|
شناسه خبر: 9050

حملات موشکی رژیم‌صهیونیستی به سوریه و فلسطین افزایش یافت

هراس دشمن از نفوذ بیشتر ایران در سوریه

رژیم‌صهیونیستی که به رهگیری و پاسخ قاطعانه پدافندهای هوایی سوریه آگاهی یافته، حملات خود را محدود به شلیک موشک به کشورهای محور مقاومت کرده است، گویا از پرواز جنگنده‌های خود بر آسمان مقاومت در هراس است که مبادا همچون سال‌های گذشته در آسمان شامات ساقط شوند.

هفته گذشته بود که رسانه‌های غربی از واگذاری پایگاه‌های نظامی روسیه به محور مقاومت خبر دادند و عنوان داشتند، روسیه روند خروج نیروهای نظامی خود از سوریه را آغاز کرده و این پایگاه‌ها، پیش از انتقال نیروهای روسیه به جبهه اوکراین، به سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان واگذار می‌شود؛ موضوعی که موردتایید رسمی کشوری واقع نشد اما در مقابل حساسیت‌هایی را به‌خصوص ازسوی رژیم‌صهیونیستی به همراه داشت. 
حساسیت و بهانه‌هایی که مقامات صهیونیستی از دیرباز به دنبال آن هستند تا مگر با دست‌آویز شدن به آن از اتفاقات داخلی و بحران‌هایی که با آن روبه‌رو هستند، خلاصی یابند.  بحران‌های داخلی که این روزها رژیم‌صهیونیستی در آن دست‌و‌پا می‌زند، رژیم اسرائیل را برآن داشته تا هرازچندگاهی چنین حملاتی را تدارک ببیند؛ موضوعی که حتی دیروز موردتاکید نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی نیز قرار گرفته و به آن اذعان داشته است؛ کابینه ائتلافی «نفتالی بنت» در روزهای اخیر با جدایی اعضای ائتلاف در آستانه فروپاشی قرار دارد و منابع صهیونیستی از آماده شدن مخالفان بنت به رهبری بنیامین نتانیاهو برای به دست گرفتن قدرت خبر می‌دهند.

احتمال انحلال کنست اسرائیل
آنگونه، «نفتالی بنت»، نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در واکنش به جدایی یکی دیگر از اعضای ائتلافش که احتمال فروپاشی کابینه را تشدید کرده، درباره آینده این رژیم اعلام خطر کرد. این موضوع به آنجا می‌انجامد که تل‌آویو برای فرار از تنش‌های داخلی اقدام به تحرکات منطقه‌ای و بمباران کشورهای محور مقاومت دست می‌زند؛ حملاتی که شب گذشته نیز ازسوی رژیم‌صهیونیستی ادامه یافت. به‌دنبال وارد شدن ضربه‌ای دیگر به کابینه ائتلافی سست دولت رژیم‌صهیونیستی با جدا شدن یک نماینده دیگر از این ائتلاف و تبدیل شدن آن به ائتلاف اقلیت در کنست، رسانه‌های عبری‌زبان سناریوهای مختلفی را پیش‌روی این دولت می‌بینند که یکی از این سناریوها، طرح انحلال کنست (پارلمان این رژیم) و در نهایت برگزاری انتخابات زودهنگام است.
 
 حملات موشکی رژیم‌صهیونیستی به شامات مقاومت
خبرگزاری سانا جمعه‌شب از حمله هوایی رژیم‌صهیونیستی به جنوب دمشق و شنیده شدن صدای انفجار در این منطقه گزارش داد. برخی منابع سوری هم گزارش دادند که این حمله مجاورت فرودگاه دمشق و منطقه سیده‌زینب(س) را هدف قرار داد که بر اثر این حمله، اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق دچار آتش‌سوزی شده و دو پرواز هم لغو شده است. همزمان گزارش‌ها حاکی از آن است که آتش‌سوزی در منطقه زینبیه در فاصله دوکیلومتری حرم مطهر حضرت زینب(س) رخ داده و هیچ‌گونه آسیبی به حرم وارد نشده است. یک منبع نظامی در بیانیه‌ای به سانا گفت: حدود ساعت یازده جمعه‌شب، دشمن اسرائیلی با موشک‌های زمین به زمین از سمت جولان اشغالی، نقاطی در جنوب دمشق را هدف قرار داد و بلافاصله نیروهای پدافند هوایی با موشک‌های متجاوز مقابله کرده و اکثر آن‌ها را ساقط کردند. این منبع افزود: این تجاوزات منجر به شهادت سه تن و وارد شدن خسارات مادی شد.

پاسخ قاطع پدافندهای هوایی سوریه
اینگونه حملات پیش از این به‌وسیله جنگنده‌های رژیم‌صهیونیستی انجام می‌شد و با پاسخ قاطع پدافندهای هوایی سوریه روبه‌رو می‌شد. گویا صهیونیست‌ها دریافتند که اگر با جنگنده‌های خود به آسمان مقاومت تجاوز کنند، سرنگون می‌شوند. کمااینکه سوریه مصمم است به حملات رژیم‌صهیونیستی پاسخ دهد، آنگونه که رسانه‌های رژیم‌صهیونیستی تاکید کردند، بشار اسد برای پاسخ دادن به حملات اخیر این رژیم به سوریه مصمم است.

هراس جنگنده‌های رژیم‌صهیونیستی از آسمان مقاومت
سامانه‌های پدافند هوایی سوریه اخیرا توانستند موشک‌های شلیک‌شده ازسوی رژیم اشغالگر اسرائیلی را دفع کنند و قطعا این توان را دارند که پاسخ قاطعی به حملات جنگنده‌های صهیونیستی بدهند و سرنگونی آن‌ها را در آسمان محور مقاومت رقم زنند.
سرنگونی‌ای که رژیم اسرائیل از آن هراس دارد و به این فکر می‌کنند که با واگذاری سامانه‌های پدافندی روسیه به دولت سوریه، دیگر جنگنده‌های صهیونیستی در امان نخواهند بود و احتمال سقوط آن‌ها بیشتر از گذشته می‌رود. چندی پیش بود که با شلیک و پاسخ قاطعانه پدافندهای سوریه، یکی از جنگنده‌های رژیم‌صهیونیستی در آسمان سوریه ساقط شد.
گستاخی‌های ارتش رژیم‌صهیونیستی در مقابله با جبهه مقاومت نیز ادامه دارد و حتی در مانور یک‌ماهه که چند روزی است آن را در اراضی اشغالی ادامه می‌دهد، اقدام به شبیه‌سازی به مراکز هسته‌ای ایران و حتی دیروز شنبه، تل‌آویو حمله حزب‌الله به سکوهای گازی را شبیه‌سازی کرده است.
 
 تمرینات رژیم‌صهیونیستی برای حملات احتمالی
یکی از روزنامه‌های عبری‌زبان از مانور هفته گذشته نیروی دریایی ارتش رژیم‌صهیونیستی و شبیه‌سازی حمله احتمالی حزب‌الله به سکوهای گازی موجود در مقابل ساحل شهر الخضیره در جنوب حیفا خبر داد. سایت روزنامه عبری‌زبان «یسرائیل هیوم» دیروز (شنبه) نوشت: نیروی دریایی ارتش رژیم‌صهیونیستی هفته گذشته مانوری را اجرا کرده و در آن حمله احتمالی حزب‌الله به سکوهای گاز موجود در مقابل ساحل شهر الخضیره در جنوب حیفا در صورت آغاز درگیری بعدی میان دو طرف را شبیه‌سازی کرد.
این روزنامه عبری‌زبان در حرکتی که نشان‌دهنده تلاش مذبوحانه ارتش رژیم‌صهیونیستی برای انعکاس مانور اخیر است، نوشت: فرماندهی ارتش در اقدامی بی‌سابقه به تعدادی از خبرنگاران اجازه داد مانوری را که یگان موشکی نیروی دریایی این رژیم با همکاری نیروی هوایی آن اجرا کردند، بررسی کنند، همچنین ارتش به نمایندگان رسانه‌های عربی و آلمانی اجازه پوشش خبری این مانور را داد.  یسرائیل هیوم در ادامه نوشت: ارتش (رژیم اشغالگر) بر این باور است که حزب‌الله در هر درگیری در آینده با آن، با استفاده از موشک‌های نقطه‌زن، تلاش خواهد کرد زیرساخت‌های مهم و استراتژیک همانند سکوهای گاز را هدف قرار دهد و رژیم اسرائیل تلاش می‌کند مانع از دسترسی حزب‌الله به چنین موشک‌هایی شود. به نوشته یسرائیل هیوم، این مانور بخشی از مانور بزرگ ارتش «اسرائیل» با عنوان «ارابه‌های آتش» است که بزرگ‌ترین مانور تاریخ این ارتش محسوب می‌شود. این روزنامه عبری‌زبان به نقل از ایرز بن تسیون، فرمانده یگان کشتی‌های موشکی نوشت: ما براساس این فرضیه عمل می‌کنیم که «دشمن» تمامی موشک‌ها و پهپادهای خود را شلیک خواهد کرد و ما برای مقابله با هر شرایط فوق‌العاده‌ای آماده هستیم، نیروی دریایی برای احتمال تلاش حزب‌الله در غرق کردن کشتی‌های اسرائیلی در دریا آماده می‌کند. بن تسیون در ادامه مدعی شد: ما با اطمینان می‌دانیم که «دشمن» در درگیری بعدی تلاش خواهد کرد یک کشتی را غرق کند و نیروی دریایی اسرائیل سعی دارد از جنگ دریایی که میان دو ارتش روسیه و اوکراین شکل گرفت، درس بگیرد. یسرائیل هیوم در پایان نیز نوشت: در این مانور کشتی موشکی «آه‌هنیت» که در جنگ دوم لبنان هنگام عبور از مقابل بیروت با یکی از موشک‌های حزب‌الله هدف قرار گرفته و آسیب دیده بود و در اثر آن چهار سرباز نیز کشته شده بودند، شرکت داشت.
 
 حمله تل‌آویو به اردوگاه جنین و زخمی شدن 69 نفر
سلسله اقدامات خصمانه صهیونیست‌ها علیه محور مقاومت و فلسطینیان در اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد و نظامیان صهیونیست بامداد دیروز شنبه به اردوگاه جنین در کرانه باختری یورش بردند. براساس این گزارش، نظامیان صهیونیست پس از یورش به جنین از گلوله‌های جنگی علیه فلسطینیان ساکن این اردوگاه استفاده کردند. منابع رسانه‌ای اعلام کردند که در نتیجه حمله مذکور یک فلسطینی به ضرب گلوله به شهادت رسید. نظامیان صهیونیست جمعه گذشته هم به جنین واقع در شمال کرانه باختری حمله کردند که در پی این حمله یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر اسرائیلی در منطقه کفردان در جنین به شهادت رسید و ۱۱تن دیگر زخمی شدند. طی هفته‌های گذشته ده‌ها فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.

 

ارسال نظر