|
شناسه خبر: 9246

جانباختگان حادثه به ۱۳ تن رسید

ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز چهارشنبه هفدهم خرداد ماه قطار مسافربری در کیلومتر ۸۵ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

علی‌اکبر رحیمی فرماندار ویژه طبس درباره جزئیات بیشتر خروج قطار از ریل اظهار داشت: در این حادثه چهار واگن واژگون شده و با توجه به اینکه واگن‌ها هنوز واژگون و باید به وسیله جرثقیل روی ریل قرار بگیرد و چند دستگاه چرثقیل از سمت طبس و یزد به محل حادثه اعزام شده و امکان افزایش آمار فوتی و مصدومان با توجه به شدت حادثه وجود دارد.

فرماندار ویژه طبس با تأکید بر اینکه نیروهای امدادی در حال بررسی واگن‌ها و شناسایی مجروحان یا فوتی‌های احتمالی هستند، اعلام کرد: سه فروند بالگرد استان‌های خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی و یزد هم به محل حادثه اعزام شده است.

رحیمی در خصوص علت این حادثه، مطرح کرد: طبق گزارش‌های اولیه علت خروج قطار مشهد به یزد از ریل، برخورد قطار با بیل میکانیکی بوده است.

۱۰ کشته و ۵۰ مصدوم بر اثرخروج قطار مشهد-یزد از ریل/ علت اصلی خروج قطار از ریل چیست؟ +تصاویر

۱۰ کشته و ۵۰ مصدوم بر اثرخروج قطار مشهد-یزد از ریل/ علت اصلی خروج قطار از ریل چیست؟ +تصاویر

 

بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده تاکنون ۱۳ تن از مسافران حادثه خروج قطار مشهد- یزد از ریل فوت کردند و جان بالغ بر ۶۰ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

محمدمهدی اقبالی، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر یزد که همراه تیم‌های امدادی به محل حادثه خروج قطار طبس- یزد اعزام شده است، به خبرنگار فارس از این استان،‌ اظهار کرد: بعد از اطلاع این حادثه بلافاصله یک بالگرد به همراه چهار تیم از نیروهای واکنش سریع شهرستان‌های یزد و اردکان به محله اعزام شدند.

وی افزود:‌ علی‌اکبر عزیزی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، دکتر محسن حرازی‌زاده، مدیرعامل هلال احمر یزد و پارسائیان مشاور استاندار نیز تیم های امدادی اعزام شده از استان یزد به محل حادثه خروج قطار طبس- یزد را همراهی می‌کنند.

طبق اطلاعات بدست آمده از شاهدان عینی، بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده تاکنون متأسفانه آمار فوتی‌های این حادثه به ۱۳ تن رسیده و به دلیل صعب العبور بودن منطقه حادثه فعالیت امدادرسانی با مشکل و سختی مواجه شده است.اجساد قابل شناسایی نیستند
 

مجتبی خالدی با اشاره به جدیدترین خبر از وضعیت مصدومان حادثه خروج از ریل قطار مشهد – یزد، گفت: بر اساس اعلام قطعی و رسمی مسئولان حاضر در محل، تعداد فوتی‌ها همان ۱۰ نفر است، ۱۲ مصدوم در وضعیت نامناسبی قرار دارند و حالشان وخیم است.

وی ادامه داد: ۳۰ نفر نیاز دارند تا به بیمارستان برای گرفتن خدمات درمانی منتقل شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: ۱۰ آمبولانس سر صحنه حضور دارند و ۴ آمبولانس هم مصدومان را به سمت بیمارستان‌ها انتقال داده‌اند.

خالدی افزود: سایر افرادی که سالم از قطار بیرون آورده شده‌اند، به طبس منتقل شده و تیم‌های روانشناس در حال پذیرایی از این افراد هستند.

وی اظهار کرد: عوامل حاضر در حادثه در حال کاور کردن فوتی‌ها هستند و به دلیل آنکه شدت حادثه بالا بوده و نمی‌توان اجساد را تشخیص داد، سه خودروی پزشکی قانونی هم برای انتقال جسدها به پزشکی قانونی در حال اعزام به صحنه هستند تا هر چه سریع‌تر هویت اجساد مشخص شود.
 

امدادرسانی ۱۶ دستگاه ‌آمبولانس به حادثه‌دیدگان

ابوالحسن میرجلیلی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی در این ارتباط اظهار داشت: در حال حاضر ۴ دستگاه آمبولانس در محل حادثه مستقرند و ۱۲  دستگاه دیگر نیز به این منطقه اعزام شده‌اند.

وی از انتقال مصدومان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خبر داد و گفت: تجهیزات پزشکی، کادر درمان و متخصصین جراحی و ارتوپدی به وسیله بالگرد در حال اعزام به محل هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه سه فروند بالگرد استان ‌ای خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی و یزد هم به محل حادثه اعزام شده‌اند، تصریح کرد: اتوبوس آمبولانس شهرستان فردوس نیز برای استقرار در محل حادثه اعزام شده است.

میرجلیلی با تأکید بر اینکه با دستور استاندار کلیه امکانات لازم برای خدمات‌دهی به مصدومان و مسافران این قطار فراهم شده، مطرح کرد: برای انتقال مسافران به شهر یزد، قطار جایگزین لحاظ شده است.

وی متذکر شد: با دستور استاندار مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه بحران استان در محل حادثه حضور پیدا می‌کنند تا در جلسه بحران شرکت نمایند، با این وجود بنا به تأکید استاندار خراسان‌جنوبی، همه خدمات‌دهی‌ها قبل از تشکیل جلسه بحران آغاز شده تا شرایط به درستی مدیریت شود.

 

فوت ۱۰ نفر در حادثه خروج قطار مسافربری از ریل

علی‌اکبر رحیمی فرماندار ویژه طبس در این ارتباط با بیان اینکه ‌تاکنون فوت ۱۰ نفر در حادثه خروج قطار مسافربری از ریل در محور طبس - یزد توسط نیروهای امدادی حاضر در صحنه گزارش شده است، اظهار داشت: بامداد امروز چهار واگن این قطار از ریل خارج شد و تمامی یگان‌های امدادی هلال احمر، اورژانس و راه آهن اکنون در محل حضور دارند.

وی با بیان اینکه ‌آماری که اورژانس به ما داده است ۱۲ مصدوم نیاز به اعزام داشتند ولی امکان افزایش این آمار با توجه به شدت حادثه وجود دارد، افزود: نیروهای امدادی هنوز در حال بررسی واگن‌ها و شناسایی مجروحان یا فوتی‌های احتمالی هستند.

فرماندار طبس با اشاره به اعزام ۱۲ آمبولانس به محل حادثه تصریح کرد: بالگرد نیز از یزد و قطار از طبس در حال اعزام است تا مجروحان به طبس منتقل کنند و سپس به یزد انتقال داده شوند. 

وی درباره علت خروج قطار از ریل خاطرنشان کرد:  قطار با دستگاه زیرکوبی که در ریل وجود داشته برخورد کرده است و باید برای علت دقیق این حادثه بررسی های بیشتری صورت گیرد.

 

۱۰ کشته و ۵۰ مصدوم بر اثرخروج قطار مشهد-یزد از ریل/ علت اصلی خروج قطار از ریل چیست؟ +تصاویر

اعزام ۶ تیم امدادی از هلال احمر به محل حادثه

محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز از اعزام ۶ تیم امدادی از هلال احمر به محل حادثه خبر داد و گفت: ‌ یک تیم از پایگاه مسجد شکر، ۲ تیم از پایگاه دیهوک، دو تیم پشتیبان از شعبه طبس و یک تیم از بشرویه در عملیات نجات آسیب دیدگان مشارکت داشته‌اند.

وی تصریح کرد: ۴ تیم امدادی از هلال احمر (یک تیم از پایگاه مسجد شکر، یک تیم از پایگاه دیهوک و دو تیم پشتیبان از شعبه طبس) به محل حادثه اعزام شد.به گفته فرماندار طبس احتمال افزایش فوتی های این حادثه وجود دارد. آمبولانس و اتوبوس آمبولانس برای امداد به محل حادثه اعزام شده است.

۱۰ کشته و ۵۰ مصدوم بر اثرخروج قطار مشهد-یزد از ریل/ علت اصلی خروج قطار از ریل چیست؟ +تصاویر

اعزام ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل حادثه

مجتبی خالدی درباره جزئیات این حادثه اظهار داشت: در حال حاضر تیم هایی از اورژانس کشور و همچنین هلال احمر به منطقه اعزام شدند  و همچنین سه بالگرد اورژانس به همراه ۱۰ آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

وی گفت: از ۷ واگن ۳ واگن از ریل خارج شد که متاسفانه در این حادثه  ۱۰ نفر فوت کردند و حال ۱۵ نفر نیز وخیم است و حدود ۵۰ نفر نیز زخمی شدند.

۱۰ کشته و ۵۰ مصدوم بر اثرخروج قطار مشهد-یزد از ریل/ علت اصلی خروج قطار از ریل چیست؟ +تصاویر

پنج واگن‌ از ریل خارج شده است

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز گفت: در ساعت ۵:۳۰ صبح امروز  قطار مسافربری طبس - یزد در حال حرکت در مسیر خود بود که در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج شد.

وی با بیان اینکه این منطقه در شهرستان طبس استان خراسان جنوبی واقع شده، گفت: دو تیم از امدادگران هلال احمر به محل حادثه که در محدوده کیلومتر ۵۰ محور طبس قرار دارد اعزام شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه برابر گزارش اولیه پنج واگن‌ از ریل خارج شده است، گفت: علاوه بر امدادگران اعزام شده، هماهنگ شد تا سه فروند بالگرد از بیرجند، مشهد و یزد به محل اعزام شوند.

۱۰ کشته و ۵۰ مصدوم بر اثرخروج قطار مشهد-یزد از ریل/ علت اصلی خروج قطار از ریل چیست؟ +تصاویر

۱۰ کشته و ۵۰ مصدوم بر اثرخروج قطار مشهد-یزد از ریل/ علت اصلی خروج قطار از ریل چیست؟ +تصاویر

 

ارسال نظر