|
شناسه خبر: 3786

دونالد ترامپ:

تا چند ماه دیگر رئیس جمهور می شوم

رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی به هواداران خود قول داده که تا ماه آگوست (نیمه مرداد) مجددا عنوان از دست داده خود را بازپس می گیرد.

به نقل از اسپوتنیک، «مگی هابرمن» یکی از خبرنگاران روزنامه نیویورک تایمز اعلام کرده «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در جمع هواداران خود گفته است که تا ماه آگوست مجدداً رئیس جمهور آمریکا خواهد بود.

دونالد ترامپ که در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ نتیجه را به جو بایدن واگذار کرد، از پذیرفتن شکست خودداری کرده و پیروزی بایدن را در نتیجه فساد گسترده در سیستم انتخاباتی آمریکا دانسته است.

بر اساس این گزارش، هابرمن گفته که ترامپ این موضوع را مورد تاکید قرار داده و «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا، نیز در جریان این امر قرار دارد.

به گفته خبرنگار نیویورک تایمز، میان ترامپ و همراهانش بحث هایی درباره انجام کودتایی نظیر آنچه اخیراً در میانمار به وقوع پیوست انجام شده است.

بر همین اساس روز دوشنبه فلین در صحبت هایی در تگزاس، از وقوع کودتایی نظیر کودتای میانمار در آمریکا حمایت کرده بود.

در دو روز گذشته بعد از آنکه صحبت های فلین بصورت گسترده در فضای رسانه ای آمریکا منتشر شده وی اظهارات خود را تکذیب کرده و عنوان داشته که زمان کافی برای پرداختن به چنین مسائلی را ندارد.

به گزارش مهر، بعد از اعلام پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰، هواداران مسلح ترامپ تا مدت ها در خیابان ها حضور داشتند و حتی در روز مراسم تحلیف نیز با حمله به ساختمان کنگره آمریکا مشکلاتی را بوجود آوردند.

ارسال نظر