|
شناسه خبر: 8961

مرگ مرموز جوان ایرانی در چین

جوان ایرانی که برای کار و تجارت به چین سفر کرده بود در یک قرار کاری به طرز مشکوکی جان باخت.

چند روز قبل خانواده یک جوان ایرانی به شعبه سوم دادسرای جنایی تهران رفتند و گفتند که پسرشان در شهر ایووی چین به قتل رسیده است. آنها می‌گفتند که قاتلان، ایرانی هستند و با شکایت از آنها خواستار رسیدگی به این پرونده شدند.

در این میان یکی از اعضای خانواده پسر جوان به قاضی ساسان غلامی، بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران گفت: مهدی (مقتول) صاحب یک شرکت بود و مدتی قبل به همراه همسرش برای کارهای تجاری به چین سفر کرد و مدتی آنجا ساکن شدند تا کارهایشان را انجام دهند. آنها در شهر ایوو ساکن بودند و من نیز برای دیدن آنها به چین سفر کردم.

وی ادامه داد: شب حادثه در خانه آنها بودم که یکی از دوستان مهدی که ایرانی بود به او زنگ زد و با او قرار کاری گذاشت. آنطور که من متوجه شدم جز دوست ایرانی مهدی، پسر دیگری هم قرار بود به سر قرار برود و ظاهرا مهدی با او اختلافاتی داشت. به همین دلیل وقتی نام آن شخص را شنید مخالفت و قرار را کنسل کرد. اما دوستش دوباره به او زنگ زد و اصرار داشت که باید وی را ببیند. به پیشنهاد برادرم محل قرار تغییر کرد و قرار شد آنها به دفتر کار مهدی بروند.

برادر متوفی گفت: مهدی برای دیدن آن دو نفر از خانه خارج شد تا به دفتر کارش برود اما گمان نمی‌کردیم این آخرین باری باشد که او را زنده می‌بینیم. قرار بود برای شام برگردد اما خبری از او نشد. همسرش که به‌شدت نگران شده بود، با موبایلش تماس گرفت و او جواب داد و گفت تا ساعتی دیگر برمی‌گردد. اما دو سه‌ساعتی گذشت و خبری از بازگشت او نشد تا اینکه دوستش، یعنی همان فردی که به مهدی زنگ زده بود با موبایل همسر برادرم تماس گرفت و گفت حال مهدی بد شده و خواست هرچه سریع‌تر خودمان را به دفتر کارش برسانیم و او را به بیمارستان منتقل کنیم. وقتی به آنجا رفتیم متوجه شدیم برادرم را به بیمارستان رسانده‌اند و او تحت درمان قرار گرفته است، اما ساعاتی بعد به طرز باورنکردنی فوت شد.

وی افزود: پزشکی‌ قانونی چین نیز اعلام کرد که ضربه به سر و در پی آن ضربه مغزی علت فوت مهدی بوده است. پس از آن جسد را به ایران منتقل کردیم و مراسم خاکسپاری انجام شد. به دنبال مرگ برادرم، ما از دوستش شکایت کردیم و در چین هم پیگیر پرونده هستیم و حتی تصاویر دوربین‌های مداربسته شرکت مورد بازبینی قرار گرفت که مشخص شد ابتدا نفر اول یعنی همان دوست ایرانی وی به شرکت رفته و بعد نفر دوم. ما از هر دو آنها شکایت داریم و شک نداریم بر سر اختلافاتی که با برادرم داشته‌اند او را به قتل رسانده‌اند.

بازپرس جنایی تهران دستور مکاتبه با پلیس چین و ارسال پرونده را از طریق اینترپل صادر کرده تا اسرار مرگ جوان ایرانی رازگشایی شود.

 

ارسال نظر