|
شناسه خبر: 422

رسیدگی به پرونده مهرداد سپهری ،جوان مشهدی در دستور کار قرار گرفت

بازپرس پرونده: در رسیدگی به ماجرا با هیچکس تعارف نداریم

عصر روز شنبه فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد مرد جوانی توسط پلیس دستگیر و به میله‌ای بسته شده است. در این فیلم مرد جوان با لهجه مشهدی صحبت کرده و با به کار بستن برخی الفاظ نامناسب با واکنش مامور پلیس مواجه می‌شود که با گاز فلفل یا شوکر پاسخ او را می‌دهد.

عصر روز شنبه فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد مرد جوانی توسط پلیس دستگیر و به میله‌ای بسته شده است. در این فیلم مرد جوان با لهجه مشهدی صحبت کرده و با به کار بستن برخی الفاظ نامناسب با واکنش مامور پلیس مواجه می‌شود که با گاز فلفل یا شوکر پاسخ او را می‌دهد. این فیلم یک دقیقه ای نزدیک به یک روز موضوع مهم صحبت و اظهار نظر در فضای مجازی بود.مردم نظرات متفاوتی داشتند. از اینکه چرا پلیس بدون محاکمه فرد دست بسته را کتک می زند تا اینکه حتما مرتکب جرمی شده که پلیس را عصبانی کرده است. البته در بسیاری از شبکه‌های مجازی و رسانه‌های معاند علت مرگ جوان مشهدی را اسپری فلفل عنوان کرده‌اند اما بازپرس قتل مشهد دیروز اظهاراتی در رابطه با این موضوع داشت و گفت هنوز علت مرگ مشخص نیست.

انتشار ویدیویی از درگیری بین مرد جوان مشهدی و مأمور کلانتری در شهرک حجت مشهد در روز 27‌مهرماه امسال در فضای مجازی خبرساز شده است چرا‌که ادعا می‌شود این درگیری باعث درگذشت مهرداد سپهری شده است.حالا اما پرونده او در دستور کار قرار گرفته و به صورت ویژه به آن رسیدگی می‌شود. علی‌اکبر احمدی‌نژاد، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در خصوص فوت مهرداد سپهری در ماجرای حضور پلیس، گفت: پرونده این فرد در حال حاضر به دادسرای نظامی رفته است و کارهای اولیه را انجام دادیم. او با بیان اینکه خانواده این فرد مدعی بودند که بستگان همسر این فرد او را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند، افزود: خانواده او مدعی بودند که به جز بستگان همسر، حتی کسبه محل هم او را کتک می‌زدند و سپس پلیس آمده‌است و یا اسپری یا شوکر زده است، اما الان می‌بینیم روی این مانور داده می‌شود که کار نیروی انتظامی است. بازپرس قتل مشهد با تاکید بر اینکه پزشکی قانونی باید علت مرگ را تعیین کند، ادامه داد: روی جسد این فرد و روی گردن او آثار ضرب و جرح وجود داشت که نشان از کتک‌کاری است. احمدی‌نژاد بیان کرد: باتوجه به اینکه ماموران نظامی بودند و دستور مقام قضایی نداشتند و با تماس با پلیس‌۱۱۰ آمده بودند پرونده در دادسرای نظامی است که ما به آن‌ها اعلام کردیم و خود بازپرس دادسرا وارد تحقیقات میدانی شد و بعد از آن از ماموران تحقیقات نکردم، اما در پزشکی قانونی بودم و صحبت‌های آن‌ها را شنیدم و کامل بحث و بررسی کردیم، اما اینکه پزشکی قانونی به ما اعلام کند اتفاق بر اثر اسپری فلفل بوده است، چنین چیزی اعلام نشد و نمی‌دانم از کجا چنین چیزی را اعلام می‌کنند. اما ممکن است علت فوت هر چیزی باشد و تا پزشکی قانونی اعلام نکند هیچ چیزی مشخص نمی‌شود.

نمی‌توان کار ماموران را توجیه کرد خانواده جوان مشهدی پیگیر پرونده هستند حتی برادر این فرد که ادعا کرده بود شاهدانی دیده‌اند که پلیس سر او را میان صندلی فشار داده و با زانو به پشت او فشار آورده است، بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در این باره گفت: خانواده می‌گفتند ما یک نفر شاهد داریم که دیده است در دهانش اسپری زدند یا داخل خودرو به او اسپری زدند، این‌ها مواردی است که باید بررسی شود و چون من تحقیقات نکردم اطلاعی ندارم، اما خود خانواده می‌گفتند کتک‌کاری کردند و علاوه بر خانواده همسرش افرادی از محل هم او را می‌زدند چراکه آدمی بوده که فحاشی می‌کرده است و روی اعصاب مردم و ماموران بوده است. احمدی‌نژاد در خصوص نوع برخورد پلیس با بیان اینکه شوکر هم شوکر پرتابی نیست، اظهار کرد: برای خود من هم جای سؤال است که چرا ماموران این کار را بکنند. به خانواده هم گفتم نمی‌توان کار ماموران را توجیه کرد، اما طوری رفتار می‌کرده که شوکر هم پرتابی نبوده و خیلی جاها دارد او را می‌ترساند، چون می‌بینیم بعد از شوکر زدن، فرد بدون هیچ اظهار درد و تالمی می‌نشیند با این حال موضع ماموران هم قابل توجیه نیست و همه این مسائل در گرو بررسی است. بازپرس ویژه قتل دادسرای مشهد تاکید کرد: باید منتظر بود تا نتیجه تحقیقات اعلام شود و فعلاً نمی‌توان یکجانبه سخن گفت، خود من سر تشریح جسد رفتم، معاینه هم کردم با هیچکس تعارف نداریم، چون پای خون یک آدم در میان است. خیلی مستقل ما هم یک وظیفه داریم که باید آن را انجام دهیم و اکنون هم پرونده در دادسرای نظامی در حال بررسی است. همه تحقیقات در حضور خانواده فرد انجام شده است. او افزود: اعلام جواب پزشکی قانونی بعد از سم‌شناسی‌ها و در مدت سه یا چهار‌ماه ممکن است زمان ببرد، اما در این مورد شاید با سرعت زمان بیشتری اظهار‌نظر کنند.بنابراین گزارش اما شب گذشته مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: مأمور متخلف در پی ماجرای مرگ جوان مشهدی با قرار بازپرس دادسرای نظامی بازداشت شد. همچنین از دو مأمور دیگر کلانتری هم که مقتول را به کلانتری منتقل کرده‌اند تحقیق شده است و از شهود و مطلعان نیز تحقیقات در حال انجام است و امروز هم ادامه دارد.

ارسال نظر