|
شناسه خبر: 5854

حسین گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》:

رتبه‌بندی معلمان موجب افزایش شان و منزلت فرهنگیان است

گودرزی می‌گوید: قانون رتبه‌بندی معلمان حداقل منزلت و حقی است که جامعه نسبت به معلمان دارد و تصویب این قانون در مجلس حقی بود که بر گردن نمایندگان مردم بود و ادا شد. امیدوار هستیم که هم موجب رضایت فرهنگیان عزیز و هم موجب ارتقا منزلت اجتماعی آن ها باشد.

حسین گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با 《صبح نو آنلاین》 با اشاره به قانون رتبه‌بندی معلمان تاکید کرد: این قانون پس از سال‌ها بی‌عدالتی در پرداخت حقوق معلمان یک تحول بزرگ است.

او افزود: چرا که اولا پایه گذار یک کار علمی و قانونی است که در گذشته وجود نداشت و در وهله دوم فرهنگیان در طولانی مدت از این قانون قطعا منتفع می شوند و در کوتاه مدت هم پایه حقوقی را اصلاح می کند به گونه ای که هیچ معلمی ولو آموزشیار یا معلم پایه اول زیر 8 میلیون تومان دریافت نمی کند.

گودرزی گفت: این حداقل منزلت و حقی است که جامعه نسبت به معلمان دارد و تصویب این قانون در مجلس حقی بود که بر گردن نمایندگان مردم بود و ادا شد. امیدوار هستیم که هم موجب رضایت فرهنگیان عزیز و هم موجب ارتقا منزلت اجتماعی آن ها باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: مجلس تلاش بسیاری کرد تا بیش از مواردی که در قانون مذکور گنجانده شده در خدمت فرهنگیان عزیز باشد. اما امکانات امروز  کشور بیش از این به ما اجازه نمی‌داد. البته این قانون یک پایه بسیار خوب برای تغییرات آتی است. هم رتبه بندی انجام می‌شود که از آموزشیار معلم تا استاد معلم متناسب با دانشگاه است و دیگر اینکه 80 درصد پایه حقوق متناسب با رتبه ها در دانشگاه در نظر گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: این قانون جایگاه آموزش را ارتقا می‌دهد و انگیزه معلمان را بیشتر می‌کند. معلمی شغلی سخت و ارزشمند است و باید بیش از این‌ها به ارتقای جایگاه آن پرداخت. به همین منظور مجلس وارد عمل شد البته کش و قوس هایی در مسیر به وجود آمد اما بالاخره مجلس موفق به انجام این کار شد.

گودرزی درخصوص منابع این قانون ابراز کرد: منابع این قانون نیز مثل تمام قوانین دیگر در بودجه های سنواتی دیده می شود و ما برای تاکید بیشتر یک ماده‌ای را اضافه کردیم که طبق آن دولت هرسال موظف است که رقم اشاره شده را در بودجه سالانه پیش بینی شود.

وی درانتها تاکید می‌کند که برای شش ماهه امسال مبلغ 12500 میلیارد تومان است و در سال‌های بعد هم متناسب با رتبه هایی که اعمال می شود بودجه مناسب در نظر گرفته خواهد شد.

حمیدرضا پیرهادی

ارسال نظر