|
شناسه خبر: 5466

ماجرای نامه قالیباف به دیوان محاسبات درباره شهرداری تهران

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نامه اخیر محمدباقر قالیباف به رئیس دیوان محاسبات گفت: بر اساس این نامه شورای شهر تهران مسؤولیت نظارت بر امور مالی شهرداری را دارد.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر ضمن عرض تسلیت به دلیل ایام سوگواری حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: در روایات نقد شده که زیارت ایشان همانند زیارت حضرت امام رضا (ع) است و در حال حاضر حضور آرامگاه ایشان در شهر قم سعادتی برای ما و شهروندان قم محسوب می شود.

وی در ادامه به سالروز درگذشت ستارخان سردار ملی ایران اشاره کرد و گفت:‌همچنین ۲۶ آبان سال ۵۹ روز آزادسازی سوسنگرد است که دشمن نتوانست به اهداف خود در این شهر دست یابد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه ضمن تشکر از محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از مدت‌ها قبل و دوره‌های گذشته دیوان محاسبات اعلام کرده بود که حسابرسی شهرداری‌ها را باید انجام دهد ولی سرانجام از معاونت  حقوقی مجلس استفسار شد و شورای نگهبان هم اعلام نظر کرده بود که این قضیه ارتباطی به دیوان محاسبات ندارد.

چمران بیان داشت: بر اساس این استفسار شوراهای شهر باید حسابرسی در شهرداری‌ها را انجام دهند.

وی اعلام کرد:‌محمدباقر قالیباف ۱۵ آبان امسال در نامه رسمی برای رئیس دیوان محاسبات نوشته است بر اساس قانون و تفسیر شورای نگهبان و همچنین قانون شوراهای شهر نظارت مالی شهرداری‌ها جزو اقدامات و مسؤولیت‌های شوراهای شهر است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: دیوان محاسبات تنها بر اساس این نامه می‌تواند حسابرسی‌هایی را انجام دهد که بودجه از سوی دولت به شهرداری ارائه شود و سایر امور مالی شهرداری صلاحیت رسیدگی آن بر عهده دیوان محاسبات نیست.

چمران گفت: این اقدام مجلس به دلیل اشرافیت بر موضوع بوده و به یک اختلاف قدیمی پایان داده است.

وی خاطرنشان کرد:‌همچنین از عصر روز گذشته در برخی از رسانه‌ها همچنین فضای مجازی مباحثی به نقل از بنده منتشر شده که به هیچ عنوان صحت ندارد.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌در این نقل قول از من ذکر شده که کارکنان شرکت واحد به دلیل اینکه حقوق‌شان بالاست بن‌های دریافتی آنها باید قطع شود. همچنین در تخریب‌هایی مباحثی علیه  زاکانی و من منتشر شده که صحت ندارد و برخی از مسائل مطرح شده اصلا ارتباط با شهرداری نداشته و مربوط به قوه قضائیه است.

چمران گفت: شب گذشته مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با من تماس گرفت و اعلام کرد کارکنان به دلیل این موضوع گلایه‌مند شده که من همانجا اعلام کردم صحبتی در این زمینه از سوی بنده نبوده و بر اساس اقدامات تخریبی این موضوع بیان شده است.

فارس

ارسال نظر