|
شناسه خبر: 8872

عملیات استشهادی العاد نشان از پایه های سست امنیتی رژیم صهیونیستی دارد

ضربه کاری

رسانه‌های صهیونیستی از کشته شدن سه شهرک‌نشین و مجروح شدن چهار نفر دیگر از صهیونیست‌ها در عملیات شهادت‌طلبانه فلسطینیان در منطقه العاد در مرکز فلسطین اشغالی خبر دادند.

این عملیات در منطقه «العاد» در نزدیکی تل‌آویو واقع در فلسطین اشغالی رخ داد که طی آن سه شهرک‌نشین کشته و چهار نفر دیگر مجروح شدند که حال دو تن از مجروحان نیز وخیم اعلام شده است. یحیی سنوار (رییس دفتر سیاسی حماس در غزه) چند روز پیش از فلسطینیان خواسته بود با ساطور و تبر علیه صهیونیست ها دست به عملیات بزنند که این عملیات در العاد اینگونه انجام شد. روزنامه صهیونیستی یدیعوت‌آحارونوت اعلام کرد که مجریان عملیات در شرق تل‌آویو دو نفر بودند که یکی از آن‌ها با تبر به صهیونیست‌ها حمله کرده و نفر دوم هم مسلح بوده است. شهرک العاد تنها سه کیلومتر با مرزهای کرانه غربی رود اردن فاصله دارد و به احتمال زیاد عاملان این عملیات از حصارهای امنیتی این منطقه عبور کرده و این ضربه را بر صهیونیست ها وارد کرده‌اند.   این عملیات پاسخی طبیعی و قابل پیش‌بینی به هتاکی دیروز صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی بود و جالب اینجاست که بار پاسخ به تعدیات صهیونیست ها از دوش مقاومت غزه برداشته شده و فلسطینیان ساکن در کرانه غربی رود اردن و سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ تا حد زیادی توانسته‌اند با عملیات‌های مسلحانه خود چالش‌های امنیتی تعیین‌کننده‌ای برای اشغالگران ایجاد کنند و موشک‌های مقاومت حماس و جهاد اسلامی را برای نبردهای بزرگ و تعیین‌کننده محفوظ بدارند‌. با توجه به نزدیکی کرانه غربی رود اردن به مرکز فلسطین اشغالی و تل‌آویو، معضلات امنیتی جدی و جدیدی برای اشغالگران تولید شده که ظاهرا نیروهای امنیتی رژیم اسرائیل هنوز نتوانسته‌اند با این مشکل برخورد اساسی کنند و راه چاره‌ای برای مقابله با آن بیابند . عملیات شهادت‌طلبانه و اقدامات مبارزان فلسطینی در یک‌ماه گذشته نشان داد که راهبرد تسلیح جوانان کرانه غربی رود اردن به سلاح‌های گرم تا چه میزان می‌تواند سران رژیم اسرائیل را مستاصل و پریشان کند، ناتوانی دستگاه‌های انتظامی و امنیتی آنان را برای شهروندان‌شان عیان کرده، ایشان را به موضع انفعال بکشاند و اختلافات سیاسی بین احزاب این رژیم را شعله‌ور سازد. تا لحظه تنظیم این گزارش (هفت ساعت پس از عملیات) هنوز عاملان این حمله دستگیر نشده‌اند و صدها نیروی امنیتی صهیونیست در پی آن‌ها هستند .
 
واکنش حماس به عملیات استشهادی تل‌آویو
عبداللطیف قانوع، سخنگوی جنبش حماس در واکنش به عملیات استشهادی دیشب در منطقه العاد در تل‌آویو تاکید کرد: مجددا شاهد عملیاتی قهرمانانه هستیم که ضربه محکم و سختی به دشمن صهیونیستی و نهادهای امنیتی آن در چارچوب پاسخ به جنایات و تعرضات شهرک‌نشینان اشغالگر به مسجد الاقصی وارد کرد. «قانوع» تاکید کرد که ملت فلسطین به مبارزه و دفاع از مسجد الاقصی با تمام ابزارهای ممکن ادامه می‌دهد و به اشغالگران صهیونیستی در هر کجا که باشند، ضرباتی سخت وارد خواهد کرد. وی گفت که دشمن صهیونیستی تاوان جنایات خود و سیاست‌های نژادپرستانه‌اش علیه ملت فلسطین را پس می‌دهد و این ملت تا برچیدن کامل اشغالگری لحظه‌ای دست از مبارزه نمی‌کشد.
 
عملیات العاد عید استقلال رژیم اسرائیل را عزا کرد
کارشناسان و مقامات رژیم‌صهیونیستی تاکید کردند عملیات العاد شادی عید استقلال را به عزا تبدیل کرده و حاکی از آغاز یک نبرد همه‌جانبه علیه یهودیان است.
 یاییر لاپید، وزیر خارجه رژیم‌صهیونیستی در واکنش به عملیات قهرمانانه العاد در حساب توییتری خود نوشت: شادی عید استقلال در این لحظه به غم تبدیل شد، حمله یک قاتل در العاد قلب و روح ما را جریحه‌‌دار کرد، پنج صهیونیست کشته و تعداد دیگری ازسوی تروریسم مجروح شدند.  آلموگ بوکر، از روزنامه‌نگاران صهیونیست نیز گفت: در یک ماه و نیم گذشته ۱۸اسرائیلی در ‌ای بئرالسبع، الخضیره، بنی‌براک، تل‌آویو و العاد کشته شده‌اند.

 

ارسال نظر