|
شناسه خبر: 3529

شلیک ده‌ها موشک به سوی تل‌آویو و اشدود در پاسخ به قتل‌عام در اردوگاه «الشاطئ»

گروه مقاومت «کتائب عز‌الدین القسام» فلسطین از شلیک ده‌ها موشک به سوی تل‌آویو و اشدود در پاسخ به قتل‌عام صبح امروز صهیونیست‌ها در اردوگاه «الشاطئ» غزه خبر داد.

پس از آنکه «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی حماس، قتل عام صبح امروز صهیونیست‌ها در اردوگاه «الشاطئ» غزه را محکوم و اعلام کرد که مقاومت به دفاع از ملت مغرور فلسطین ادامه خواهد داد و بر دشمن پیروز خواهد شد، گروه مقاومت «کتائب عز‌الدین القسام» (گردانهای عزالدین القسام) شاخه نظامی این جنبش از حمله موشکی به تل‌آویو در پاسخ به این جنایت خبر داد.

شاخه نظامی جنبش حماس در کانال تلگرامی خود در خبری فوری اعلام کرد: هم اکنون ده‌ها موشک در پاسخ به قتل‌عام صورت گرفته در حقوق کودکان، زنان و غیرنظامیان فلسطینی در اردوگاه الشاطئ به سوی تل‌آویو شلیک شد.

اعتراف صهیونیست‌ها به شلیک 30 موشک به سوی تل‌آویو

از سوی دیگر، رسانه‌های صهیونیستی نیز از شلیک دست‌کم ۳۰ موشک به سوی تل‌آویو و اطراف آن خبر دادند و برخی منابع از به صدا درآمدن آژیرهای خطر در این شهر خبر دادند.

شلیک ده‌ها موشک به سوی «اشدود»

لحظاتی پس از انتشار این اخبار و تصاویر، شاخه نظامی جنبش حماس از شلیک ده‌ها موشک به سوی «اشدود» خبر داد. اشدود یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری رژیم صهیونیستی در کنار تل‌آویو است.بندر اشدود نیز بزرگ‌ترین بندر این رژیم محسوب می‌شود و گفته می‌شود که بیش از ۶۰٪ واردات صهیونیست‌ها از طریق این بندر صورت می‌گیرد.

هشدار ارتش صهیونیست؛ ساکنان تل‌آویو تا اطلاع‌ثانونی در پناهگاه‌ها بمانند

بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی از ساکنان تل‌آویو خواست تا به پناهگاه‌ها بروند و تا اطلاع ثانوی در آن‌جا باقی مانند.پایگاه خبری «الجزیره» نیز در خبری فوری نوشت که توپخانه رژیم صهیونیستی پس از این عملیات موفق مقاومت فلسطین علیه مرکز و جنوب تل‌آویو، برخی مناطق را در نوار غزه هدف قرار داد.

حمله موشکی مقاومت به شهرک«مودیعین» در انتقام خون شهدای کرانه باختری

لحظاتی پس از انتشار این خبر، شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که شهرک صهیونیست‌نشیت «مودیعین» را در غرب رام‌الله هدف قرار داده است و این عملیات را به روح شهدای کرانه باختری و در انتقام خون آنها تقدیم می‌کند.

اعتراف صهیونیست‌ها به کشته و زخمی شدن چندین نفر

رسانه‌های رژیم صهیونیستی در پی این حمله موشکی مقاومت فلسطین اعتراف کردند که یک صهیونیست به هلاکت رسید و چندین تن دیگر زخمی شدند و خسارات مالی زیادی به بار آمده است. گفته می‌شود که این یک صهیونیست در شهر «رمات غان» واقع در شرق تل‌آویو به هلاکت رسیده است.

حمله «سرایا القدس» به پایگاه نظامی «کیسوفیم»

از سوی دیگر، گروه مقاومت «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از شلیک موشک و خمپاره به سوی پایگاه نظامی «کیسوفیم» رژیم صهیونیستی خبر داد.این پایگاه نظامی در شرق دیر البلح قرار دارد که امروز از سوی کتائب عزالدین القسام نیز با پهپاد انتحاری بومی شهاب و گلوله‌های خمپاره هدف قرار گرفت.( جزئیات بیشتر )

ابوعبیده، سخنگوی شاخه نظامی حماس پس از عملیات موشکی امروز علیه تل‌آویو و مناطق اطراف آن، اعلام کرد:«خودمان را برای ۶ ماه موشک‌باران مستمر تل‌آویو آماده کرده‌ایم.»

در پی حمله بامداد امروز جنگنده‌های صهیونیستی به اردوگاه الشاطئ بدون هشدار قبلی، منازل دو شهروند فلسطینی هدف قرار گرفت که طی آن ۱۰ نفر از اعضای این دو خانواده از جمله شش کودک و دو زن به شهادت رسیدند و هنوز نیروهای امداد و نجات در حال بیرون آوردن پیکرهای قربانیان از زیر آوار یک منزل مسکونی سه طبقه هستند.

کادرهای پزشکی اعلام کردند که تنها موفق شدند یک نوزاد از خانواده الحدیدی را زنده از زیر آوار بیرون بیاورند که وضعیت جسمی خوبی ندارد و به بیمارستان انتقال یافته است.

امروز صدها نفر از مردم غزه، پیکرهای این شهدا را تشییع و جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

ارسال نظر