|
شناسه خبر: 4538

رییس‌جمهور برای حل مشکلات کرونایی‌ها به یک داروخانه رفت؛

رییس‌جمهور بین جمهور

رییس‌جمهور پنجشنبه گذشته در اقدامی برخلاف رویه رییس‌جمهور پیشین به داروخانه 29فروردین در شمال میدان حر و نزدیکی دفترریاست‌جمهوری رفت تا مشکلات بیماران کرونایی و خانواده‌های آن‌ها را از نزدیک مشاهده کند.

روزنامه «صبح نو» نوشت: رییس‌جمهور پنجشنبه گذشته در اقدامی برخلاف رویه رییس‌جمهور پیشین به داروخانه 29فروردین در شمال میدان حر و نزدیکی دفترریاست‌جمهوری رفت تا مشکلات بیماران کرونایی و خانواده‌های آن‌ها را از نزدیک مشاهده کند. این حضور غیرمنتظره موجب شد تا بسیاری از افرادی که در صف داروخانه بودند با تعجب شاهد وضعیت موجود باشند. آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در این بازدید سرزده از داروخانه 29فروردین تهران که از مراکز اصلی توزیع داروهای کرونایی و غیرکرونایی است، با مردم و کادر اجرایی این داروخانه گفت‌وگو کرد.

رییس‌جمهور در این بازدید گفت: همه توان دولت برای موضوع کرونا بسیج شده است. رئیسی با بیان اینکه به‌طور روزانه و در جلسات مختلف پیگیر این موضوع هستم، افزود: روز جمعه جلسه کمیته‌های تخصصی کرونا را خواهیم داشت و روز شنبه هم در جلسه ستاد ملی کرونا، به‌طور ویژه مساله را دنبال خواهیم کرد. آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه جان مردم از همه‌چیز برای ما مهم‌تر است، اظهار داشت: معاون اول رییس‌جمهور هم جلسات متعددی برای موضوع واردات واکسن و نیز دارو برگزار کرده و ان‌شاءالله مجموع این فعالیت‌ها باعث شود که مشکلات در این حوزه برطرف شود.

رییس‌جمهور در این بازدید، ضمن تشکر از زحمات کارکنان داروخانه 29فروردین نیروی زمینی ارتش در ارائه داروهای کرونایی به مردم، گفت: با توجه به شرایط موجود شما باید آستانه تحمل خود را بالا ببرید، مردم به خاطر جان عزیزان‌شان اینجا مراجعه می‌کنند. وی همچنین با تاکید بر جایگاه ارزشمند کادر درمان افزود: برابر فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همه ما قدردان زحمات شما هستیم، امروز همه ما در حال امتحان هستیم، شما عزیزان نیز با کمک به مردم در حال امتحان هستید.

محمد مخبر، معاون اول رییس‌جمهور نیز در جلسه مربوط به تامین واکسن کرونا، تاکید کرد: اولویت اول و اصلی امروز کشور کرونا و تسریع در روند واکسیناسیون مردم است که تحقق این هدف با تامین واکسن موردنیاز از طریق تقویت تولید داخل و افزایش واردات با جدیت پیگیری می‌شود.

معاون اول رییس‌جمهور واردات 20میلیون دوز واکسن کرونا تا پایان شهریور را اولویت بعدی برای استمرار واکسیناسیون در کشور دانست و به مسوولان ذی‌ربط از وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی، جمعیت هلال‌احمر و وزارت امورخارجه ماموریت داد با جدیت موضوع واردات واکسن کرونا را دنبال کنند تا همزمان با سرعت گرفتن تولید واکسن داخلی، شاهد واکسیناسیون هرچه سریع‌تر گروه‌های هدف و قطع زنجیره انتقال بیماری باشیم. در این جلسه که معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان غذا و دارو، رییس جمعیت هلال‌احمر و معاونان بانک مرکزی و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط نیز حضور داشتند، رئیسی معاون درمان وزارت بهداشت، گزارشی از وضعیت کلی کشور در رابطه با شیوع کرونا ارائه کرد و گفت: مهار شدت بیماری کرونا نیازمند مداخله جدی و موثر است تا بتوانیم هرچه سریع‌تر روند ابتلا و مرگ‌ومیر را کاهش دهیم.

ارسال نظر