|
شناسه خبر: 3833

افتتاح همزمان ۲ ایستگاه مترو تهران با دستور رئیس جمهور

ایستگاه‌های مترو شهرک آزمایش در خط ۶ و باقرخان در خط ۷ اين هفته به طور همزمان و با دستور رئیس جمهور به طور ویدئو کنفرانسی رسما افتتاح خواهند شد

ایستگاه‌های مترو شهرک آزمایش در خط ۶ و باقرخان در خط ۷ اين هفته به طور همزمان و با دستور رئیس جمهور به طور ویدئو کنفرانسی رسما افتتاح خواهند شد ؛ با بهره برداری از این دو ایستگاه، شمار ایستگاه های تکمیل شده در دوره کنونی مدیریت شهری به عدد ۳۰ و در مجموع تعداد ایستگاه‌های شبکه خطوط مترو پایتخت به ۱۴۱ خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) علی امام مدیر عامل شرکت مترو با اعلام این مطلب گفت: بعد از افتتاح ايستگاه مرزداران در ارديبهشت ماه سال جاري، حالا نوبت به بهره‌برداري از ايستگاه شهرك آزمايش رسيده تا به اين ترتيب محدوده مياني خط 6 مترو تكميل شده و عملكردي يكپارچه و پيوسته پيدا كند .

ايستگاه مذكور در منطقه‌اي پرترافيك و متراكم از منطقه 2 و همجوار با بزرگراه هاي شيخ فضل ا... نوري و جلال‌آل‌احمد واقع شده است. اين ايستگاه عميق‌ترين ايستگاه خط 6 بوده و با استفاده از ورق هاي كمپوزيت رنگي و نورپردازي خاص روي سقف و ديواره‌ها، جلوه بصري ويژه‌اي پيدا كرده است .

با افتتاح ايستگاه شهرك‌آزمايش ،‌ شهروندان ساكن محله کوی‌نصر و شهرک‌آزمایش با استفاده از شبكه حمل و نقل ريلي زيرزميني ، دسترسي آساني به محدوده مركزي و جنوب شهر (از جمله بازار تهران) پیدا خواهند کرد .

ایستگاه دیگری که در هفته جاري به بهره برداری می‌رسد، ايستگاه باقرخان در خط ۷ است. این ایستگاه به جهت مجاورت با بیمارستان امام خمینی (ره) با نكوداشت جانفشاني‌هاي شهداي سلامت (دوران شيوع بيماري كرونا) افتتاح خواهد شد. ايستگاه باقرخان با قرار داشتن در محدوده خيابان‌هاي ستارخان و باقرخان، بزرگراه‌هاي شهيد‌چمران و شهيد‌نواب صفوي و تونل توحيد، قطعاً ‌طيف وسيعي از مسافران را جذب خود خواهد كرد. نكته حائز اهميت، ‌قرار گرفتن ايستگاه باقرخان در نقطه شروع طرح ترافيك و طرح زوج و فرد است كه اين امكان را به شهروندان مي‌دهد تا با استفاده از مترو به مقاصد خود در داخل محدوده‌هاي طرح ترافيك مراجعه كنند.

مدیرعامل شرکت مترو در ادامه افزود: در تأمين تأسيسات و تجهیزات ايستگاه‌هایی که اخیرًا تکمیل و افتتاح شده‌اند، سعی گردیده تا حد امکان از محصولات داخلي استفاده شود تا ضمن تسريع در روند تأمين ملزومات بهره‌برداری از ایستگاه‌ها، به نوعي از توليد ملي نيز حمايت شود. این تجهیزات شامل آسانسورها، پله‌های برقی، فن‌های هواساز و ... می باشد. گفتنی است عملیات اجرایی احداث هر دو ایستگاه شهرک‌آزمایش و باقرخان از سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود که بهار امسال به طور همزمان شاهد بهره‌برداری از آنها خواهیم بود .

ارسال نظر