|
شناسه خبر: 7349

کرایه اتوبوس‌های تهران در شب دو برابر شد

رئیس شورای شهر تهران توضیحاتی درباره نرخ کرایه حمل و نقل عمومی طی سال ۱۴۰۱ ارائه داد و گفت: دو برابر شدن کرایه اتوبوس ها هنگام شب برای سال آینده تصویب شد.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران درباره نرخ کرایه‌ةای حمل و نقل عمومی در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: لایحه تعیین نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی امروز در صحن شورای شهر مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و اعضای شورا نظرات‌شان را در این زمینه مطرح کردند.

وی افزود: برخی در قالب این لایحه پیشنهاد دادند در روزهای تعطیل کرایه حمل و نقل عمومی دو برابر شود که این مسأله پذیرفته نشد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: ولی برای اتوبوس‌ها برای شب که مسافر کمتری دارند تصویب شد  نرخ کرایه دو برابر باشد در ارتباط با نرخ سرویس مدارس هم هر زمان که لایحه مربوطه به شورا ارائه شد مصوبه‌ای خواهیم داشت.

چمران در مورد مترو خط کرج ـ تهران گفت: پیشنهاد دوستان این بود که میزان نرخ از ۱۵۰۰ تومان بیشتر نباشد که این مسأله رأی آورد در حالی که این مسیر طولانی است و بلیت تک‌سفره داخل تهران ۲۵۰۰ تومان پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قرار شد تخفیفاتی برای خانواده شهدا، معلولان و جانبازان در نظر گرفته شود و بر همین اساس بلیت حمل و نقل عمومی مترو و اتوبوس برای آنها رایگان خواهد بود با استفاده از کارت منزلت نیز بلیت حمل و نقل عمومی برای سالمندان ۹۰ درصد تخفیف خواهد داشت برای برخی گروه‌های دیگر تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد.

منبع: فارس

 

ارسال نظر