|
شناسه خبر: 9760

آخرین وضعیت عملیات امدادونجات سیل در کشور

مرتضی مرادی‌پور، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر درباره آخرین وضعیت عملیات امدادرسانی، جست‌وجو و نجات در پی وقوع سیلاب در استان‌های کشور گفت: از ابتدای مردادماه تا صبح دیروز درمجموع ۲۴استان درگیر سیل و آبگرفتگی بودند که درحال‌حاضر این شرایط در ۱۵استان همچنان ادامه دارد.
مرادی‌پور با بیان اینکه تابه‌حال ۲۴استان‌ را تحت پوشش قرار دادیم، گفت: اقدامات لازم در حدود ۱۶۲شهرستان صورت گرفته و بیش از هفت‌هزار و ۷۰۰نفر به‌صورت اضطراری اسکان داده شده و بیش از ۴۹هزار نفر که متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند، امدادرسانی شدند.
معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: به افرادی که در شرایط اضطراری بودند، چادرهای اسکان داده شده است. این افراد عمدتا جزو کسانی هستند که منازل‌شان غیرقابل سکونت بوده است. بر همین اساس احتمالا درصد قابل‌توجهی از این افراد همچنان در چادرها حضور دارند.  مرادی‌پور با تاکید بر اینکه آمار جانباختگان سیل ازسوی سازمانی که مسوول ارائه آمار در این خصوص است، اعلام خواهد شد گفت: تاکنون ۳۸نفر در پی وقوع سیلاب مصدوم شدند که با همکاری عوامل اورژانس آنان را به مراکز درمانی منتقل کردیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر