|
شناسه خبر: 5369

معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در گفتگو با صبح‌نو آنلاین:

آمریکا ثابت کرد که در بازگشت به برجام صداقت ندارد

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس گفت: آمریکایی ها با این تحرکات ایذایی ثابت می کنند که در بحث بازگشت به برجام صداقت ندارند و آن ها مجددا دنبال اهرم هایی برای فشار مضاعف به ایران هستند.

معین الدین سعیدی در گفتگو با صبح نو آنلاین در مورد تحرکات جدید عربستان در لبنان گفت: بعد از خبرهای خوبی که در راستای توافقات دو کشور قدرتمند اسلامی، جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی شاهد بودیم این انتظار میرفت که همین روند ادامه پیدا کند و با توجه به مشکلاتی که برای عربستان در یمن هم به وجود آمد پیش بینی میشد که آن تلنگر لازم به آن ها خورده است و برادران عرب ما می خواهند صف خود را از کشورهای غربی جدا کنند.

وی ادامه داد: اما باتوجه به روی کار آمدن دولت جدید لبنان و در واقع به نوعی ارتباطاتی که این دولت با جمهوری اسلامی ایران دارد متاسفانه شاهد این بودیم که عربستان ورود کرد و نه تنها سفیر لبنان را از کشور خودشان اخراج کردند بلکه به ایادی خودشان کشورهایی مثل بحرین، کویت و امارات دقیقا این نکته را دیکته کردند.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: این اقدام را می توان به نوعی تحرکات آمریکا در خاورمیانه دانست که از نزدیکی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عربستان ناراحت هستند و بایدن هم مشخصا به این نکته اشاره کرده بود و اتفاقاتی هم که در لبنان افتاد پیرامون همین موضوع است.

سعیدی  تصریح کرد: در حال حاضر ایران رویکرد خودش را مشخص کرده است اما آمریکایی ها با این تحرکات ایذایی جدید ثابت می کنند که در بحث بازگشت به برجام صداقت ندارند و آن ها مجددا دنبال اهرم هایی برای فشار مضاعف به ایران هستند.

وی بیان کرد: ما بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت که مقام معظم رهبری فرمودند آمادگی تنش زدایی با تمام کشورهای همسایه و به خصوص عربستان سعودی را داریم اما  این رفتارها و شیطنت های آمریکا نشان می دهد که تفاوتی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان در راستای اهداف استعمار طلبانه‌شان وجود ندارد.

 

ارسال نظر