|
شناسه خبر: 4317

بنیاد برکت با تلاش به دنبال ایجاد اشتغال در استان‌های سراسر کشور است؛

11 هزار شغل برکت برای امسال تهرانی‌ها

اشتغال، یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم یک سرزمین است که دولت‌ها موظف به ایجاد آن هستند. این مهم در سال‌های اخیر با وجود کاستی‌هایی که در دولت وجود داشت محقق نشده و بیکاری مشکلات بسیاری را برای جوانان و دیگر اعضای خانواده‌ها به وجود آورده است.

روزنامه «صبح نو» نوشت: اشتغال، یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم یک سرزمین است که دولت‌ها موظف به ایجاد آن هستند. این مهم در سال‌های اخیر با وجود کاستی‌هایی که در دولت وجود داشت محقق نشده و بیکاری مشکلات بسیاری را برای جوانان و دیگر اعضای خانواده‌ها  به وجود آورده است. در چنین شرایطی نهادی مانند بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تلاش کرده است تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود در مسیر اشتغال زایی گام بردارد که البته دستاوردهای مهمی نیز داشته است. در جدیدترین این اقدامات می‌توان به نقشه راه این بنیاد برای ایجاد 11هزار شغل در استان تهران اشاره کرد که در سال‌جاری به نتیجه خواهد رسید.معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت در تشریح اقدامات این بنیاد برای اشتغالزایی در استان تهران افزود: برای سال جاری راه‌اندازی سه‌هزار و 530طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته استان تهران در دستورکار داریم که ایجاد نزدیک به 11هزار فرصت شغلی را در این مناطق به دنبال خواهد داشت. مرتضی نیازی اظهار داشت: از این تعداد، تا به امروز 500طرح در استان تهران به بهره‌برداری رسیده که باعث فراهم آمدن فرصت‌های کسب‌وکار برای یک‌هزار و 500متقاضی شده است. وی درباره مناطق تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان تهران هم توضیح داد: 115روستا و تمامی شهرستان‌های استان غیر از لواسانات زیر چتر اشتغال‌زایی بنیاد قرار دارند.معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد برای راه‌اندازی سه‌هزار و 530طرح اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده در استان تهران، چهارهزار و 800میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است. نیازی درباره فعالیت‌های گذشته تفاهمنامه یک‌هزار و ۲۰۰میلیارد ریالی برای ایجاد هفت‌هزار و ۵۰۰شغل نیز هفته گذشته و برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم استان کرمان امضا شد. 

امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دراین‌باره اظهار داشت: با انعقاد تفاهمنامه یک‌هزار و ۲۰۰میلیارد ریالی میان بنیاد برکت و شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان، دوهزار و ۵۰۰طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در شهرهای سیرجان و بردسیر در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود. وی ادامه داد: راه‌اندازی این دوهزار و ۵۰۰طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور باعث ایجاد هفت‌هزار و ۵۰۰کسب‌وکار خرد و خانگی در این مناطق خواهد شد. براساس این تفاهمنامه، طرح‌های اشتغال‌زایی تاییدشده ازسوی بنیاد برکت برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی می‌شوند. سقف تسهیلات اعطایی به هر متقاضی ۵۰۰میلیون ریال به‌صورت قرض‌الحسنه و با احتساب دوره تنفس ۶ماهه پرداخت است.

ارسال نظر