|
شناسه خبر: 5349

علی اکبر بسطامی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو با «صبح نو آنلاین»:

امسال افزایش حقوق کارگران و کارمندان متناسب با تورم باشد

بسطامی گفت: هم اکنون شاهد یک تورم سرسام آور در کشور هستیم و حقیقتا یکی از اقشاری که در این شرایط زندگی سختی را سپری می کنند قشر کارمندان و حقوق بگیران هستند. بنابراین نیاز است که هرطور شده امسال افزایش حقوق ها با گرانی و تورم همگام باشد.

علی اکبر بسطامی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با «صبح نو آنلاین» ضمن اشاره به میزان افزایش حقوق کارمندان و کارکنان برای سال 1401 تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه و اسناد بالادستی پیش بینی شده است که حقوق کارمندان متناسب با میزان تورم افزایش پیدا کند.

وی افزود: هم اکنون شاهد یک تورم سرسام آور در کشور هستیم و حقیقتا یکی از اقشاری که در این شرایط زندگی سختی را سپری می کنند قشر کارمندان و حقوق بگیران هستند. بنابراین نیاز است که هرطور شده امسال افزایش حقوق ها با گرانی و تورم همگام باشد.

بسطامی ادامه داد: از همین جهت مجلس و دولت باید در برنامه هفتم توسعه و در برنامه بودجه سال آینده متناسب با میزان تورم واقعی در کشور نسبت به افزایش حقوق ها توجه ویژه ای داشته باشند. ما باید یک بررسی وسیع از منابع کشور در وضعیت کنونی داشته باشیم.

*حداقل 10 درصد افزایش حقوق نسبت به سال پایه منطقی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: اما به نظر من اگر سال پایه را نسبت به سال گذشته در نظر بگیریم باید امسال حداقل 10 درصد افزایش بیشتر در حقوق و مزایای کارکنان دولت را داشته باشیم. البته این رقم باز هم نسبت به نرخ تورم کشور پایین تر است.

او خاطرنشان کرد: لذا امیدوارم که دولت در لایحه بودجه و در مجلس با هم افزایی بتوانیم با خلق منابع جدید برای اقشار آسیب پذیر جامعه و حقوق بگیران به خصوص قشر کارگر، حقوقی را متناسب با شرایط کنونی مصوب کنیم.

بسطامی درانتها گفت: البته اگر شرایط منابع کشور اجازه دهد افزایش بیش از این مقدار هم در دستور کار قرار بگیرد شرایط بسیار بهتر می شود. اما ابتدا باید شرایط را به طور کامل بررسی کنیم تا در بودجه 1401 بتوانیم بهترین تصمیم را بگیریم.

 

ارسال نظر