|
شناسه خبر: 8470

عمران خان خواستار برگزاری انتخابات شد

در پی تحولات اخیر در پاکستان، نخست وزیر سابق این کشور خواستار برگزاری هرچه سریعتر انتخابات شد.

عمران خان ، نخست وزیر سابق پاکستان ، با انتشار توییت در حساب کاربری خود نوشت: «ما خواستار برگزاری هرچه سریع‌تر انتخابات هستیم، زیرا انتخابات تنها راه پیش رو این است. این انتخابات به مردم اجازه خواهد داد تا به صورت منصفانه و آزادانه مردم نخست وزیر دلخواه کشور خود را انتخاب کنند.»

او خبر داد که چهارشنبه شب برای نخستین بار پس از برکناری خود به دلیل دخالت خارجی‌ها در یک جلسه عمومی در پیشاور سخنرانی خواهد کرد.

 عمران خان یک روز قبل از برکناری از سمت نخست‌وزیری، طی یک سخنرانی خطاب به ملت پاکستان گفته بود که استقرار «حکومت خارجی» در این کشور را تحمل نمی‌کند. او با تکرار موضع خود درباره طرح رأی عدم اعتماد به او گفت که هرگز «دولت وارداتی» را نمی‌پذیرد.

این در حالی است که روز گذشته پارلمان پاکستان، شهباز شریف، رئیس اپوزیسیون پاکستان را به عنوان بیست و سومین نخست وزیر این کشور با ۱۷۴ رای انتخاب کرد. گفته می‌شود او از روابط خوبی با ارتش پاکستان و آمریکا برخوردار است.

شهباز شریف از اوت سال ۲۰۱۸ سمت رهبر مخالفان در مجلس ملی پاکستان را به عهده داشته است. رقیب دیگر شهباز شریف در انتخابات پارلمان، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه کنونی پاکستان و رهبر حزب تحریک انصاف پارلمان بود.

 

ارسال نظر