|
شناسه خبر: 8797

تانک‌های آلمان در راه اوکراین

کریستینه لامبرشت وزیر دفاع آلمان قرار است در دیدار روز سه شنبه با متحدان در پایگاه هوایی رامشتاین آمریکا در آلمان این مساله را مطرح نماید.

همزمان با ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی توسط ناتو و هم پیمانان غربی اوکراین به این کشور، منابع آگاه دولت آلمان اعلام کردند که برلین تسلیحات سنگین از جمله تانک و سامانه دفاع هوایی در اختیار اوکراین قرار می‌دهد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه امروز سه شنبه به نقل از منابع آگاه دولت آلمان نوشت که برلین مجوز تحویل تانک به اوکراین را صادر می‌کند.

همزمان خبرگزاری رویترز به نقل از روزنامه زوددویچه گزارش داد که آلمان متعهد به در اختیار قرار دادن سیستم‌های دفاع هوایی گپارد به اوکراین شده است.

این روزنامه آلمانی افزود: کریستینه لامبرشت وزیر دفاع آلمان قرار است در دیدار روز سه شنبه با متحدان در پایگاه هوایی رامشتاین آمریکا در آلمان این مساله را مطرح نماید.

امروز نمایندگان بیش از ۴۰ کشور برای هماهنگی در ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین در پایگاه رامشتاین نشستی برگزار می‌کنند.

یک منبع دفاعی آلمان نیز روز دوشنبه به رویترز گفت: شرکت دفاعی راینمتال این کشور خواستار موافقت با ارسال ۱۰۰ خودروی زرهی قدیمی «ماردر» به اوکراین شده است.

اولاف شولتس صدراعظم آلمان به خاطر ارائه نکردن تسلیحات سنگین مثل تانک و توپخانه هویترز به اوکراین در داخل و خارج این کشور مورد انتقاد قرار گرفته است. بخش زیادی از انرژی خانه‌ها و کارخانجات آلمان از طریق روسیه تامین می‌شود و برلین نگران استفاده مسکو از این ابزار علیه خود است و نسبت به دیگر اعضای ناتو، درباره حمایت از اوکراین محتاطانه‌تر عمل می‌کند.

 

ارسال نظر