|
شناسه خبر: 9786

کمبود شدید معلم در مدارس

از سپردن حق‌التدریس به همکاران موظفی، خرید خدمات آموزشی و سایر روش‌ها برای جبران کمبودها بهره می‌گیریم؛ وضعیت نیروی انسانی تا پایان مرداد تعیین‌تکلیف خواهد شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه امسال حتما کمبود نیروی معلم خواهیم داشت، گفت: از سپردن حق‌التدریس به همکاران موظفی، خرید خدمات آموزشی و سایر روش‌ها برای جبران کمبودها بهره می‌گیریم؛ وضعیت نیروی انسانی تا پایان مرداد تعیین‌تکلیف خواهد شد.
مسعود بهرامی پیرامون آخرین اقدامات انجام‌شده جهت ساماندهی نیروی انسانی باتوجه به فرصت باقی‌مانده تا مهرماه و آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: نتایج نقل و انتقالات معلمان هفته گذشته اعلام شد و باتوجه‌به اینکه امسال نقل و انتقالات براساس شرایط سامانه انجام شد، درحال پالایش هستیم تا وضعیت ورودی و خروجی‌های‌مان مشخص شود. وی افزود: نقل و انتقالات یکی از مولفه‌های موثر در ساماندهی نیروی انسانی است.
به گفته مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران همچنین دومین مولفه، قطعی شدن وضعیت ورودی‌های ماده۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یا همان آزمون استخدامی است که مصاحبه پذیرفته‌شدگان انجام شده و نتایج نیز به‌زودی اعلام می‌شود.
بهرامی به وضعیت خروج نیرو و بازنشستگی فرهنگیان نیز اشاره کرد و گفت: درحال‌حاضر حدود ۴۸۰۰نفر از همکاران ما شرایط بازنشستگی دارند. درحال بررسی هستیم که چه تعداد متقاضی بازنشستگی و چه تعداد مایل به استمرار خدمت‌اند. در کنار این سه مولفه مهم، موارد دیگری چون مرخصی‌ها، وضعیت جذب سربازمعلم‌ها و مانند آن نیز در ساماندهی نیروی انسانی اثرگذار است.
وی ادامه داد: البته فرایند ساماندهی متوقف نشده و ما این کار را از تیرماه آغاز کردیم. با مناطق ۲۱گانه پیش‌نویس تفاهم‌نامه نیروی انسانی رد و بدل شده و تقریبا مناطق تا حد زیادی می‌دانند که قرار است چه اتفاقی بیفتد و درحال برنامه‌ریزی هستند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه حتما کمبود نیرو خواهیم داشت، گفت: از سپردن حق‌التدریس به همکاران موظفی، خرید خدمات آموزشی و سایر روش‌ها برای جبران کمبودها بهره می‌گیریم و وضعیت نیروی انسانی تا پایان مرداد تعیین‌تکلیف خواهد شد.
بهرامی عوامل موثر در بروز کمبود نیروی انسانی را برشمرد و اظهار کرد: به‌علت نزدیکی شهرستان‌های تهران به شهر تهران، تقاضا برای انتقال به شهر تهران بالاست. 

ارسال نظر