|
شناسه خبر: 9635

صبح نو سخنگوی ستاد مردمی برگزاری جشن بزرگ عیدغدیر:

600 مجموعه مردمی در مهمانی 10 کیلومتری اعلام آمادگی کرده‌اند

صدها موکب، ایستگاه صلواتی، شهربازی سیار با برپایی جشن، اطعام و پذیرایی از مهمانان این رویداد بزرگ استقبال و پذیرایی می‌کنند. مهمانی ۱۰کیلومتری در روز عیدغدیر در حدفاصل چهارراه ولیعصر (عج)تهران تا چهارراه پارک‌وی از ساعت ۶عصر تا ۱۰شب برگزار می‌شود. سخنگوی ستاد مردمی برگزاری جشن بزرگ عیدغدیر گفت: تاکنون بیش‌ از  ۶۰۰مجموعه مردمی برای شرکت و پذیرایی در مهمانی ۱۰کیلومتری روز غدیر از چهارراه پارک‌وی تا چهارراه ولیعصر(عج) اعلام آمادگی کرده‌اند.
ساسان زارع، سخنگوی ستاد مردمی برگزاری جشن بزرگ عیدغدیر با بیان این خبر افزود: این جشن در یک مسیر مشخص و پیش‌بینی‌شده برگزار می‌شود و برای برگزاری هرچه بهتر این جشن هماهنگی‌های لازم با نهادها و سازمان‌های مختلف انجام شده است. حتی با اصناف و مغازه‌هایی که در این مسیر قرار دارند نیز هماهنگی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تمرکز خدمات ما بر اطعام مهمانان است، تاکید کرد: تاکنون بیش از دومیلیون غذا و میان‌وعده در انواع مختلف برای پذیرایی از مهمانان این عیدالله اکبر پیش‌بینی شده است. همچنین در این مراسم 110هزار اسباب‌بازی به کودکان هدیه داده می‌شود و40مجموعه شهربازی نیز در نقاط مختلف این مسیر برپا خواهند شد. قصد داریم با اجرای چنین برنامه‌هایی از این عید بزرگ برای کودکان، خاطره خوب بسازیم.
سخنگوی ستاد مردمی برگزاری جشن بزرگ عیدغدیر از حضور 150گروه سرود در این مسیر 10کیلومتری خبر داد و افزود: این گروه‌های سرود در 70استیج برنامه خواهند داشت. این در حالی است که حضور هنرمندان مطرح و محبوب کشور در این برنامه قطعی شده است.
زارع با اشاره به حضور برنامه‌های پرطرفدار تلویزیونی در این مسیر گفت: عوامل برنامه‌های عصرجدید، خندوانه، میدون، منم بچه مسلمان، مل‌مل، رنگین‌کمان، خاله شادونه، عمو مهربان و... در این مسیر به اجرای برنامه برای مردم خواهند پرداخت. تنوع برنامه‌ها به‌گونه‌ای است که تمام اقشار جامعه و سنین مختلف را شامل می‌شود. مهمانان می‌توانند از خدمات متنوع فرهنگی، پزشکی، آموزشی و... بهره‌مند شوند.
 
میزبانی شهدا
 سخنگوی ستاد مردمی مهمانی عیدغدیر درباره دلایل انتخاب این مسیر اینگونه گفت: ازآنجاکه این مسیر نسبت‌به سایر مسیر‌ها خروجی‌های بیشتری دارد؛ به همین دلیل این مسیر انتخاب شد. حتی شهردار تهران پیشنهاد مسیر حرم تا حرم (امامزاده صالح -حضرت عبدالعظیم) را دادند اما امسال ترجیح دادیم مهمانی غدیر را در این مسیر اجرا کنیم.
زارع با اشاره به اجرای سرود «سلام فرمانده» در ورزشگاه آزادی، از آن به‌عنوان یک تجربه موفق برنامه خانوادگی نام برد و افزود: این مهمانی هم یک مهمانی خانوادگی است که تمام اعضای خانواده دعوت هستند؛ البته این سفره‌ای است که همه شهروندان، شهر تهران دعوت‌اند و میزبان این مهمانی بزرگ، شهدای شهر تهران هستند و هیچ سازمان خاصی متولی آن نیست و سعی داریم در مسیر جشن، عکس شهدای تهران نصب شوند.
وی با ذکر این نکته که اصل ماجرای غدیر بر پایه معرفت دینی است، گفت: بخش زیادی از برنامه، اختصاص به برنامه‌های محتوایی دارد. در طی مسیر، موکب‌هایی برای تشکیل محافل معرفتی و سخنرانی تدارک دیده شده است؛ حتی نهاد‌های مهدوی نیز موکب‌هایی را با رویکرد غدیر و مهدویت شکل داده‌اند.
 

 

ارسال نظر