|
شناسه خبر: 5805

با این شامپوی خانگی مانع ریزش موهایتان شوید

تمیز کردن و شست‌وشوی موها و کف سر با کمک مواد طبیعی و گیاهان و گل‌ها، مشکلات کمتری ایجاد کرده و کمتر آسیب می‌رساند. برای تهیه شامپو حنا با ما همراه باشید.

وقت آن رسیده که بدانیم کف زیاد شامپو هنگام شست‌وشو امری زاید است و البته باید دقت کرد که هرچه کف شامپو بیشتر باشد مواد مضر موجود در آن نیز بیشتر خواهد بود. تمیز کردن و شست‌وشوی موها و کف سر با کمک مواد طبیعی و گیاهان و گل‌ها، مشکلات کمتری ایجاد کرده و کمتر آسیب می‌رساند. برای تهیه شامپو حنا با ما همراه باشید.​

مواد لازم

حنای بدون رنگ یک بسته کوچک

شیر تازه ۲۰ میلی‌لیتر​

 

 

طرز تهیه شامپو حنا

حنا را با شیر و زرده تخم‌مرغ مخلوط کنید و آن را کف سر و روی موها بمالید. پس از ۲۰ دقیقه موها را آبکشی کرده و تا وقتی که آب شفاف و تمیز شود، به این کار ادامه دهید.

بوته حنا گیاهی هندی است که به زیبایی و استحکام مو کمک می‌کند. حنا را می‌توان به عنوان رنگ‌کننده مو نیز به کار برد.

فواید استفاده از حنا برای مو

حنا  یک درمان طبیعی ضد ریزش مو و حفظ سلامت مو است. کوتیکول‌های مو را درمان می‌کند، در نتیجه در بهبود سلامت ریشه مو نیز موثر است که این امر مانع خرد شدن تارهای مو شده و درخشندگی موها را حفظ می‌کند. همچنین حنا PH پوست سر را در حد متعادل نگه می‌دارد تا از ریزش موی زودرس جلوگیری کند.​

حنا بسیاری از مشکلات پوست سر نظیر شوره و خشکی را درمان می‌کند. علاوه بر آن اثرات آلودگی بر روی مو و خشکی بیش از حد به علت استفاده از سشوار را از بین می‌برد.

منبع:همشهری آنلاین

ارسال نظر