|
شناسه خبر: 6803

معرفی بهترین قرص افزایش اشتها

افراد زیادی هستند که در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکل کم اشتهایی هستند و به خاطر همین مشکل، وزن زیادی را از دست داده‌اند. بی‌اشتهایی معمولا به عنوان یکی از اختلالات تغذیه‌ای شناخته شده و برای رفع آن، از داروهای افزایش اشتها استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که قرص‌های اشتها آور تنها برای مشکل کم اشتهایی نیستند؛ بلکه افرادی که می‌خواهند چاق شوند، می‌توانند از این قرص‌ها استفاده کنند. به هرحال اگر می‌خواهید بدانید بهترین قرص افزایش اشتها کدام است، ادامه مطلب را از دست ندهید.

01

بهترین قرص افزایش اشتها

با داروهای اشتها آور بیشتر آشنا شوید

به طورکلی داروهای اشتها آور، نوعی قرص یا مکمل هستند. هنگامی که شما این داروها را مصرف می‌کنید، احساس گرسنگی خواهید داشت؛ در نتیجه میزان غذای مصرفی هم افزایش می‎یابد. لازم به ذکر است که بعضی از این داروها، ممکن است به عنوان اثر جانبی مصرف شوند یا اینکه با هدف افزایش اشتها به طورخاص مورد استفاده قرار بگیرند.

اگر بخواهیم به شکل ساده‌تری این موضوع را توضیح دهیم، باید این‌طور گفت که بعضی از داروهایی که به عنوان بهترین شربت افزایش اشتها شناخته می‌شوند، خاصیت درمانی دیگری دارند؛ اما با مصرف آن‌ها اشتها افزایش پیدا می‌کند. هنگامی که شخص به پزشک تغذیه مراجعه می‌کند، پزشک برای او انواع ویتامین‌ها و داروهایی که در افزایش اشتهای او موثر هستند را تجویز می‌کند. گاهی ممکن است پزشک برای بیمار خود داروی گیاهی تجویز کند.

دقت داشته باشید که بعضی از مکمل‌های اشتها آور بدون نسخه را می‌توانید به راحتی از داروخانه آنلاین با ارسال رایگان تهیه کنید. نکته مهم دیگری که در رابطه با قرص‌های افزایش اشتها باید گفت، این است که استفاده از این داروها برای افراد چاق خیلی مناسب نیست؛ با این حال افراد زیادی هستند که برای تحریک اشتهای خود و غذا خوردن، از چنین داروهایی استفاده می‌کنند.

اشخاصی که به بیمارهایی مثل سرطان مبتلا می‌شوند، با کاهش اشتها، وزن قابل توجهی را از دست می‌دهند. در نتیجه استفاده از بهترین قرص افزایش اشتها می‌تواند مانع از دست دادن وزن زیاد شود. دقت داشته باشید که کاهش وزن در بعضی موارد می‌تواند زمینه ابتلا به سایر بیماری‌ها را فراهم سازد و کیفیت زندگی را هم کاهش دهد.

02

انواع مختلف قرص افزایش اشتها

بهترین قرص افزایش اشتها

برای آشنایی با بهترین قرص برای افزایش اشتها بهتر است که چند دارو را بشناسید. لازم به ذکر است داروهایی که در این بخش به عنوان بهترین قرص افزایش وزن و اشتها معرفی می‌کنیم، دارای تاییدیه هستند. به طورکلی 3 دارو در ادامه به شما معرفی می‌شود که همه آن‌ها از سازمان غذا و داروی آمریکا تاییدیه خود را گرفته‌اند. این 3 دارو به شرح زیر هستند:

  • داروی مگسترول استات

داروی مگسترول استات یا Megestrol acetate دارویی مبتنی بر پروژسترون بوده و به عنوان بهترین قرص افزایش اشتها توسط بعضی از پزشکان به بیماران توصیه می‌شود. لازم به ذکر است افرادی که به بیماری سرطان مبتلا می‌شوند، دچار بی اشتهایی خواهند شد. در نتیجه پزشک برای رفع این مشکل داروی مگسترول استات را برای آن‌ها تجویز می‌کند. ناگفته نماند که افراد مبتلا به ایدز هم همین شرایط را دارند و برای افزایش اشتها از همین دارو استفاده می‌نمایند.

لازم به ذکر است که داروی مگسترول استات که به عنوان بهترین قرص افزایش وزن و اشتها شناخته می‌شود، برای درمان بعضی بیماری‌ها از جمله سرطان پستان هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. دقت داشته باشید که مگسترول استات هم به صورت مایع و هم به صورت قرص تولید می‌شود. مصرف این دارو می‌تواند عوارضی هم داشته باشد. به عنوان نمونه می‌توان به ایجاد مشکلات در خواب، اختلالات خلقی و ناراحتی معده اشاره کرد.

03

بهترین قرصهای افزایش وزن و اشتها

  • داروی آوراکساندرولون

این دارو هم به عنوان بهترین قرص افزایش اشتها شناخته شده که توسط برخی از پزشکان برای بیماران تجویز می‌شود. دقت داشته باشید که این دارو نوعی استروئید خوراکی بوده و می‌تواند به افزایش وزن افراد کمک کند. کسانی که در اثر جراحی، تروما یا موارد دیگری مثل عفونت دچار کاهش وزن شده‌اند، معمولا از این دارو استفاده می‌کنند. دقت داشته باشید که این مکمل از طریق داروخانه آنلاین قابل تهیه و استفاده است. طبق مطالعات انجام شده، استفاده از این دارو، بی‎عارضه نیست.

با مصرف این دارو، شخص ممکن است دچار اختلالات خلقی شود یا اینکه ناراحتی معده بگیرد. در بعضی از موارد صدای فرد کلفت می‌شود یا اینکه در چرخه قاعدگی خانم‌ها، بی‌نظمی رخ می‌دهد. همچنین در بعضی از افراد ممکن است میل جنسی تغییر یابد. از دیگر عوارضی که می‌‎توان برای این دارو نام برد، این است که موی فرد رشد بیش از حد دارد. از دیگر مواردی که درباره این دارو وجود دارد، این است که می‌تواند سطح کلسترول خوب بدن انسان را کاهش دهد.

04

عوارض مصرف داروهای افزایش اشتها

  • درونابینول

این دارو هم به عنوان بهترین قرص برای افزایش اشتها شناخته می‌شود که از داروخانه آنلاین با ارسال رایگان قابل تهیه است. لازم به ذکر است که این دارو، یک کانابینوئید بوده و توسط پزشکان برای بعضی از بیماران تجویز می‌شود. پزشکان این دارو را معمولا برای کسانی تجویز می‌کنند که دچار بیماری ایدز شده‌اند. همان‌طور هم که در بالا اشاره کردیم، کسانی که به بیماری ایدز دچار می‌شوند، کاهش وزن را تجربه می‌کنند.

مصرف این دارو، برای افزایش اشتها بیماران سرطانی هم توسط پزشکان توصیه می‌شود. لازم به ذکر است که داروی درونابینول می‌تواند بعضی از عوارض شیمی درمانی را کاهش دهد. همچنین مصرف این دارو، خالی از عارضه نیست. سرگیجه، توهم، بدخلقی و خواب‎آلودگی همگی از عوارض مصرف این دارو هستند.

سخن آخر

بی‌اشتهایی ممکن است در اثر بیماری خاصی مثل سرطان یا ایدز باشد. گاهی دلیل بی‌اشتهایی فرد هیچ یک از این بیماری‌ها نیست و علت چیز دیگری است. به هرحال با تهیه بهترین قرص افزایش اشتها از داروخانه آنلاین می‌توانید مشکل بی‌اشتهایی خود را حل کنید.

در این مطلب به 3 داروی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا اشاره کردیم و گفتیم که برای چه موردی استفاده می‌شوند. دقت داشته باشید که در کنار این داروها، سایر مکمل‌های افزایش اشتها هستند که می‌توانند باعث تحریک اشتهای فرد شوند. مکمل‌هایی از جمله زینک، ویتامین‌های ب و غیره همگی می‌توانند اشتها را افزایش دهند.

ارسال نظر