|
شناسه خبر: 6677

حمله پلنگ به یک مرد در لنگرود

به دنبال کسب گزارشی مبنی بر حمله یک قلاده پلنگ به یک چوپان در روستای پنو از بخش اطاقور لنگرود، سریعا با هماهنگی با فوریت‌های ۱۱۵ این چوپان به بیمارستان شهید حسین پور لنگرود انتقال داده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود از اظهارات فردی مبنی بر حمله احتمالی یک قلاده پلنگ به وی در ارتفاعات روستای پنو در بخش اطاقور این شهرستان خبر داد.

 ایوب زارع رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: به دنبال کسب گزارشی مبنی بر حمله یک قلاده پلنگ به یک چوپان در روستای پنو از بخش اطاقور لنگرود، سریعا با هماهنگی با فوریت‌های ۱۱۵ این چوپان به بیمارستان شهید حسین پور لنگرود انتقال داده شد.


تبلیغات

وی افزود: بنا به اظهارات فرد مصدوم بنام حسین بازگیر که جوان حدودا ۳۱ ساله و ساکن روستای پنو است، پس از اینکه گوسفندان خود را به کوه برای چرا می‌فرستد یک قلاده پلنگ به سمت دام‌ها حمله ور می‌شود و سپس با چوپان درگیر می‌شود که چوپان از ناحیه سر و دست زخمی می‌شود.

زارع افزود: حال عمومی نامبرده در عیادت صورت گرفته مساعد است.

 

وی بیان کرد: بنا به اظهارات این فرد مصدوم در مدت‌زمان بسیار کوتاه پلنگ این جوان را از ناحیه سر و دست دچار آسیب و صدمه می‌کند و از محل متواری می‌شود که پس از درگیری پلنگ با چوپان با سرو صدای دامدار مجاور، پلنگ از محل متواری می‌شود.

تیمی از کارشناسان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان و شهرستان، در حال بررسی نوع گونه حیات وحش و صحت و سقم این ادعا هستند.

 
ایلنا

 

ارسال نظر