|
شناسه خبر: 9945

گفتار

در حسرت حس مادری

مرضیه کیان خبرنگار

دقیق‌تر که نگاه می‌کنیم می‌بینیم خیلی هم لزومی ندارد متراژ آپارتمان‌ها از 60، 70متر بیشتر ‌شود! وقتی آقا و خانم خانه از صبح علی‌الطلوع تا حداقل ساعت 6 و 7عصر سرکار هستند و وقتی به خانه برمی‌گردند از فرط خستگی، توانی برای‌شان نمی‌ماند که حداقل تفریح و گپ‌وگفت دوستانه را هم با یکدیگر داشته باشند، چه لزومی دارد به خانه‌ای با متراژ 100متر به بالا فکر کنند؟ 
آقای خانه حداقل یک شغل ثابت دارد و شغل دوم خود را با کارهای پاره‌وقتی نظیر اسنپ و از این دست مشاغل می‌گذراند، خانم خانه هم مشغول به شغلی است که آخر ماه بتوانند دو نفری دخل خود را وسط بگذارند تا خرج‌های‌شان را مدیریت کنند. بماند که نهایت این همه بدوبدو کردن یک رفاه حداقلی است که بتوانند روزگار سپری کنند!
باتوجه‌به وضع موجود، تاکید بر فرزندآوری و جوانی جمعیت موردتوجه بسیاری از نهادها ازجمله شورای عالی انقلاب و معاونت امور زنان و خانواده است، درحالی‌که اگر پای درددل بسیاری از زنان شاغل بنشینیم، متوجه می‌شویم که بانوان شاغل بین شغل اجتماعی و نقش مادری به ناچار باید یک مورد را انتخاب کنند. این انتخاب برای مشاغلی که دست‌یابی بانوان به آن دشوارتر از مشاغل دیگر است، حساسیت بیشتری دارد؛ مثلا شما شغل جذاب خلبانی را در نظر بگیرید؛ همانطور که می‌دانید رسیدن به این جایگاه برای بانوان با سختی‌های بسیار زیادی همراه است اما وقتی بانویی می‌تواند سختی‌ها را پشت سر بگذارد و به قله اهدافش دست پیدا کند، ناچار است برای از دست ندادن موقعیت شغلی و جایگاهی که با عبور از فرازونشیب‌های بسیار زیاد به آن دست یافته است، میان خلبانی و نقش مادری، یکی را انتخاب کند. باتوجه‌به شرایط پرواز و فشاری که در ارتفاع وجود دارد، اگر بانوی خلبانی باردار شود، به مراتب دچار مشکل و عارضه می‌شود اما متاسفانه شرایطی برای او درنظرگرفته نمی‌شود و اگر بخواهد از مرخصی 9ماهه زایمان استفاده کند، قطعا برای بازگشت به شغلی که سال‌ها برای به‌دست‌آوردن آن تلاش کرده بود، خداحافظی کند. بماند که او روی حقوق این شغل هم برای گذران زندگی حساب باز کرده است. این دغدغه تقریبا برای تمام بانوان شاغل وجود دارد؛ حتی بانوی پزشکی که خودش درمانگر دیگران است هم با این چالش مواجه بوده و ناچار است برای از دست ندادن شغلی که حداقل هفت‌سال برای آن تلاش کرده، چشم روی حس غریزی خود(که مادر شدن است) ببندد.
از طرفی هم مطالبه بسیاری از زنان شاغل، بازنشستگی زودتر از موعد است که بتوانند سال‌هایی را که در کنار خانه‌داری، مشغول به کار اجتماعی هم بودند جبران کنند اما متاسفانه این مساله برای نهادهای سیاست‌گذار ازجمله معاونت ریاست‌جمهوری در امور زنان و خانواده وجود دارد که اختصاص دادن این مزیت برای بانوان، شرایط را برای به‌کارگیری زنان در محیط‌های شغلی با مشکل مواجه نکند؛ چراکه امکان دارد کارفرمایان از همکاری با بانوان به دلیل مرخصی‌ها و تخفیف‌هایی که برای‌شان در نظر گرفته شده است، امتناع کنند.

 

ارسال نظر