|
شناسه خبر: 10076

بازگشت بیش از ۵۰هزار زائر به کشور

فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا گفت: تاکنون حدود ۶۰هزار مسافر از ۱۱فرودگاه به کربلای معلی اعزام شده‌اند.

سردار محسن عقیلی با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی قرارگاه تاکتیکی خطوط هوایی ابوذر اربعین حسینی اظهار کرد: با تمهیدات پیش‌بینی‌شده ازسوی پلیس فرودگاه، برگزاری جلسات تعاملی با ارگان‌های دست‌اندر‌کار در اعزام زائران اربعین، به بهترین شکل درحال برگزاری است.
فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا بیان کرد: پلیس فرودگاه با راه‌اندازی قرارگاه تاکتیکی خطوط هوایی ابوذر و دریافت تدابیر سلسله‌مراتب فرماندهی و همکاری با دیگر نهاد‌های فرودگاهی، تمام توان عملیاتی خود را در خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زوار اربعین حسینی(ع) به کار گرفته است.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه، تمام اقدامات لازم برای تامین امنیت زائران در فرودگاه‌های کشور پیش‌بینی شده و انجام گرفته است، افزود: پیش از اجرای ماموریت اربعین، جلسات توجیهی و آموزشی متعددی برای کارکنان برگزار و وظایف هربخش و هریک از کارکنان به‌دقت مشخص شده تا هیچ‌گونه خلأ امنیتی در حوزه ماموریتی وجود نداشته باشد.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۶۰هزار مسافر از ۱۱فرودگاه به کربلای معلی اعزام شده‌اند که از این تعداد بیش از ۵۰هزار نفر در امنیت کامل به کشور بازگشته‌اند به زائران توصیه کرد: باتوجه‌به خیل عظیم متقاضیان برای اعزام به نجف اشرف، طوری برنامه‌ریزی شود که زائران گرامی برای انجام تشریفات پروازی به‌موقع در فرودگاه‌ها حاضر شوند. همان‌طورکه در رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود در فرودگاه‌ها هیچ‌گونه فروش بلیت به مقصد کشور عراق انجام نمی‌شود؛ لذا ضروری است تا تمام زائران قبل از حضور در فرودگاه از مراجع معتبر بلیت تهیه کنند و باتوجه‌به تاخیر‌های احتمالی در پرواز، قبل از مراجعه به فرودگاه از طریق اطلاعات پرواز از زمان دقیق پرواز خود مطلع شوند.

 

ارسال نظر