|
شناسه خبر: 10067

«شیطان تهران» را شناسایی کنید! +عکس

رئیس‌پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری شخصی که از زنان با وعده ازدواج و مهاجرت به کشورهای اروپایی کلاهبرداری می‌کرد خبر داد و گفت: مال باختگان، متهم را شناسایی کنند.

سرهنگ کارآگاه علی‌ولیپور گودرزی اظهار کرد: با وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از زنان در شرق تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد، مرد جوان با شگرد چرب‌زبانی، مهاجرت به کشور‌های ‌اروپایی و وعده‌های‌دروغین ازدواج، از 4 زن به مبلغ 10 میلیاردریال کلاهبرداری‌کرده و ناپدید شده است. رئیس‌پلیس آگاهی تهران در ادامه گفت: بنابرحساسیت ‌موضوع، کارآگاهان وارد عمل شدند و با تحقیقات شبانه‌روزی متوجه شدند، مرد جوان در حال حاضر با یک زن در فضای ‌مجازی ارتباط دارد و درحال کلاهبرداری است.
 
سرهنگ ولیپور گودرزی تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه چهارم پس از دریافت این اطلاعات مهم، رصد‌های اطلاعاتی را کلید زدند و با اقدامات خاص پلیسی هویت و مخفیگاه اصلی متهم را شناسایی کردند.
 
این مقام انتظامی عنوان کرد: همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان با هماهنگی با مرجع قضائی راهی محل مورد نظر شوند و طی یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر کنند. وی افزود: متهم پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم اغفال ‌زنان و کلاهبرداری از آنها با شگرد مهاجرت به کشور‌های ‌اروپایی و وعده‌های دروغین ازدواج به ارزش 10 میلیارد ریال اعتراف کرد.
 
کارآگاه ولیپور گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به دستگیری این کلاهبردار دستور انتشار تصویر بدون پوشش‌چهره این مجرم از سوی بازپرس شعبه‌ دهم دادسرای ناحیه 4 تهران صادر شد؛ اگر شهروندانی که به‌ این شیوه و شگرد هدف کلاهبرداری قرار گرفتند برای تشکیل پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

تسنیم

ارسال نظر