|
شناسه خبر: 9796

دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن هشدار نسبت‌به اشتباه محاسباتی صهیونیست‌ها تاکید کرد: آماده تمام احتمال‌ها هستیم

وعده صادق «نصرالله»

دور تازه تهاجم و درگیری‌های رژیم‌صهیونیستی درحالی با بمباران غزه و ترور رهبران جهاد اسلامی پیش می‌رود که تاکنون دو تن از رهبران مقاومت فلسطینی در غزه و لبنان به شهادت رسیدند.

پس از ترور «تیسر الجعبری»، از اعضای شورای فرماندهی سرایاالقدس در شمال غزه، ترور «سعید علاءالدین»، یکی از رهبران گروه‌های فلسطینی دیروز در لبنان گزارش شد که با اصابت گلوله به سرش در اردوگاه عین‌الحلوه روی داد. گویا رژیم‌صهیونیستی درصدد است تا ترور رهبران مقاومت فلسطینی را فراتر از مرزهای غزه، در لبنان نیز دنبال کند. تا مگر ضعف‌های آشکار خود برای رویارویی با مقاومت در منطقه گازی گاریش دریای مدیترانه را به سوی دیگر سوق دهد؛ موضوعی که موردتوجه سیدحسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان قرار گرفت و دیروز در سخنانی تاکید کرد؛ آنچه علیه غزه در جریان است، تجاوزی آشکار است. یعنی از غزه اقدامی نشد که بگویند پاسخ به غزه بود. هر انسان شریفی آن را محکوم می‌کند و هرکس ساکت باشد، محکوم است. بسیاری از کشورها و رژیم‌های عربی ساکت‌اند. حق مقاومت و مردم فلسطین است که با شیوه و زمان و مکانی که مناسب می‌بینند، پاسخ دهند. سکوت درباره این تروری که بعد از مدت‌ها انجام شد، باب ترورهای بیشتر را باز می‌کند. دشمن همیشه محاسبات غلطی دارد. درباره فلسطین تهدید می‌کنند و منظورشان لبنان است. آنچه در غزه می‌گذرد، ساعت‌به‌ساعت دنبال می‌کنیم.
 اشتباه محاسباتی رژیم‌اسراییل در مدیترانه
 رهبر حزب‌الله با اشاره به اینکه رژیم‌صهیونیستی در محاسبات خود اشتباه می‌کند که فکر می‌کند ما ترسی به دل راه می‌دهیم، تاکید کرد: مقاومت مترصد نشسته. فکر می‌کردند غزه پاسخ نمی‌دهد. دشمن هر آنچه می‌گوید و انجام می‌دهد، ذره‌ای در دل ما ترس نمی‌اندازد. ما به قدرت خدا و بزدلی دشمن ایمان داریم. مقاومت لبنان ساکت نخواهد ماند. مقاومت قوی‌تر از هر زمان دیگری است. پاسخ جهاد اسلامی نشان خواهد داد که مقاومت در مقابل تجاوز دشمن‌، ساکت نخواهد ماند. تجربه ثابت کرده که آمریکا در حوزه سیاسی و میدانی شکست می‌خورد، همان‌طور که در عراق، افغانستان، ایران، یمن،‌ سوریه، لبنان و دیگر کشورها شکست خورده است. مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرده که ارتش رژیم‌صهیونیستی شکست می‌خورد، خوار شده و هیبتش شکسته می‌شود. هدف جنگ‌های نظامی که صهیونیست‌ها به راه می‌اندازند و ویرانی ای که ایجاد می‌کنند، جنگ روانی است. اما مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرده‌ است که ارتش اشغالگر هم شکست می‌خورد، خوار می‌شود و هیبتش شکسته می‌شود.
 
 ضعف آشکار رژیم اسراییل در جنگ
 سه‌روزه غزه
 آنچه جنگ سه‌روزه غزه نشان داد این بود که ضعف‌های پدافندی رژیم‌صهیونیستی کاملا آشکار بود، چراکه گنبد آهنین صهیونیست‌ها نتوانست جلوی اصابت راکت و موشک‌های مقاومت غزه به اراضی اشغالی را بگیرد. این ضعف صهیونیست‌ها در زمین و آسمان اراضی اشغالی تا آنجا مشهود بود که از مصر خواستند تا با وساطت خود، آتش‌بس فوری اعلام شود. در شرایطی که مقامات صهیونیستی با این ادعا که توانسته‌اند به همه اهداف خود در جنگ با جهاد اسلامی دست پیدا کنند سعی دارند خود را پیروز واقعی معرفی کنند اما گزارش رسانه‌ها از وضعیت داخل سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که تبعات این نبرد از بعد روانی، امنیتی و مالی، برای صهیونیست‌ها سنگین تمام شده است.
 
اطمینان بر صدق وعده «نصرالله»
 رهبر حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه جامعه صهیونیستی دیگر تاب و توان جنگ ندارد، تصریح کرد: دبیرکل حزب‌الله با اشاره به تلاش صهیونیست‌ها برای وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها و بالاگرفتن خود، گفت که حقایق و وقایع به‌گونه‌ای دیگر است و جامعه اسراییلی تحمل جنگ را ندارد و مقاومت می‌تواند که شروط را بر دشمن تحمیل کند. این دور از درگیری هم به درگیری‌های قبلی افزوده می‌شود و این درگیری پایانی ندارد و به مثابه پایان نبرد با این دشمن نیست.
 
ضرب شست مقاومت فلسطین به رژیم‌‌ صهیونیستی
 حملات رژیم‌صهیونیستی به غزه همانگونه که پیش‌بینی می‌شد در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان رسید و مقامات صهیونیستی این‌بار هم ضرب شست مقاومت فلسطین را به‌خوبی چشیدند و پس از سه روز ناچار به آتش‌بس تن دادند. صهیونیست‌ها که همواره در پایان جنگ‌های خود با غزه خود را برنده واقعی اعلام می‌کنند این‌بار هم این ادعاها را مطرح کردند و با بیان اینکه توانسته‌اند فرماندهان جهاد اسلامی را ترور کنند، مدعی شدند که به همه اهداف‌شان رسیده‌اند و ادامه جنگ برای آن‌ها فایده‌ای ندارد تا تن دادن به آتش‌بس را توجیه کنند. در این میان اما واکنش رسانه‌ها و تحلیلگران صهیونیستی در داخل اراضی اشغالی نسبت‌به نتایج جنگ چیز دیگری را بیان کرد.
ازبین‌رفتن امنیت شهروندان صهیونیستی، هزینه‌های کمرشکن مالی، شوک روانی به صهیونیست‌ها، اعتراف به ضعف نظامی در برابر مقاومت، مهاجرت معکوس، ضعف سیاسی در برابر مقاومت، روایت متفاوت رسانه‌های عبری از شکست در جنگ غزه بود که به آن پرداختند.
  
گنبد پوشالی رژیم‌ ‌صهیونیستی
 از سوی دیگر، سامانه گنبدآهنین که کشورهای عربی برای خرید آن تقلا می‌کنند، این بار هم مثل گذشته ناتوانی آن بیش از پیش به اثبات رسید و در همان روز اول ذخایر موشک‌هایش تمام شد و برای مدتی از کار افتاد. این سامانه که قرار است در آینده از امنیت اعراب در مقابل موشک‌ها و پهپادهای قدرتمند محور مقاومت دفاع کند، حتی در مواجهه با موشک‌های تاکتیکی فلسطینی‌ها و تامین امنیت شهروندان اسراییلی ناتوان مانده است. درصورتی‌که جنگ تمام‌عیار، بین مقاومت و رژیم‌صهیونیستی رخ دهد و تعداد موشک‌های شلیک‌شده بیشتر باشد، گنبد آهنین ناتوان‌تر نیز خواهد شد. ارتش صهیونیستی زمانی به‌تنهایی با چند کشور عربی وارد جنگ می‌شد و پیروزی‌هایی را هم کسب کرده بود اما اکنون در تقابل با جهاد اسلامی ناتوان مانده است و پوشالی بودن ارتش صهیونیستی را نشان می‌دهد، ارتشی که مقامات ‌صهیونیستی از آن به‌عنوان قدرتمندترین ارتش در منطقه نام می‌برند. همچنین، شکست در جنگ سه‌روزه، در موضع‌گیری‌های رژیم‌صهیونیستی در برابر حزب‌الله لبنان هم تاثیر خواهد گذاشت و باتوجه‌به هشدارهای مکرر سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله به آمادگی نیروهای مقاومت برای هر گونه درگیری با تل‌آویو، بعد از این مقامات این رژیم سعی خواهند کرد دست به عصاتر عمل کنند. زیرا صهیونیست‌ها می‌دانند که قدرت حزب‌الله به مراتب قدرتمندتر از مقاومت فلسطین است و درصورت وقوع درگیری، تلفات سنگینی را به رژیم‌صهیونیستی تحمیل خواهد کرد و آثار آن در عقب‌نشینی تل‌آویو در میز مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی با لبنان ملموس خواهد بود.

ارسال نظر