|
شناسه خبر: 8545

امارات عید "فصح" را به رژیم صهیونیستی تبریک گفت

ساعاتی پس از یورش وحشیانه نیروهای رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، سفارت ابوظبی عید فصح (پسح) را به اسرائیلی‌ها تبریک گفت.

به نقل از سایت المیادین، ساعاتی پس از یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و تلاش آنها برای ممانعت فلسطینیان از اقامه نماز جمعه، امارات ضمن عرض تبریک به اسرائیلی‌ها به مناسبت عید "فصح" یهودی برای آنها آرزوی تعطیلاتی مملو از صلح، محبت و دوستی کرد!

این درحالی است که دولت امارات همزمان در بیانیه‌ای حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی را محکوم و  بر لزوم خویشتن داری و حمایت از نمازگزاران تاکید کرد.

صبح روز جمعه درگیری‌های شدیدی در داخل مسجد الاقصی بعد از یورش نیروهای اسرائیلی رخ داد. این نیروها به سمت نمازگزاران بمب آتش‌زا پرتاب کردند که به زخمی شدن تعدادی از آن‌ها منجر شد.

هلال احمر فلسطین نیز از افزایش شمار زخمی شدگان در جریان حمله جنایتکارانه اشغالگران اسرائیلی به مسجد الاقصی به ۱۵۲ تن خبر داد.

پیشتر ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که کرانه باختری و گذرگاه‌های نوار غزه به دلیل عید فصح یهودیان از شامگاه روز (جمعه) به مدت ۳۲ ساعت بسته می‌شود. امروز (شنبه)‌ نیز گذرگاه "الجلمه" و "ام الریحان" برای ورود فلسطینی‌های داخل به "جنین" بازگشایی می‌شود.

امارات و رژیم صهیونیستی ۱۵ سپتامبر در کاخ سفید با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا توافقنامه عادی سازی روابط امضا کردند.

ارسال نظر