|
شناسه خبر: 9950

دریافت برگ گذر ویژه اربعین در ۴۸ ساعت

سردار علی ذوالقدری: علاوه‌بر پنج مرکزی که در تهران بزرگ کار تمدید گذرنامه را انجام می‌دادند دو مرکز در غرب و شرق تهران نیز به این مراکز افزوده شده، اگرچه تعداد جمعیت مشتاق هنوز هم زیاد است

فقط ۲۰روز فرصت تا اربعین حسینی(ع) باقی مانده و زوار برای شرکت در جمع راهپیمایان اربعین حسینی در نجف و کربلا سر از پا نمی‌شناسند.
در این بین، بحث صدور و تمدید گذرنامه از مهم‌ترین دغدغه‌های زوار اربعین حسینی است، به‌خصوص این روزها که با تراکم تعداد متقاضیان در مراجعه به مراکز گذرنامه مواجه هستیم و از روز گذشته هم موضوع تمدید گذرنامه‌های منقضی یا دارای اعتبار زیر ۶ماه در مراکز گذرنامه سراسر کشور یا مقر پلیس امنیت (در شهرهای فاقد مراکز صدور گذرنامه) کلید خورده است.
سردار علی ذوالقدری، رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در گفت‌وگو با فارس از تمدید گذرنامه‌های منقضی خبر داد و گفت: از روز گذشته کار تمدید گذرنامه‌هایی که تاریخ صدور آن‌ها ۶شهریور ۱۳۹۱ بوده و بعد آن برای تمدید اقدام نکرده و اعتبار آن به اتمام رسیده و همچنین افرادی که گذرنامه آن‌ها دارای اعتبار ۶ماه و کمتر از آن است در مراکز گذرنامه سراسر کشور کلید خورده است.
وی گفت: افراد در صورت داشتن گذرنامه سالم می‌توانند به ادارات صدور گذرنامه مراجعه کرده و از مزایای یک‌بار خروج به مقصد عتبات عالیات در ایام اربعین سال جاری برخوردار شوند.
سردار ذوالقدری در تشریح وضعیت مراکز تمدید گذرنامه در روز جاری نسبت‌به روز گذشته اعلام کرد: اگرچه با مراجعه تعداد زیادی از مشتاقان اربعین حسینی مواجه هستیم اما با مدیریتی که انجام شده همچنین با افزایش سیستم و کارکنان توانسته‌ایم آرامش بهتری را در مراکز حکمفرما کنیم.
وی گفت: علاوه‌بر پنج مرکزی که در تهران بزرگ کار تمدید گذرنامه را انجام می‌دادند دو مرکز در غرب و شرق تهران نیز به این مراکز افزوده شده، اگرچه تعداد جمعیت مشتاق هنوز هم زیاد است.
به گفته سردار ذوالقدری، رییس‌پلیس مهاجرت و گذرنامه انتظامی کشور تهران بزرگ تا روز گذشته با پنج مرکز در امر تمدید و الصاق مهر پلیس فعال بوده است؛ یکی در مرکز ستارخان، دیگری در کوه نور و بقیه هم در شهرری ، شهریار و ورامین؛ اما باتوجه‌به استقبال گسترده شهروندان جهت خروج از مرز، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مراکز صدور گذرنامه خود را افزایش داده تا زوار به‌راحتی بتوانند اقدام کنند.
این مراکز عبارت‌اند از همت غرب، بعد از بزرگراه ستاری، خیابان کبیری طامه، خیابان بهار، مجتمع سرکلانتری دوم، پایگاه دوم پلیس امنیت عمومی و همچنین میدان نبوت، جنب کلانتری127 نارمک، پایگاه چهارم پلیس امنیت عمومی. اما در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مراکز گذرنامه یا پلیس امنیت عمومی گذرنامه منقضی خود را تمدید کنند. شهروندان متقاضی صدور گذرنامه که قبل از این فاقد گذرنامه بوده یا تاریخ صدور گذرنامه‌های‌شان قبل از ۶ شهریور ۱۳۹۱ است جهت اخذ خدمات تنها به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.

ارسال نظر