|
شناسه خبر: 9478

مشاهده دو پلنگ ایرانی در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: حضور دو پلنگ در منطقه تنگ شیرینه واقع در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی ثبت و ضبط شد.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اعلام کرد، در روز‌های اخیر با بررسی دوربین‌های تله‌ای کار گذاشته شده در منطقه تنگ شیرینه واقع در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی، حضور دو پلنگ در این منطقه را ثبت و ضبط نموده است.

به گزارش فرارو، فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص گفت: با توجه به کوشش‌ها و سختکوشی محیط بانان منطقه و همراهی گسترده همیاران طبیعت در زمینه حفاظت و حراست از گونه‌های حیات وحش منطقه کوه بیرمی، به موفقیت‌های زیادی در زمینه افزایش تعداد گونه‌های وحوش در منطقه حفاظت شده نائل آمده ایم و به همین جهت درحال حاضر زیستگاهی امن برای حیات وحش در منطقه حفاظت شده کوه بیرمی به وجود آمده که درحال حاضر می‌توانیم حضور دو پلنگ ایرانی را توسط دوربین‌های تله‌ای کارگذاشته شده در منطقه ثبت و ضبط نماییم.

 

شایان ذکر است که استفاده از دوربین‌های تله‌ای به عنوان یکی از راه‌های حفاظتی و حراستی حیات وحش در مناطق حفاظت شده استان بوشهر درحال گسترش می‌باشد و ازطریق همین دوربین‌های تله ای، تصاویر و فیلم‌های بسیار ارزشمندی از چگونگی زیست و تنوع زیستی هر منطقه به دست داده می‌شود.

 

(عکس)

 

(عکس)

 

ارسال نظر