|
شناسه خبر: 6794

درخواست ترامپ از هوادارانش: به خیابان‌ها بیایید

ترامپ، از طرفدارانش خواست در صورتی که دادستان‌ها علیه او اقدامی انجام دادند، تظاهرات گسترده‌ای را در شهر‌های مختلف آمریکا شکل دهند.

دونالد ترامپ از هواداران خود خواست تا در صورت اقدام حقوقی دادستان‌ها علیه خودش، تظاهراتی گسترده را شکل دهند و وعده داد که با ورود دوباره به کاخ سفید بازداشتی‌های حمله به ساختمان کنگره را مورد عفو قرار دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از وب‌سایت روزنامه هافینگتون پست، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از طرفدارانش خواست در صورتی که دادستان‌ها علیه او اقدامی انجام دادند، به خیابان‌ها آمده و تظاهرات گسترده‌ای را در شهر‌های مختلف آمریکا شکل دهند. او همچنین اعلام کرد که اگر دوباره به ریاست جمهوری برسد، متهمان حمله ششم ژانویه ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره آمریکا را مورد عفو قرار خواهد داد.

 

 

ترامپ در جمع هوادارن خود در ایالت تگزاس گفت: اگر این دادستان‌های افراطی، شرور و نژادپرست خطا یا کار غیرقانونی انجام دادند، انتظار دارم که بزرگترین تظاهرات ممکن را در نیویورک، واشنگتن، آتلانتا و دیگر ایالت‌ها داشته باشیم، چرا که کشور ما و انتخابات ما فاسد هستند.

او چند دقیقه بعد مدعی شد که هوادارنش که در ششم ژانویه به ساختمان کنگره یورش برده و در مسیر خود با نیرو‌های پلیس درگیر شدند، از "عدالت" محروم شده‌اند و اگر ترامپ به کاخ سفید بازگردد، آن‌ها را عفو خواهد کرد.

ترامپ ادامه داد: آن‌ها می‌خواهند مرا به زندان بیاندازند؛ این دادستان‌ها، انسان‌هایی شرور و وحشتناک هستند. آن‌ها نژادپرست بوده و بسیار بیمار هستند، بیمار روانی. آن‌ها مرا هدف قرار داده‌اند و دادگاه عالی و دیگر دادگاه‌ها، حقوق مرا نادیده می‌گیرند.

ارسال نظر