|
شناسه خبر: 5678

رمضانعلی سنگدوینی، نماینده مردم گرگان در مجلس در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

اگر اروپایی‌ها از آمریکا خط بگیرند، مذاکرات کند خواهد شد

سنگدوینی می‌گوید: روند مذاکرات بستگی به این دارد که کشورهای اروپایی چگونه خط و مشی خود را از آمریکا گرفته باشند. اگر مثل قبل باشد شرایط سخت می‌شود و کند پیش می‌رود. اما اگر اروپایی ها در این روند جدید خودشان تصمیم گیرنده باشند و خیلی تاثیر پذیر نباشند به نظر روند مثبت خواهد بود.

رمضانعلی سنگدوینی، نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 به آغاز مذاکرات برجامی در وین اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات همانطور که نظام مشخص کرده از موضع قدرت وارد شده است و کوتاه نمی‌آید. اما به هرحال ما باید روندی را طی کنیم که بتوانیم مذاکره را در مسیر مثبت قرار دهیم. یعنی این دو پارامتر باید در کنار هم در نظر گرفته شود.

وی افزود: روند مذاکرات بستگی به این دارد که کشورهای اروپایی چگونه خط و مشی خود را از آمریکا گرفته باشند. اگر مثل قبل باشد شرایط سخت می‌شود و کند پیش می‌رود. اما اگر اروپایی ها در این روند جدید خودشان تصمیم گیرنده باشند و خیلی تاثیر پذیر نباشند به نظر روند مثبت خواهد بود.

*اروپا از تهدیدهای آمریکا هراس دارد

این نماینده مجلس اظهارکرد: بخش قابل ملاحظه‌ای از صنعت و درآمدهای کشورهای اروپایی در دل آمریکا قرار دارد و آن‌ها از این موضوع ترس دارند که اگر بخواهند بدون مشورت آمریکا کارها را پیش ببرند، مشکلاتی اقتصادشان را تهدید کند. حتی با توجه به اینکه تصمیمات آمریکا آن‌ها را هم عقب انداخته است. از همین جهت روند مذاکرات کند پیش می‌رود مگر اینکه  کشورهای اروپایی آمریکا رو متقاعد کرده باشند.

سنگدوینی تشریح کرد: ایران نیز امروز از لحاظ هسته ای و اورانیوم غنی شده دست پری دارد و این پروتکل الحاقی که در مجلس شورای اسلامی مصوب شد در تحقق مسیر به ما کمک  بسیاری کرد. چرا که اگر می‌خواستیم مثل روند سابق حرکت کنیم قطعا به مشکل برمی‌خوردیم.

نماینده مردم گرگان گفت: آمریکایی‌ها ساختار نظامی ما را نشانه گرفته بودند و اگر اورانیوم غنی شده را نداشتیم مطمئنا اول از همه آن را روی میز می‌گذاشتند. بنابراین ما امروز برگ برنده داریم و مسیر به خوبی طی می شود.

او درانتها خاطرنشان کرد: به هرحال تحریم ها کشور و مردم ما را اذیت کرده است و تبادل تجاری و اقتصادی را با مشکل روبرو کرده است و این موضوعات را نیز باید مد نظر قرار دهیم اما خط و مشی که مقام معظم رهبری برای ما مشخص کرده است باید به درستی طی شود.

ارسال نظر

 

  • دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن هشدار نسبت‌به اشتباه محاسباتی صهیونیست‌ها تاکید کرد: آماده تمام احتمال‌ها هستیم

  • جمعی از مردم تهران با برگزاری تجمعی در میدان فلسطین، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کردند