی تا پایان مهرماه امسال رونمایی می‌شود.

 

ارسال نظر