|
شناسه خبر: 9882

زمستان سخت انگلیس

شهردار لندن در حساب توییتری خود از زمستان سخت برای مردم انگلیس خبر داد و نوشت که انگلیسی‌ها باید میان یکی از دو گزینه «گرم کردن خانه» یا «غذا خوردن» انتخاب کنند اما مردم توانایی انجام هیچ‌کدام را ندارند.

صادق‌خان نوشت: «ما قبلا چنین چیزی ندیده بودیم. ما (امسال) با زمستانی روبه‌رو هستیم که میلیون‌ها نفر (مساله‌شان) انتخاب گرم کردن (خانه) یا غذا خوردن خواهد بود اما به‌طرز غم‌انگیزی توانایی هیچ‌کدام را نخواهند داشت... این نمی‌تواند اتفاق بیفتد. دولت باید در این زمینه وارد عمل شود تا مردم بتوانند نیازهای اساسی خود را برآورده کنند.»
دفتر آمار ملی انگلیس روز چهارشنبه، طی گزارشی اعلام کرد، ارزش واقعی دستمزدها در این کشور در سه‌ماهه دوم امسال با درنظرگرفتن تورم، 3درصد کاهش یافته است.
 سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس نیز روز گذشته هشدار داد، بسیاری از مردم انگلیس ممکن است در فصل سرما مجبور شوند، میان ترک کردن وعده‌های غذایی برای
 گرم کردن خانه یا زندگی در سرما و رطوبت یکی را انتخاب کنند.
این سازمان با ابراز نگرانی درمورد افزایش تعداد بیماران و مرگ‌ومیر ناشی از زندگی در خانه‌های بسیار سرد در انگلیس، گفت، این تعداد درحال‌حاضر ۱۰هزار نفر تخمین 
زده شده است.
طی هفته‌های آینده پیش‌بینی می‌شود، افزایش قابل‌توجهی در قیمت انرژی در این کشور رقم بخورد، به‌طوری‌که قیمت برق برای افراد در یک سال، در ژانویه، بیش از سه برابر خواهد شد.
از سوی دیگر به‌دنبال افزایش فشار هزینه‌های زندگی بر خانوارهای انگلیسی که ناشی از تبعات جنگ اوکراین است، رسانه‌های این کشور به توجیه استفاده از موادغذایی تاریخ مصرف‌گذشته و کپک‌زده روی آورده‌اند و تلاش‌ دارند آن‌ها را برای مصرف چنین محصولاتی متقاعد کنند!

 

ارسال نظر