|
شناسه خبر: 6122

حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

سخنان سید حسن نصرالله، مواضع اکثریت مردم لبنان است| نجیب میقاتی به سرنوشت سعد الحریری دچار خواهد شد

هانی زاده می‌گوید: سخنرانی سید حسن نصرالله مبتنی بر واقعیت های میدانی و سیاسی منطقه است و بازتاب بسیار گسترده ای در سطح رسانه های بین المللی داشت که حتی کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارشی از این سخنرانی داشته است.

حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 درخصوص صحبت‌های اخیر سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان بیان می‌کند: در دومین سالگرد سرداران مقاومت شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، سید حسن نصرالله سخنرانی دقیق، ارزنده و مبتنی بر شرایط منطقه و میدانی داشتند.

وی افزود: محورهای مهمی در واقع مورد توجه دبیرکل حزب الله بود که یکی از آن ها این بود که آمریکا عامل تروریسم منطقه ای و جهانی است و باعث شد که داعش و گروهک های تروریستی در منطقه گسترش پیدا کنند و از پدیده تروریسم برای پیشبرد اهداف خودش استفاده می کند.

هانی زاده گفت: موضوع دیگری که مورد توجه سید حسن نصرالله قرار داشت مسئله پیگیری جنایتکارانی که در ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس حشدالشعبی بود و تاکید داشت دولت عراق در این خصوص پیگیری کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: همچنین مسائل مربوط به لبنان و دولت لبنان و مسائل مربوط به محور مقاومت نیز در صحبت‌هایش بود. او تاکید کرد که محور مقاومت قوی تر از گذشته است و در واقع جنگ صیف القدس که در اراضی اشغالی صورت گرفت و پیروزی حماس و جهاد اسلامی را در پی داشت، اشاره کرد.

وی ابراز کرد: به نظر میرسد سخنرانی سید حسن نصرالله مبتنی بر واقعیت های میدانی و سیاسی منطقه است و بازتاب بسیار گسترده ای در سطح رسانه های بین المللی داشت که حتی کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارشی از این سخنرانی داشته است.

هانی زاده عنوان می‌کند: مقامات رژیم صهیونیستی هم به دقت سخنرانی سید حسن نصرالله را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند. به خصوص زمانی که او گفت محور مقاومت قویتر از گذشته است و شهادت سرداران سلیمانی و ابومهدی المهندس موجب تضعیف محور مقاومت نخواهد شد.

او در ادامه به اظهارات نخست وزیر لبنان و تخریب صحبت‌های سیدحسن نصرالله اشاره کرد و گفت: نجیب میقاتی همواره سیاست های خودش را با عربستان سعودی و آمریکا هماهنگ می کند و متاسفانه میقاتی ثابت کرد که نماینده اکثریت مردم لبنان نیست و بر مردم لبنان تحمیل شده است.

این کارشناس افزود: حتی اختلافاتی هم که بین میشل عون و نجیب میقاتی بروز داده شده و تشدید شده نشان می دهد که نجیب میقاتی نخست وزیر اکثریت مردم نیست و در تقابل جریان مقاومت اسلامی لبنان قرار گرفته است.

هانی‌زاده د رانتها خاطرنشان کرد: سید حسن نصرالله نه تنها در لبنان بلکه در محور مقاومت و جهان اسلام از احترام بالایی برخوردار است و صحبت هایی که ایشان می کند نظر اکثریت مطلق مردم لبنان است و نجیب میقاتی قصد دارد تا رضایت آمریکا و عربستان سعودی را با انتقاد از سید حسن نصرالله جلب کند و در حقیقت به سرنوشت سعد الحریری دچار خواهد شد.

ارسال نظر