|
شناسه خبر: 4915

گفت‌و‌گو با دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی:

گمرک؛ عامل صف‌های طولانی رجیستری موبایل

برای اولین‌بار سال۸۵ طرح رجیستری تلفن همراه مطرح و در کشور اجرا شد ولی به‌دلیل مشکلات به‌وجودآمده یک‌سال بعد این طرح لغو شد. بااین‌حال و پس از گذشت ۱۰سال این طرح با شناسه‌دار کردن گوشی‌های آیفون دوباره اجرایی شد و اندکی بعد رجیستری دیگر برندهای مطرح تلفن‌همراه در دستورکار قرار گرفت.

روزنامه «صبح نو»- برای اولین‌بار سال۸۵ طرح رجیستری تلفن همراه مطرح و در کشور اجرا شد ولی به‌دلیل مشکلات به‌وجودآمده یک‌سال بعد این طرح لغو شد. بااین‌حال و پس از گذشت ۱۰سال این طرح با شناسه‌دار کردن گوشی‌های آیفون دوباره اجرایی شد و اندکی بعد رجیستری دیگر برندهای مطرح تلفن‌همراه در دستورکار قرار گرفت. هدف از اجرای این طرح مبارزه با قاچاق و واردات غیرقانونی تلفن همراه و پرداخت حقوق گمرکی ازسوی مسافران و واردکنندگان بود، به‌طوری‌که پس از اجرا شدن این طرح، تلفن‌های همراه وارداتی قاچاق پس از ۳۰روز دیگر خدماتی ازسوی اپراتورهای تلفن همراه دریافت نمی‌کردند و از دسترس خارج می‌شدند. درواقع در این طرح تلفن همراه به نام فردی که این وسیله را خریداری کرده، ثبت و تنها با سیم‌کارت همان شخص فعال می‌شد. اما این اتفاق سبب شکل‌گیری صف‌های طولانی برای اعلام بارکد تلفن‌های همراه شد که خاندوزی، وزیر جدید اقتصاد را بر آن داشت که دستور فوری برای ساماندهی آن و بررسی غیرحضوری کردنش را صادر کند؛ موضوعی که دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، شکل‌گیری‌اش ‌‌را ناشی از همراهی نکردن و کم‌‌کاری گمرک می‌داند.

در نیمه اول سال گذشته، رجیستری تلفن‌همراه کاملا به‌صورت آنلاین ازسوی مسافران صورت می‌گرفت و آن‌ها اجازه داشتند تا ۳۰روز بعد از ورود خود به کشور تلفن‌همراه خود را رجیستر کنند، اما در نیمه دوم سال‌۹۹ با تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دیگر نهاد‌های متولی فرایند رجیستری تلفن‌همراه تغییر کرد و قرار بر این شد در ورودی‌های گمرک به‌صورت حضوری انجام شود. این تصمیم کافی بود تا در مبادی ورودی گمرکات کشور، صف‌های عریض و طویلی برای رجیستری تلفن همراه مسافران تشکیل شود به همین دلیل و با معطلی طولانی‌مدت مسافران اعتراضات زیادی صورت و مشکلات زیادی در گمرکات کشور به وجود آمد.

دامنه اعتراضات به حدی بود که دو ماه بعد یعنی در آذر همان سال، گمرک ایران ناچار شد طی نامه‌ای به ستاد قاچاق کالا و ارز خواستار این شود که به‌دلیل مشکلات به‌وجودآمده برای گمرک اجرای طرح رجیستری تلفن‌همراه به‌صورت غیرحضوری و پس از انجام استعلامات سیستمی از گذرنامه مسافران و در مکانی غیر از مبادی ورودی گمرکات کشور صورت گیرد. به همین دلیل در ماه دی مقرر شد رجیستری تلفن‌همراه به‌صورت غیرحضوری صورت گیرد ولی ثبت اطلاعات و مشخصات تلفن‌همراه مسافران در بدو ورود آن‌ها به گمرک انجام شود. در همین‌باره مهردادجمال ‌ارونقی، معاون فنی گمرک ایران گفته بعد از اعمال تغییرات در فرایند رجیستری، روال از سال گذشته تاکنون اینگونه بود که مسافر هنگام ورود و قبل از خروج از مبادی ورودی، باید اطلاعات اولیه تلفن‌همراه را ثبت می‌کرد. سپس ازسوی گمرک و از طریق بارکدخوان در مدت‌زمان بسیار کوتاهی، این موضوع انجام می‌شد. مابقی فرایند نیز غیرحضوری بود، بااین‌حال طی بررسی‌های صورت‌گرفته ازسوی گمرک ایران به این نتیجه رسیده‌ایم که موضوع در کارگروهی مطرح و با توجه به دستور وزیر اقتصاد بر حذف فرایندهای زاید، همین فرایند نیز از مبادی ورودی حذف شود.

کارشناسان می‌گویند در وضعیت فعلی انجام رجیستری در گمرک به‌دلیل ازدحام جمعیت و تشکیل صف‌های طولانی و معطلی‌های متعدد مسافران در مبادی ورودی گمرکات کشور برای ثبت اطلاعات اولیه گوشی‌های مسافری و امکان رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در شرایطی که کشورمان با شیوع ویروس کرونا سویه دلتا و لامبدا و مرگ‌های فراوان ناشی از آن روبه‌روست، امری غیرمنطقی و سختگیرانه است. از طرف دیگر، سودجویان در مبادی ورودی گمرکات با سوءاستفاده از شرایط ایجادشده اقدام به خریدوفروش حق رجیستری تلفن‌همراه می‌کردند، این افراد به‌دلیل کسب منفعت شخصی و دریافت امتیاز رجیستری تلفن همراه اقدام به ورود و خروج افراد از کشور می‌کردند که همین امر موجب مشکلات بسیاری ازجمله تشکیل صف‌های مسافران روزانه و بیان دیگر ورود و خروج یک‌روزه مسافران می‌شد.

 دراین‌باره ارونقی، معاون فنی گمرک می‌گوید خریدوفروش حق رجیستری گوشی با ارقام مختلف و حاشیه سود مناسب موجب ایجاد انگیزه بیشتر سودجویان و دلالان برای ادامه این عمل در برخی مبادی کشور شده و حتی برخی سودجویان، اقدام به درج آگهی‌های مختلف در فضای مجازی و در سطح شهر مرزی و استان‌ها جهت خریدوفروش حق رجیستری می‌کنند و افراد عادی را در کسوت مسافر از کشور خارج قرار می‌دهند و پس از درج مهر خروج و ورود به کشور از حق رجیستری آن‌ها استفاده یا در موارد دیگر و در مراحل مختلف ورود مسافر به کشور با جلب اعتماد مسافران ورودی و اخذ شماره گذرنامه، کد ملی مسافر و با روش هوشمندانه و گاهی بدون اطلاع فرد نسبت‌به سوءاستفاده از اطلاعات شخصی وی اقدام به رجیستری گوشی می‌کنند. این در حالی است که اطلاعات دریافتی گمرک نشان می‌دهد اکثر افرادی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند از ثبت رجیستری گوشی به نام خود خبر نداشته یا امکان بازگشت به مرز و شکایت و شناسایی شخص سوءاستفاده‌کننده را ندارند.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در اولین روز کاری خود در بازدید از گمرک فرودگاه امام‌خمینی(ره) و مشاهده فرایند رجیستری تلفن‌همراه مسافران در مبادی ورودی دستور داد با حضور نمایندگان دستگاه‌های مسوول ازجمله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بررسی ابعاد این موضوع رجیستری تلفن‌همراه در مبادی ورودی گمرکات کشور حذف و این امر به‌صورت غیرحضوری انجام شود، به همین دلیل انتظار می‌رود این امر از هفته آینده به مرحله اجرا برسد. در این مرحله مسافران می‌توانند بدون ارائه مشخصات در گمرک تا یک‌ماه با ورود به سامانه «همتا» وزارت صمت نسبت‌به رجیستری تلفن‌همراه وارداتی خود اقدام کنند. دراین‌باره گمرک اعلام کرده طرح رجیستری حذف نمی‌شود، بلکه این طرح در مبادی ورودی حذف می‌شود و مسافران از صفر‌تاصد فرایند را به‌صورت برخط در داخل کشور انجام می‌دهند و آن صف اولیه در مبادی ورودی دیگر ایجاد نمی‌شود.

برخی بر این باورند با حذف رجیستری از مبادی ورودی ممکن است دوباره قاچاق وارد بازار تلفن‌همراه شود اما امیر اسحاقی، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی به «صبح‌نو» می‌گوید: قرار نیست رجیستری موبایل به‌طور کامل حذف‌ شده و بار دیگر قاچاق وارد بازار موبایل شود. وزیر جدید در بازدیدی که داشته متوجه صف طولانی شده است؛ صفی که طی آن مسافران شماره بارکد و شماره ملی را اعلام می‌کردند. مابقی فرایند به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود. فرایند تایید و صحت اطلاعات را بالاخره باید نهادی ببیند و راهی ندارد جز اینکه آن نهاد موبایل را در دست مسافر ببیند، نمی‌شود که بدون دیدن موبایل بگوییم من این موبایل را آورده‌ام و این بارکدش، شما تایید کنید. این فرایند در جهت جلوگیری از قاچاق موفق بوده و باید ادامه پیدا کند، بحث صف است که چند راه‌حل دارد. او اضافه می‌کند: گمرک نباید مردم را در صف گرفتار و معطل کند، ساماندهی این موضوع نیازمند امکانات و نیروی انسانی است و گمرک باید آن را فراهم کند. فرایند مشکلی ندارد و فقط بحث همراهی گمرک در این ماجراست که مدت‌هاست این مشکل را با گمرک داریم.

به گزارش «صبح‌نو»؛ رجیستری گوشی تلفن‌همراه مربوط به یک دستگاه یا وزارتخانه نیست. وزارت صنعت، معدن و تجارت که سامانه «همتا» را مدیریت می‌کند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که شناسه گوشی‌های تلفن‌همراه و سیم‌کارت را تطبیق می‌دهد، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که نقش نظارتی دارد، گمرک ایران دستگاه مجری قوانین که زیرمجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی است و چند دستگاه دیگر نقش دارند. پیشنهادی که ازسوی کارشناسان مطرح می‌شود وزارت صمت سامانه‌ای را طراحی کند تا مسافران در زمان ورود با ارائه مدارک خود دیگر کار حضوری نداشته باشند و بقیه اقدامات را به‌صورت سامانه‌ای پیگیری و اجرا کنند. همچنین برخی دیگر فعالان می‌گویند به‌منظور اینکه ورود کالا ازسوی هر شخص مشخص باشد وزارت صمت از یک باجه در گمرکات کشور برخوردار شود تا اطلاعات را دریافت و وارد سامانه کند. حالا باید دید وزارت صمت، گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دراین‌باره چه تصمیمی می‌گیرند.

ارسال نظر