|
شناسه خبر: 65

حزب‌الله لبنان:

سازش بحرین با رژیم صهیونیستی خیانت بزرگ است

جنبش حزب‌الله لبنان روز شنبه ضمن محکوم کردن سازش بحرین با رژیم صهیونیستی، این اقدام رژیم آل خلیفه را خیانت بزرگ خواند.

به نقل از المنار، در بیانیه حزب الله آمده است: این گام در راستای تغییر در روابط رژیم‌های مزدور صورت می‌گیرد که روابط مخفیانه خود با دشمن را به روابط علنی تبدیل کردند.

حزب الله افزوده است: همه توجیه‌هایی که این حاکمان مستبد اعلام کردند، خیانتی بزرگی و خنجر از پشت به مردم فلسطین است و مسائل عادلانه امت اسلامی را نمی‌تواند توجیه کند.

حزب‌الله اعلام کرد که پاسخ به این اقدامات خائنانه‌ای که حکام امارات متحده عربی و بحرین انجام دادند، در دست ملت‌های آزاده عربی و اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطین و سایر گروه‌های مقاومت در منطقه است؛ گروه‌هایی که ملزم به آزادسازی همه اراضی فلسطین بوده و هر نوع عادی‌سازی روابط و همکاری با رژیم اشغالگر را مردود می‌دانند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه از عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی خبر داد. بحرین، دومین کشور پس از امارات متحده عربی است که در روزهای اخیر روابط خود را با اسرائیل عادی می‌کند.

اگر چه منابع صهیونیستی فاش کردند که روابط میان بحرین و اسرائیل از ۲۵ سال پیش آغاز شده و مخفیانه در جریان بوده است. آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مرداد نیز با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی کردند.

اقدام بحرین و امارات متحده عربی برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی، محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی را به دنبال داشته است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر