|
شناسه خبر: 8522

جذب ۱۰۰ هزار معلم در آموزش و پرورش + جزئیات

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه ۲۰ هزار فارغ التحصیل از ورودی های سال ۹۷ خواهیم داشت، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان مربوط به دوره پیوسته و مهارت آموزی را در پایان شهریور ماه تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه آموزش و پرورش و شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان قبل از سال ۱۴۰۰ آموزش حضوری خود را در ۵ استان آغاز کرد، گفت:‌ این دانشگاه هیچوقت به صورت کامل تعطیلی نداشته است.

وی ادامه داد: در ۹۸ پردیس و ۳۰ مرکز قریب ۷۰ درصد ورودی‌های سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۰ به صورت حضوری فعالیت خود را داشته‌اند.خواهد رسید، افزود: بحث تطویل ترم در این دانشگاه مطرح شده است که به صورت یک ماه برای جبران آموزش صورت گیرد.

خنیفر درباره تعداد جذب نیرو در این دانشگاه، یادآور شد:‌ امسال ۲۵ هزار نیرو تصویب شده که از این تعداد ۲۴۵۰۰ نیرو سهم این دانشگاه و ۵۰۰ نیرو مربوط به دانشگاه شهید رجایی است.

وی اضافه کرد: ۲۰ هزار فارغ التحصیل از ورودی های سال ۹۷ خواهیم داشت؛ ضمن اینکه بیش از ۱۰۰ هزار نفر مربوط به دوره پیوسته و مهارت آموزی نیز در پایان شهریور ماه تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به برنامه کیفیت سازی در این دانشگاه، متذکر شد: از سال ۱۴۰۶ تا ۱۴۱۰ نیز اگر به همین شیب حرکت کنیم وضعیت کیفی بهتری خواهیم داشت.

خنیفر تصریح کرد:‌ در ایران در خصوص سن بازنشستگی معلمان با ۳۰ سال خدمت می‌توانند ۵ سال ادامه خدمت داشته باشند و ۳۵ سال خدمت کنند اما بازنشستگی در سن ۵۰ سالگی تمام شده است.

ارسال نظر