|
شناسه خبر: 10068

تروئیکای اروپا با صدور بیانیه عجولانه ثابت کردند هیچ اراده ای در برابر آمریکا ندارند

اتحادیه آمریکا

اما این را نباید از نظر دور داشت که آمریکا ناقض برجام بوده است و این کشور نیز برای بازگشت به برجام باید ابتکار عمل به خرج دهد و نه آنکه پیش روی مسیر توافق سنگ بیندازد

درحالی‌که هنوز آمریکا پاسخ رسمی به پاسخ ایران نداده است، تروئیکای اروپا در بیانیه‌ای عجولانه با تکرار تلاش‌ها برای انداختن توپ در زمین ایران و اتهام‌زنی‌های یک‌جانبه پاسخ ایران را زیر سوال بردند و ایران را به ناتوانی در تصمیم‌گیری متهم کردند. اروپا درحالی در نقش سخنگوی آمریکا ظاهر شده است که مذاکرات هسته‌ای برای حل اختلاف میان ایران و آمریکا در جریان است و 4+1 از این مذاکرات به دور هستند؛ بنابراین طبق روال این آمریکا بود که باید نظر خود را درباره پاسخ ایران بیان می‌کرد و نه اروپا.  سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز در پاسخ، بیانیه سه کشور اروپایی را غیرسازنده توصیف و تاکید کرد: باعث تعجب و تاسف است در شرایطی که تعاملات دیپلماتیک و تبادل پیام بین طرف‌های مذاکره و هماهنگ‌کننده گفت‌وگوها برای نهایی کردن مذاکرات جریان دارد، سه کشور اروپایی در اقدامی انحرافی و به دور از رویکرد نتیجه‌بخش در مذاکرات، اقدام به صدور چنین بیانیه‌ای می‌کنند.
 
اروپا در مسیر صهیونیست‌ها!
کنعانی با اشاره به حسن‌نیت و اراده جدی جمهوری اسلامی ایران برای نهایی کردن توافق رفع تحریم و با یادآوری این موضوع که پیشرفت مذاکرات در بسیاری از مقاطع ازجمله مقطع اخیر، نتیجه ابتکارات و ایده‌های جمهوری اسلامی ایران بوده است، به طرف‌های اروپایی درباره تاثیرپذیری از فضاسازی‌ طرف‌های ثالثی که از ابتدا مخالف روند مذاکرات بوده و اکنون نیز با همه توان به‌دنبال به شکست کشاندن مذاکرات هستند، هشدار داد. سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: باعث تاسف است که سه کشور اروپایی با این بیانیه نسنجیده، گام در مسیر رژیم‌صهیونیستی مبنی بر شکست مذاکرات گذاشته‌اند و بدیهی است در صورت تداوم چنین رویکردی، باید مسوولیت نتایج آن را نیز بپذیرند. محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیز در واکنش به این بیانیه تاکید کرد: تروئیکای اروپایی، مطیع سیاست‌های کاخ سفید هستند، او گفت: ایران به‌خوبی می‌داند که بدون یک توافق محکم و پایان بخشیدن به اتهامات بی‌اساس غرب، هر توافقی شکست خواهد خورد. مرندی در پایان خطاب به تروئیکای اروپایی تاکید کرد که برای حصول توافق، باید از خود جرأت نشان دهند.
 
آمریکا باید برای بازگشت ابتکارعمل
 به خرج دهد
اما این را نباید از نظر دور داشت که آمریکا ناقض برجام بوده است و این کشور نیز برای بازگشت به برجام باید ابتکار عمل به خرج دهد و نه آنکه پیش روی مسیر توافق سنگ بیندازد؛ البته اروپا نیز در این مدت شریک جرم آمریکا بوده و با بی‌ارادگی و عدم پایبندی به تعهدات خود زمینه را برای عقب‌نشینی ایران از تعهداتش فراهم کردند. اگر آن زمانی‌که ایران با صبر استراتژیک خود به اروپا فرصت داد که خروج آمریکا از برجام را جبران کند، این کشورها به تعهدات خود عمل می‌کردند امروز زمینه برای بازگشت آمریکا به برجام نیز میسرتر بود.
پس از آنکه «جوزپ بورل»، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهادی را روی میز مذاکرات رفع تحریم‌ها گذاشت و متعاقب آن شهر وین از روز پنجشنبه ۱۳مرداد تا ۱۷مردادماه باز هم میزبان مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا با واسطه «انریکه مورا» بود، طرح‌هایی ازسوی معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره برخی موضوعات باقی‌مانده به طرف‌ها در این دور از مذاکرات ارائه و مقرر شد هیات‌ها پاسخ‌های خود را به هماهنگ‌کننده اعلام کنند. پاسخ ایران ۲۴مردادماه به اروپا ارائه شد اما آمریکا در ارائه پاسخ تعلل ورزید. چهارشنبه دوم شهریورماه «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امورخارجه از دریافت پاسخ دولت آمریکا به نظرات جمهوری اسلامی ایران برای حل‌وفصل موضوعات باقیمانده در مذاکرات رفع تحریم از طریق هماهنگ‌کننده اروپایی گفت‌وگوها خبر داد و گفت که بررسی دقیق نظرات طرف آمریکایی آغاز شده و ایران پس از تکمیل بررسی‌ها، نظرات خود در این رابطه را به هماهنگ‌کننده اعلام خواهد کرد. ۹روز بعد در ساعات پایانی پنجشنبه ۱۰شهریور پاسخ‌های ایران بعد از ارزیابی در سطوح مختلف تدوین و به مورا تحویل داده شد. ناصر کنعانی روز دوشنبه، ۱۴شهریور در نشست هفتگی با خبرنگاران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران دیدگاه‌ها و نکات خودش را به طرف اروپایی منتقل کرده و منتظر هستیم دیدگاه و پاسخ طرف مقابل را بشنویم.
اما آمریکا چرا در پاسخ به ایران تعلل می‌کند و حاضر نیست طبق آنچه در گذشته بایدن وعده داده بود به برجام بازگردد و در این این مسیر دچار تردید شده است؟
 
وضعیت داخلی آمریکا
تصمیم‌های ایالات‌متحده آمریکا در عرصه سیاست خارجی به‌ویژه درخصوص موضوعات خاص ازجمله مذاکرات هسته‌ای بازتاب داخلی گسترده‌ای دارد. لذا باتوجه‌به وعده انتخاباتی بایدن در زمینه بازگشت به برجام شکست مذاکرات چالشی جدی برای دولت وی محسوب می‌‌شود. ازسوی دیگر، امضای توافقی که ازسوی منتقدان دولت کنونی آمریکا به‌عنوان توافق ضعیف معرفی شود (نظیر آنچه توسط منتقدان در دوران اوباما درمورد توافق هسته‌ای عنوان می‌شد) به‌نفع دموکرات‌ها در بازی‌‌های سیاسی داخلی نخواهد بود. به همین علت، دولت آمریکا میان دو گرایش متضاد در افکارعمومی آمریکا قرار دارد. براساس نظرسنجی موسسه گالوپ 78درصد آمریکایی‌‌ها‌ خواهان حل‌وفصل پرونده هسته‌‌ای ایران از طریق اقدامات دیپلماتیک هستند. از سوی دیگر، طولانی‌شدن مذاکرات لغو تحریم‌‌ها و کاهش محبوبیت دولت دموکرات مذاکره‌‌کنندگان آمریکایی را در موضع ضعف قرار داده است. همچنان‌که میزان نارضایتی از وی نیز به حدود 53درصد رسیده است. در ارتباط با وضعیت داخلی دولت کنونی آمریکا نباید فراموش کرد که جو بایدن در وضعیتی ناپایدار به ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده رسید. اتهام تقلب، شورش طرفداران ترامپ، حمله به کنگره و شکایت‌‌های متعدد انتخاباتی باعث شد که بایدن در وضعیتی کاملا ناپایدار به قدرت برسد؛ از‌این‌‌رو دولت کنونی ایالات‌متحده آمریکا از بُعد سیاست داخلی با موقعیتی شکننده مواجه است؛ به‌طوری‌که بازگشت به توافق هسته‌‌ای چالش «کوتاه آمدن در مقابل ایران» ازسوی مخالفان را پیش خواهد کشید.
 
انتخابات کنگره
 یکی از دلایل تردید آمریکا انتخابات کنگره است. نحوه نگرش افکارعمومی آمریکایی‌‌ها به دولت دموکرات بایدن پیوند قابل‌توجهی با انتخابات کنگره دارد. ازسوی دیگر، دموکرات‌‌ها نگران تاثیرگذاری مذاکرات لغو تحریم‌‌ها بر انتخابات پیش‌روی کنگره آمریکا در 8نوامبر (17 آبان) هستند؛ البته عده‌‌ای معتقدند که موضوع توافق هسته‌ای تاثیر چندانی بر رفتار رأی‌دهندگان آمریکایی نخواهد داشت. اما گروه دیگر دستیابی به توافق یا مدیریت مناسب مذاکرات را بر انتخابات کنگره تاثیرگذار قلمداد می‌‌کنند. قوانین ایالات‌متحده ایجاب می‌کند که کنگره مهلتی سی‌روزه برای مرور هر توافقی داشته باشد که به لغو تحریم‌های ایران می‌انجامد. به این معنا، توافق بالقوه‌ای که محبوبیتی ندارد اواسط ماه اکتبر، کوتاه زمانی قبل از انتخابات هشتم نوامبر باید در دستورکار قرار بگیرد؛ بنابراین تحلیلگران اعتقاد دارند که جو بایدن، رییس‌جمهوری ایالات‌متحده، احتمالا از چنین سناریویی پرهیز کند. باتوجه‌به شرایط مذکور احتمال کسب اکثریت مطلق مجلس نمایندگان توسط جمهوری‌خواهان بالا ارزیابی می‌شود، به‌‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود بین 225 تا 240کرسی از 435کرسی مجلس نمایندگان به جمهوری‌خواهان برسد. درحال‌حاضر 222کرسی متعلق به دموکرات‌ها و 212کرسی متعلق به جمهوری‌خواهان است (یک کرسی خالی). اما اکثریت شکننده سنا همچنان در دست دموکرات‌ها باقی خواهد ماند.
 
لابی صهیونیست‌ها
یکی دیگر از موانع توافق، تلاش‌‌های رژیم‌صهیونیستی جهت اعمال فشار بر دولت بایدن برای جلوگیری از لغو تحریم‌‌هاست. صهیونیست‌‌ها مدعی‌‌ هستند که به محتوای این پیش‌نویس دسترسی پیدا کرده‌‌اند و مفاد آن را مغایر با تعهدات آمریکا در قبال خود می‌‌دانند. آمریکا با درک نگرانی‌‌های رژیم‌صهیونیستی قصد دارد با یکسری اقدامات نظامی در سوریه اعتماد رژیم‌صهیونیستی را جلب کند و بدین وسیله نشان دهد که حتی با وجود بازگشت آمریکا به برجام همچنان پشتیبان این رژیم در منطقه خواهد بود.

 

ارسال نظر