|
شناسه خبر: 6578

گزارش «صبح‌نو» از کشمکش‌های اخیر خودروسازان و مسوولان در رابطه با خودروهای بی‌کیفیت و بدون استاندارد را بخوانید

در جست‌وجوی استاندارد

دامنه کشمکش‌های استاندارد و بی‌کیفیت بودن خودروهای داخلی که تصادف بهبهان بهانه‌اش شد همچنان ادامه دارد؛ تصادفی که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنان‌مان شد.

ابتدا این تصادف در حد سایر تصادفات فقط با عنوان یک تصادف زنجیره‌ای در رسانه‌ها جای خود را باز کرد اما آنچه این حادثه را بیش از پیش مطرح کرد رییس پلیس راهور ناجا درست دو روز بعد از وقوع تصادف بود که از عدم ایمنی خودروها و باز نشدن ایربگ‌ خودروها در این حادثه خبر داد؛ مطلبی که همچون بمبی در فضای رسانه‌ای و مجازی کشور منفجر شد و تصادف بهبهان و از همه مهمتر موضوع عدم کیفیت خودروهای داخلی را بر سر زبان‌ها انداخت و واکنش‌های متفاوتی اعم از دفاعیات خودروسازان و انتقادات پلیس و مردم را در پی داشت. شاید در طول روز ده‌ها تصادف در کشور رخ می‌دهد که مشخص نیست چه تعداد از آن بر اثر کیفیت پایین خودروهای تولید و نقص فنی کارخانه بوده است. اما همچنان با وجود به خطر افتادن هزاران نفر در کشور خودروسازان نقص فنی و استاندارد نبودن خودروهای تولیدی‌شان را گردن نمی‌گیرند. حتی خودروسازان اظهارات و نارضایتی‌های مردم را نمی‌شنوند و به تذکرات مجلس شورای اسلامی و انتقادات وزیر صمت و سازمان ملی استاندارد توجهی نمی‌کنند. انتهای این بحث دردی از مردمی که سوار بر این خودروهای بی‌کیفیت و بدون استاندارد می‌شوند، دوا نمی‌کند.

مصرف‌کنندگان ایرانی سال‌هاست که از کیفیت خودروهای داخلی ناراضی هستند و آزردگی به بخشی از تجربه آن‌ها از خرید این محصولات تبدیل شده است. در این شرایط خودروسازان نیز نتوانسته‌اند اقدام لازم را انجام داده و از حیثیت خودروی ایرانی،‌ دفاع کنند. این در حالی است که مصرف‌کنندگان ایرانی حق دارند پس از پرداخت چند ده‌میلیون تومان برای خرید یک خودروی داخلی، راحت و بی‌دغدغه از وسیله نقلیه خریداری‌شده به بهترین شکل استفاده کنند؛ بااین‌حال مشکلاتی همچون بروز مشکل برای برخی خودروهای صفرکیلومتر آن هم بلافاصله پس از خروج از کارخانه و اجبار به مراجعه چندباره صاحب خودرو به تعمیرگاه‌ها برای رفع عیب، وجود سروصدای اضافه در خودروهای داخلی و به‌ویژه سرگردانی مشتریان در نمایندگی‌های خدمات پس از فروش خودروسازان، از مواردی است که مصرف‌کنندگان ایرانی را با دل‌آزردگی مواجه کرده است.
 این در حالی است که مدیران ایران‌خودرو و سایپا اعتقاد دارند محصولات تولیدی آن‌ها مشکل کیفیتی ندارد. این اظهارات در برنامه گفت‌وگوی خبری شبکه خبر هم مورد تاکید مدیران این دو کارخانه قرار گرفته است. مدیران این دو شرکت اعتقاد دارند که خیال مشتریان بابت عملکرد ایربگ باید راحت باشد چراکه تمام استانداردهای لازم کنترل شده و سپس خودرو تحویل مشتری می‌شود. معاون کیفیت کارخانه سایپا هم گفته است: در تصادف بهبهان ۲۳خودرو از تولیدات سایپا بود که ۱۶خودرو تولید قبل از سال۹۱ بوده و کیسه هوا نداشته است. کیسه هوای هفت خودروی دیگر هم باز نشده چون تصادف‌شان شدید و از جلو نبوده است.
البته مشخص نیست اگر تصادف خودرویی از جلو نبوده است پس کدام خودرو یا وسیله‌ای از پشت به این خودروها زده و آیا آن‌ها کیسه هوا داشته‌اند یا خیر؟ «رضا تاجی»، کارشناس استاندارد خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار «صبح‌نو» می‌گوید: «قطعا خودروی داخلی غیراستاندارد و بی‌کیفیت است. این را مردم می‌توانند شهادت دهند. خودرویی که در کارخانه تحویل می‌گیریم دسته موتورش شکسته است یا پیچ چرخ‌هایش خوب بسته نشده است و جلوبندی‌اش درست و درمان نیست و باید تعویض شود. این خودرو قطعا بی‌کیفیت و بدون استاندارد است.»  این کارشناس می‌افزاید: «خودروسازان کمی پای حرف مشتری‌های‌شان بنشینند تا به آن‌ها ثابت شود چه خودروهایی تولید می‌کنند و چگونه با جان مردم بازی می‌کنند. نیازی به بحث کردن درباره جزئیات فنی خودرو و نحوه تولید نیست چون همه‌چیز مشخص است. خودروسازان باید ثابت کنند در برابر چند صدمیلیونی که برای خودروهای‌شان می‌گیرند؛ آیا خودروی باکیفیت تولید می‌کنند؟»
 
خبر خوش تا پایان هفته
 «مهدی اسلام‌پناه»، رییس سازمان ملی استاندارد در گفت‌وگو با خبرنگار «صبح‌نو» درباره اختلاف‌نظر بین پلیس راهور و خودروسازان بر سر بی‌کیفیت بودن خودروی داخلی می‌گوید: «اینکه خودروی داخلی نیازمند استانداردسازی است و چقدر کیفیت و استاندارد در آن رعایت می‌شود نیازمند بررسی‌های دقیق و کارشناسانه است. 

در این رابطه تحقیقات را شروع کردیم و تا پایان هفته آتی خبرهای خوشی به مردم خواهیم داد. مساله‌ای همواره در دولت جدید و سازمان استاندارد کشور دنبال می‌شود فقط و فقط در راستای حمایت مردم خواهد بود و ذره‌ای از موضوع کوتاه نخواهیم آمد چون ما خدمتگزار مردم هستیم. بدون شک باید خودروسازان و هر تولیدکننده‌ای محصول باکیفیت و استاندارد به مردم تحویل دهد. چون حق مردم ما بهترین‌هاست.»
 
سانحه‌دیدگان شکایت کنند، دستگاه قضایی پیگیری خواهد کرد
 «روح‌الله عباسپور»، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درمورد باز نشدن ایربگ خودروهای ایرانی در تصادف زنجیره‌ای بهبهان - رامهرمز اظهار کرد: متاسفانه دو مشکل اساسی در خودروسازی وجود دارد؛ یکی کیفیت خودرو و دیگری قیمت خودرو. کیفیت خودرو شرایط مناسبی ندارد و سه دوره است که نماینده مجلس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هستم و تاکنون گزارشی از کیفیت خودروی ایرانی به دست ما نرسیده تا در صحن علنی مجلس قرائت شود.
این عضو مجمع نمایندگان استان قزوین با بیان اینکه در سال۱۳۸۶ قانون ۱۱ماده‌ای حمایت از مصرف‌کنندگان تولید خودرو تصویب شد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است که نسبت‌به کیفیت خودروی ایرانی، مصرف سوخت، آلایندگی و رقابت‌پذیری اقداماتی انجام دهد تا خودروساز ترغیب شود. در همین قانون این بند وجود دارد که مسوولان ذی‌ربط باید هر ۶ماه یک‌بار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس گزارش دهند که برای حمایت از مصرف‌کننده و کیفیت خودرو چه اقداماتی انجام داده‌اند. 
در سال۱۳۸۹ قانون دیگری تصویب و به وزارت صمت ابلاغ شد، این قانون خواستار اقدامات اساسی برای کیفیت خودروی ایرانی 
می‌شد.  وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت‌به کیفیت، رقابت‌پذیری و اعمال استانداردهای ۵۵‌گانه در آن سال، مکلف است ولی متاسفانه در همه تکلیف‌ها نقصان‌های زیادی دیده می‌شود.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان در خصوص امکان پیگیری قضایی باز نشدن ایربگ خودروهای ایرانی در تصادف بهبهان گفت: اگر سانحه‌دیدگان یا داغ‌دیدگان سانحه بهبهان شکایت کنند، دستگاه قضایی پیگیری خواهد کرد. اگر کیفیت خودرو عامل قتل عزیزان ما باشد، عواقب قضایی در انتظار خودروسازان یا هر دستگاه مسوول خواهد بود، باید پاسخگو باشند و هزینه بدهند.

ارسال نظر